Spam

Plné schránky spamom Konečný užívateľ výhod a variaspam s JUDr. Timko

Plné schránky spamom Konečný užívateľ výhod a variaspam s JUDr. Timko
5 (100%) 1 hlas[ov]

Píšete nám rozčúlení a sami sme pritom obeťou rovnakej spamovej vlny, pod ktorej útokom sme my všetci. Spam, ktorý vedie odkazmi na stránky VAR…. sa bežne podpisoval pánom Szabom a rovnakým číslom. Dnes sa podpisuje s menom JUDr. Timko. Kde je krstné meno? Preto, že Timkovcov je veľa a nevieme, o ktorého má ísť? Číslo zostalo to isté. Spam je však oveľa viac strohý, než býval bežne. A podpis firmy? Nezmysel v štýle “pokec” alebo chat na steame v tvare “VAR1A-FLEX,sro” má maskovať názov firmy. Vytočení ste viacerí, keďže naše schránky boli zaplavené emailami. EML formátom, aj MSG, či screenshotmi. Niektorí nám ich preposielate. Ďakujeme.

KUV spam variaspam

inzercia:

Opäť však nedokážeme urobiť nič viac, ako len informovať o emailoch a spísať ich obsah. To, kam vedú a či využijete jeho služby, je na vás. Je však nutné dodať:

  • odosielateľ, nech už sa maskuje akokoľvek, používa niekoľko trikov, aby sme nemohli označiť ako odosielateľa jasne a otvorene V….
  • maskovanie robí zámerne, rovnako ako obsah emailu je takto stručný len zámerne. Odlišuje sa tak záujemca a vystrašený od toho, komu nič “kuv” nepovie a email zahodí, bez zdržiavania.
  • email je spamom, plnohodnotným. Operuje s “konečný užívateľ výhod” a vytvára z toho strašiaka pre firmy, ktoré pritom nepotrebujú túto ponúkanú službu, len sa zorientovať na úplne inom fronte.
  • Firmy rozčuľuje tým, že sa nedá odhlásiť. Do jedinej firmy prichádza aj na viac ako 30 emailových adries. Adresy sú to pritom neexistujúce, rôzne systémové, na existujúcich aj neexistujúcich zamestnancov, rôzne odedelenia a hromadné adresy. Vyslovene tak firmy nasiera, pretože neobsahuje odkaz na odhlásenie.
  • Firmy spozorňujú, keďže tento spamový útok používa rôzne schránky, interné adresy. Tu vzniká podozrenie na únik dát, či prienik do vnútorných databáz spoločnosti. Preto jedna z oslovených spoločností zvažuje podať trestné oznámenie pre podozrenie s neoprávneným narábaním s osobnými údajmi zamestnancov, alebo pre prienik do vnútorného systému spoločnosti. Odporúčame komukoľvek s týmto podozrením, aby tak spravil vo všetkých prípadoch spamu v slovenčine, alebo češtine. Adresy musia mať svoj zdroj.
  • neexistuje možnosť odhlásenia. Cieľová firma vám odpovie, že to posiela agentúra, a oni to nemajú pod kontrolou. V dávnej minulosti dokonca odpovedali, že to neposielajú oni, ale niekto ich chce poškodiť. Pritom rovnaký email, z rovnakého serveru a v rovnakom štýle. Dnes je ťažké povedať, čo by bolo odpoveďou. Link na odhlásenie chýba, podpis v zmysle obchodných ponúk je tiež zlý vtip, odôvodnenie, prečo ste email dostali, rovnako tak.
  • zarážajúci je počet súkromných adries. Píšete nám práve aj blogeri, rôzne súkromné adresy a vlastné rodinné servery (priezvisko.sk kvôli emailom), ktoré ste rovnako tak obeťou.

Odporúčanie:

Správu označte ako spam. Do filtrácií nasaďte okrem VARIA-FLEX (uvádzané v podpise predošlých nevyžiadaných spamov), varia, už aj po novom var1a. Zaručene tak neprídete o nič potrebné a kľúčové.

Účinnejší boj: Môžete sa skúsiť obrátiť na Radu pre reklamu, na SOI, no ideálnejší nástroj by bol konečne sa obrátiť na tých, ktorí nám sľubujú ochranu a pomoc celé desaťročia. Občas to totiž zaberie. Oslovte politické strany sao žiadosťou o riešenie. Ak majú prady zviazané ruky, majú ich zviazané len kvôli zákonom a obmedzeniam pri vyšetrovaní v zmysle zákonov. Za ne môžu politické strany. Je nutné vyvolať tlak na politických predstaviteľov a úrady, inak nejaký email, či článok na HOAX.sk nemá zmysel. Ak vás naozaj tieto emaily amnoho iných vytáčajú do nepríčetnosti a spôsobuje ich nápor problém, bojujte. My však viac ako článok sami nedokážeme.

Ohradenie:

Ochradzujeme sa pred akýmkoľvek osočovaním a útokom voči HOAX.sk. Článok vychádza na základe obsahu, ktorý je súčasťou článku. nepoškodzuje žiadne dobré meno žiadnej spoločnosti. Email je spamom, nevyžiadaným, neodhlásiteľným, drzým, opakujúcim a podozrivým, keďže chodí na adresy, ktoré sa nemali ako k odosielateľovi dostať.

inzercia:

Aké máte z článku a témy pocity?

Rozčúlený
0
Šťastný
0
Milujem to
0
Nie som si istý
0
Hlúposť
0

Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

Viac v rubrike:Spam

Komentáre sú ukončené