HOAXSociálne siete

Hoax na Facebooku: komentár s textom BFF odhalí zabezpečenie

Hoax na Facebooku: komentár s textom BFF odhalí zabezpečenie
4 (80%) 4 hlas[ov]

Najnovší HOAX na Facebooku hovorí o novej skratke BFF. Ak ju napíšete do komentára a komentár zozelená, váš účet má byť chránený. Ak nie, účet môže byť hacknutý a preto je nutné zmeniť si heslo. Niektoré hoaxy, ktoré sa pohrávajú so skratkou BFF dokonca zachádzajú tak ďaleko, že tvrdia niečo o Markovi Zuckenbergovi ako autorovi tohto vynálezu. Nič z toho pritom nie je mysliteľné vážne. Nič také, ako overenie zabezpečenia pomocou jedného komentára nefunguje a ani odhalenie, či môže byť, alebo nemôže byť účet hacknutý. Hlúposť, absolútna.

HOAX sa šíri na zahraničných Facebook stránkach, ale môže zasiahnuť aj na Slovensko v rôznych podobách. V skutočnosti nejde o žiadne overenie zabezpečenia. Zabezpečenie Facebook konta závisí od rôznych faktorov a komentár nemá ako overiť zabezpečenie. Ideálne je používať silné heslo zložené z čísiel, rôznych znakov, veľkých a malých, ktoré nikde neuvádzate a uchovávate len vo svojej hlave.

Ľud ako neriadené stádo oviec

Poriadne rozšírený hoax si otestovala aj stránka Čistá psychiatria. Dňa 11.4. po ôsmej hodine vydali príspevok o BFF komentári. Veľkou rýchlosťou sa spustilo šialenstvo, ktoré zapojilo viac ako 11 000 lajkov, neuveriteľných 32 000 komentárov a hoci samotná stránka ešte o 22:33 upozornila, že išlo len o vtip, ľudia vo veľkom lajkujú ešte o hodinu neskôr ako blázni. Raz spustená lavína tak zrejme nenájde koniec tak skoro. Stačilo by pritom kliknúť na príspevku PREČÍTAŤ VIAC.

Mark Zuckenberg a HOAX s textom BFF

inzercia:

Čo vlastne znamená skratka BFF? Význam si môže každý preložiť po svojom. Jeden z tých, ktoré sme mali možnosť vidieť, občas vystihuje šialenstvo, ktoré sa na sociálnych sieťach deje. “be f*cked facebookmaniac”, no pokojne si môžete vymyslieť vlastné.

inzercia:

Aké máte z článku a témy pocity?

Rozčúlený
0
Šťastný
0
Milujem to
0
Nie som si istý
0
Hlúposť
0

Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

Viac v rubrike:HOAX

2 Comments

  1. BFF je označenie najlepšieho kamoša/ky.

  2. BFF best friend forewer

Komentáre sú ukončené