Spam

Variaspam a ďalší spamútok adries info@variamix.eu a info@variazona.eu

Variaspam a ďalší spamútok adries info@variamix.eu a info@variazona.eu
5 (100%) 1 hlas[ov]

Dnešný variaspam prichádza tesne po včerajšom spamovom útoku na emailové schránky. Dnes na tému Kamery a druhý na tému niečoho, čo je super. Takto to totiž tvrdia bez bližšieho predstavenia. Stavajú pritom na stručné predmety, v ktorých nepribližujú nič viac. Z druhého sa vykľuje ponuka sledovania vašich vozidiel. Oba emaily prichádzajú z nového riešenia, ktoré je v podobe vlastných emailových domén s koncovkou EU. Novinka využíva na posielanie spamu adresy info@variamix.eu a info@variazona.eu.

Variaspam

inzercia:

Oba emaily nesú naďalej rovnaké prvky.

 • Spam prichádza bez predošlého udeleného súhlasu, prejaveného záujmu o ponuky
 • Odhlásiť sa je nemožné, email neobsahuje žiadnu takúto informáciu a z minulosti máme žiaľ skúsenosti, že žiadosti o odhlásenie a komunikáciu sú ignorované. Podľa príspevkov, ktoré nám posielate do redakcie, sa v tomto smere nezmenilo nič.
 • Email neuvádza informáciu o tom, prečo prišiel
 • Chýba informácia k osobným údajom a emailom vôbec
 • Chýba inštrukcia, ako komunikovať a dosiahnuť odhlásenie
 • Chýba slušnosť v emailovej ponuke a pravdivosť v podpise, keďže je to stále rovnaká koncepcia lacného textového emailu s podpisom neexistujúcej firmy podľa ORSR, ale to je už iný príbeh.
 • Adresát nemá informáciu o tom, aké osobné údaje sú o ňom vedené u odosielateľa. To sa nepáči žiadnemu z vás, ktorí sa na nás obracajú so žiadosťou o pomoc.

Odporúčanie:

 • každému jednému osloveného odporúčame, aby si vyžiadal odstránenie všetkých emailov z ich databázy, vyžiadal informáciu – kedy bol a akou formou udelený súhlas. Každý, aj komerčný subjekt má právo požadovať informáciu v akom rozsahu sú ku komu vedené v ich databáze osobné či iné údaje. Taktiež máte právo na anonymizáciu údajov, hoci nie ste reálnym zákazníkom.
 • Obracajte sa na Úrad pre ochranu osobných údajov vo veci podozrenia z podozrivého narábania s osobnými údajmi a emailovými adresami. Na druhej strane, dobre pripravený odosielateľ je dnes voči úradom chránený.
 • Nástrojom je aj neustály tlak aj naďalej na SOI, prípadne ďalšie médiá. miest, ktoré archivujú každý jeden email a odpoveď by malo byť viac. Sami sme archivátormi protichodných odpovedí od odosielateľa za posledné roky, viacero verzií, viacero emailov s rôznymi ponukami sú však len u nás. Je potrebné, aby každý jeden poškodený komunikoval, žiadal, nahlasoval a sám prispel k tomu, aby boli niektoré praktiky zastavené a viac neopakované.
 • Ťažko vak odporúčať niečo, čo nezabralo doteraz.

Spam 1:

Odosielateľ: info@variamix.eu
Predmet: Tak toto je super
Text:
Dobrý deň,
potrebujete sledovať Vaše služobné vozidlá či ich zamestnanci nezneužívajú? Potrebujete vedieť akou rýchlosťou jazdia, či ju neprekračujú, akú majú spotrebu, vidieť na mape kadiaľ išli alebo kde sa práve nachádzajú? Potrebujete automatickú knihu jázd? Malé zariadenie jednoducho zapojíte aj sami do konektora OBD2 (konektor diagnostiky) ktorý majú všetky vozidlá po roku výroby 2000.
SYSTÉM NA SLEDOVANIE VOZIDIEL LEN ZA 299€
https://shop.varia****.sk/system-na-sledovanie-vozidiel
V prípade akýchkoľvek otázok ma kontaktujte.
Aurel
VARIAFLEX.SK , s.r.o.
0948 094 470

SPAM 2:

Odosielateľ: info@variazona.eu
Predmet: Kamery
Text:
Dobrý deň, môžete si pozrieť krátke video:
https://www.youtube.com/watch?v=ufQ0zIYCZqE#t=45
Zabezpečenie kamerovým systémom je v dnešnej dobe viac než potrebné. Denne sa stretávame s kriminalitou páchanou na rôznom súkromnom, alebo podnikovom majetku. Pre vypátranie páchateľa nie je nič lepšie ako disponovať záznamom o páchaní jeho trestnej činnosti. Profesionálne, ale cenovo prístupné kamerové systémy od našej spoločnosti Vám ponúknu istotu, že máte pod kontrolou svoj byt, dom, alebo svojich zamestnancov kdekoľvek na svete.
AKCIA – komplet 4-kamerový systém, káble, online rekordér len 349€
AKCIA – komplet 8-kamerový systém, káble, online rekordér len 659€
V rámci našej akcie Vám ponúkame 4 alebo 8 x plnofarebné kamery s nočným videním, káble o dĺžke 18m a online rekordér, vďaka ktorému si môžete kontinuálne nahrať záznam vždy posledných 7 až 28 dní na pevný disk (podľa veľkosti, nie je súčasťou balenia), alebo sa viete pozrieť do Vášho podniku cez ľubovoľný počítač pripojený k internetu alebo Váš mobil (Android či iPhone).
Podrobné informácie a objednávku nájdete na stránke:
http://shop.varia****.sk/kamerove-systemy
Kamerové sety máme na sklade a odosielame ich do 24 hodín od prijatia objednávky. V prípade akýchkoľvek otázok Vám radi zodpovieme.
s pozdravom
ing. Ján Szabo
O948 O9447O
VARIA – FLEX, s.r.o.

Upozorňujeme, že email opäť uvádza reálne podložené fakty a menuje len tie subjekty, ktoré sú menované v samotných spamoch.

inzercia:

Aké máte z článku a témy pocity?

Rozčúlený
0
Šťastný
0
Milujem to
0
Nie som si istý
0
Hlúposť
0

Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

Viac v rubrike:Spam

Komentáre sú ukončené