Pochybné praktiky

Drzé a hnusné ťahy zoznamky TWOO: účet vám vytvorí po kliknutí

Drzé a hnusné ťahy zoznamky TWOO: účet vám vytvorí po kliknutí
3.2 (64%) 5 hlas[ov]

Sme toho názoru, že internetové zoznamky predstavujú neuveriteľné riziká. O to viac, ak požadujú peniaze. Toľko hlásení o podvodných zoznamkách sme nemali za žiadne roky. Aj im sa budeme venovať, na čele s praktikami a spôsobom fungovania zoznamky Be2.com. Zaujímavé je ale aj fungovanie známej spamujúcej zoznamky TWOO, ktorá vás naláka na prijatú správu od niekoho, no nikto v skutočnosti nepíše. Je to len spam, ktorý vás prinúti kliknúť a aby bol spam dokonalý, vytvorili si systém, ktorý vás dostane do pasce veľmi rýchlo a naozaj čudesným spôsobom.

Nikdy ste si nevytvorili účet na TWOO? To nikoho nezaujíma

Prišiel vám email so znením, že vám prišla akási správa? To ale nikoho nezaujíma. My sme odhalili, že TWOO posiela naslepo vymyslené správy z rôznych vymyslených mien od neexistujúcich ľudí, dokonca aj na jednu IP adresu (server a domény, s totožným obsahom, čo je evidentné, že si nedávajú pozor a toto nemajú ošetrené). Ak by dorazil jeden email od vymyslenej osoby, asi to nebude tak nápadné, ako keď odrazu v bežný pracovný deň dorazí viacero emailov a ani jeden neobsahuje skutočného človeka, ktorého by sme poznali, či by mal spojitosť s emailovou adresou.

koniec emailu od TWOO

inzercia:

Kliknete na hlásenie a dostanete sa do svojho profilu na TWOO… počkať. Ako je to možné, keď ste si nikdy žiaden nevytvorili? Jednoducho jediným kliknutím na dokaz v spame sa vám vytvoril. Stretávame sa s týmto javom často, najmä všade tam, kde chcú veľmi rýchlo získať používateľa, respektíve obeť svojich praktík, zavádzaní a podobne. V prípade TWOO sme si až dnes všimli jednu zaujímavosť v emailovej správe samotnej.

Úplný spodok emailu obsahuje naozaj zvláštnu vetu, ktorá je nemysliteľná a predsa reálna. Drobné písmo až na záver, keď už mnohí klikli, odhalí informáciu, že vám účet vytvoria, ak kliknete na odkaz v emaili. Sú tak chránení, teda aspoň si to myslia, že vás upozorňujú na tento fakt. Robia to však nevýrazne, skryto, neskoro a celkom na záver, až keď hľadáte dôvody, prečo ste obeťou spamu. nedostanete ich.

TWOO totiž podobne, ako BADOO v minulosti, výrazne využíva pochybné praktiky a spam na to, aby sa mu darilo šíriť. Nerobí to ani systematicky, posiela emaily na ticketovacie systémy do firiem, support linky, na helpdesky a podobne. Niečo, čo nerobí bežný inteligentný systém, ale skôr dravý nezmysel, ktorý si nabaľuje klientelu medzi nechcenými ľuďmi bez záujmu. Získava užívateľov vytočených, oslovených na slepo, bez nejasných záujmov, chutí a názorov. Žiadna takáto zoznamka nie je hodná pozornosti zdravého a inteligentného človeka.

Odporúčanie:

Neklikať a odhlásiť akýkoľvek email z podobných zoznamiek. Nikdy neplatiť nič žiadnej zoznamke. Tvrdiť o sebe, že “je najlepšia” a iné superlatívy môme aj my sami. Ak teraz vyhlásime, že HOAX.sk darovalo ako odškodné 20 zájazdov do Grécka počas roka 2017 a vy môžete byť v dvadsiatke šťastných za rok 2018 len ak nás budete čítať… aj takúto hlúposť stačí napísať a môžete jej uveriť.

Je nehorázne, ak vás prinútia lsťou kliknúť a až potom sa dozviete, že ste si tým vytvorili účet, ba dokonca súhlasili s niečím ešte iným. Jediný klik na obsah emailu ako prejav súhlasu s hneď niekoľkými akciami je mimoriadna drzosť hodná pozornosti úradov.

inzercia:

Aké máte z článku a témy pocity?

Rozčúlený
0
Šťastný
0
Milujem to
0
Nie som si istý
0
Hlúposť
0

Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

Viac v rubrike:Pochybné praktiky

5 Comments

  1. S TWOO mám aj ja zlú skúsenosť. Prišla mi e-mailová správa, že mne známy človek chce, aby som sa s ním porozprával cez TWOO. Nič mi to nehovorilo, ale videl som, že vedia, že sa poznáme, tak som tak klikol, a vyplnil, čo chceli. Až neskôr som zistil, že ide len o zoznámku, a mne známa osoba o ničom nevedela. Zrejme nejako zistili jej e-mail, a v jej adresári našli môj kontakt, alebo si to neviem inak vysvetliť.

    Ján

  2. Inak, zrušenie účtu nie je jednoduché. Ešte budú 6 mesiacov držať verejne informácie o mne pre prípad, že by som si to rozmyslel, a chcel naďalej používať účet na TWOO.

  3. Pre mňa je záhada, ako prišli na to, že 2 osoby sa navzájom poznajú. Buď sa mne dostali do e-mailového konta, alebo mne známemu človeku? Toto vôbec neviem.

  4. Potvrdujem tieto praktiky. Ich emaily letia rovno do SPAMu.

  5. “Sme toho názoru, že internetové zoznamky predstavujú neuveriteľné riziká. O to viac, ak požadujú peniaze. ”

    A vidíte, já mám naprosto odlišnou zkušenost. S mou milovanou ženou jsme se seznámili na internetové seznamce stesti.cz, kde je placená registrace a právě toto bylo jedním ze znaků serioznosti webu a jeho uživatelů. Takže tohle není nutně podvod. Chce to samozřejmě ale něco o tom vědět, umět si zjistit a nebýt naivní.

Komentáre sú ukončené