Online podvodníci: falošný lekár Gregor Moravský a tajomstvo dlhovekosti

Ohodnoťte článok

Na internete nachádzame ďalší internetový podvod. Stránky s logom MIMORIADNE SPRÁVY informujú o 109 ročnom lekárovi menom Gregor Moravský. Práve im tento lekár odhalil tajomstvo jeho dlhovekosti, pretože aj vy sa môžete dožiť takto vysokého veku. Stránky LINK1, hovoria o doktorovi Moravskom ako o úspešnom lekárovi, ktorý dostal od kráľovnej narodeninovú kartu. To je však hlúposť. Všetko na tejto stránke je hlúposť. Presnejšie vymyslený podvod, neexistujúci lekár, vymyslená falošná identita vytvorená za účelom okradnutia ľudí pomocou klamstva a zavádzania. Opäť bez upozornenia akéhokoľvek úradu, médií alebo ľudí na sociálnych sieťach.

Gregor Moravský, podvodný liek Heart Tonic dlhovekosť pozor

Prvé sledovanie podvodných stránok: 10. januára – aha, čerstvý článok?

HEART TONIC alebo HEARTTONIC

Celé je to však nakoniec len podvodná stránka na predaj pofidérneho lieku na srdce s názvom HEARTTONIC alebo HEART TONIC. Nejde však o liek, ale len o akýsi takzvaný doplnok stravy, ktorý nemá žiadnu registráciu, má neznáme zloženie, neexistuje žiadna skutočná stránka výrobcu vysvetľujúca pozadie výrobku. Nedozviete sa absolútne nič o tom, kto a kde ho vyvinul, čo obsahuje a nenájdete ani jedinú skutočnú recenziu s pozitívnym výsledkom. Všetky pochvalné recenzie na internete nájdete len na fingovaných magazínoch, zaplatených nereálnych článkoch alebo na falošných jednostránkových stránkach.

Gregor Moravský, podvodný liek Heart Tonic dlhovekosť pozor

Návrat na podvodné stránky 17. januára. Stále aktuálny článok? Kdeže, len automat upravuje dátum.

Podvodníci a neexistujúci lekár Gregor Moravský

Falošné stránky majú azda všetko, čo uvádzajú, falošné. Dátum vydania článku ako aj dátumy komentárov sa posúvajú podľa toho, kedy na stránku prídete. Máte mať totiž pocit, že ide o čerstvý dnešný článok. Pozrite si obe snímky. Vymyslený autor blogu Marián Klíček neexistuje. Celý blog je falošný, pretože neobsahuje žiadne prvky. Stavba webu je podozrivá. Je to jediná stránka s falošnými tlačidlami, prvkami ako hľadanie a menu a komentáre. Ani jeden komentár z uvedených nie je pravý. Dátum je fiktívny, mená rovnako.

Originál v tomto prípade je muž menom WALTER WATSON a fotografia je zneužitá – v žiadnom prípade tak nejde o lekára Gregora Moravského a ani iného, ako uvádzajú iné krajiny svoju mutáciu. Ide tak o čistý internetový podvod a vytvorenie falošného lekára, či falošných príbehov. Originál nájdete na tejto stránke:  https://www.gettyimages.com  – pozor, používanie snímkov, ktoré sú pod licenciou GettyImages znamená prilákanie neželanej pozornosti. Spoločnosť totiž rada posiela výhražné emaily a predžalobné výzvy, či “pokuty” zo samozvaného titulu za nezaplatené licencie (na Google kauza známa ako “pokuta ISIFA” a podobné) – dokonca aj svojim klientom, ktorí naozaj zaplatili. Toto nie je slušné správanie predajcu licencií a preto sme už v minulosti zrušili akýkoľvek záujem o snímky z fotobanky. Veríme, že pri svojich prísnych kontrolách zavítajú aj na takéto stránky a “potrápia” zodpovedných za zneužívanie fotografií.

  • LINK1: http://www.nbvs(bodka)info/azacttagwi/h3s7l3MQXycaXaa/
  • Na iných stránkach z Rumunska ide o lekára Morinescu, už neexistuje Gregor Moravský – http://cupac(bodka)ro/
  • Česká verzia podvodu s HeartTonic už má doktora menom Dr.Jan Drahokoupil – https://medium(bodka)com/@zalivkam1/kde-koupit-heart-tonic-893dd4a8f2bd

Predajné stránky sú plné závažných pochybení a protiprávneho konania. Ilegálny predaj, pochybné psychologické nátlakové akcie. Ale čo ten lekár? Na stránke je uvedená fotografia lekára z fotobanky Shutterstock a pod ňou je uvedenie Lekár, kandidát lekárskych vied. Čože? Absurdná sprostosť.  Na česom aj rumunskom webe je to rovnaký vymyslený lekár a drísty vymyslených zákazníkov.

Gregor Moravský, podvodný liek Heart Tonic dlhovekosť pozor

Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:


-->

Leave a Reply

HOAX.SK prosí o podporu! Už nevládzeme!

Priatelia, prosíme o podporu. Odhaľujeme a upozorňujeme na neuveriteľné množstvo podvodov. S podvodníkmi a falošnými šmejdami sa však trhá vrece. Nestíhame a nevládzeme. V januári podvodníci spúšťajú mnoho noviniek, rozširujú domény, ktoré nestíhame filtrovať a sledovať.

Potrebujeme, aby ste v prípadoch podvodu a zavádzania sami kontaktovali Slovenskú obchodnú inšpekciu. Nebáli sa a naozaj podávali trestné oznámenia a nedali podvodníkom šancu. Slovenské úrady ignorujú internet ako rizikové prostredie. Je nevyhnutné vyvolávať nátlak, aby konečne zaujali stanovisko, varovali pred falošnými lekármi, stránkami a výrobkami, na ktoré celé roky upozorňujeme len my. Až v poslednom roku aj TV Markíza, no ani to stále nestačí

Čo nám pomáha najviac: pomáha, ak šírite ďalej naše odhalenia. Prosíme o zdieľanie článkov, prosíme o odporúčanie a pozvanie vašich priateľov na Facebook FB.com/Varovania. Ďakujeme za vašu podporu.