Hoax na Facebooku: komentár s textom BFF odhalí zabezpečenie

Hoax na Facebooku: komentár s textom BFF odhalí zabezpečenie
4 (80%) 4 hlas[ov]

Najnovší HOAX na Facebooku hovorí o novej skratke BFF. Ak ju napíšete do komentára a komentár zozelená, váš účet má byť chránený. Ak nie, účet môže byť hacknutý a preto je nutné zmeniť si heslo. Niektoré hoaxy, ktoré sa pohrávajú so skratkou BFF dokonca zachádzajú tak ďaleko, že tvrdia niečo o Markovi Zuckenbergovi ako autorovi tohto vynálezu. Nič z toho pritom nie je mysliteľné vážne. Nič také, ako overenie zabezpečenia pomocou jedného komentára nefunguje a ani odhalenie, či môže byť, alebo nemôže byť účet hacknutý. Hlúposť, absolútna.

HOAX sa šíri na zahraničných Facebook stránkach, ale môže zasiahnuť aj na Slovensko v rôznych podobách. V skutočnosti nejde o žiadne overenie zabezpečenia. Zabezpečenie Facebook konta závisí od rôznych faktorov a komentár nemá ako overiť zabezpečenie. Ideálne je používať silné heslo zložené z čísiel, rôznych znakov, veľkých a malých, ktoré nikde neuvádzate a uchovávate len vo svojej hlave.

Ľud ako neriadené stádo oviec

Poriadne rozšírený hoax si otestovala aj stránka Čistá psychiatria. Dňa 11.4. po ôsmej hodine vydali príspevok o BFF komentári. Veľkou rýchlosťou sa spustilo šialenstvo, ktoré zapojilo viac ako 11 000 lajkov, neuveriteľných 32 000 komentárov a hoci samotná stránka ešte o 22:33 upozornila, že išlo len o vtip, ľudia vo veľkom lajkujú ešte o hodinu neskôr ako blázni. Raz spustená lavína tak zrejme nenájde koniec tak skoro. Stačilo by pritom kliknúť na príspevku PREČÍTAŤ VIAC.

Mark Zuckenberg a HOAX s textom BFF

Čo vlastne znamená skratka BFF? Význam si môže každý preložiť po svojom. Jeden z tých, ktoré sme mali možnosť vidieť, občas vystihuje šialenstvo, ktoré sa na sociálnych sieťach deje. “be f*cked facebookmaniac”, no pokojne si môžete vymyslieť vlastné.

Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:


-->

2 komentáre

  1. Miloš apríl 11, 2018
  2. jankol apríl 11, 2018

HOAX.SK prosí o podporu! Už nevládzeme!

Priatelia, prosíme o podporu. Odhaľujeme a upozorňujeme na neuveriteľné množstvo podvodov. S podvodníkmi a falošnými šmejdami sa však trhá vrece. Nestíhame a nevládzeme. V januári podvodníci spúšťajú mnoho noviniek, rozširujú domény, ktoré nestíhame filtrovať a sledovať.

Potrebujeme, aby ste v prípadoch podvodu a zavádzania sami kontaktovali Slovenskú obchodnú inšpekciu. Nebáli sa a naozaj podávali trestné oznámenia a nedali podvodníkom šancu. Slovenské úrady ignorujú internet ako rizikové prostredie. Je nevyhnutné vyvolávať nátlak, aby konečne zaujali stanovisko, varovali pred falošnými lekármi, stránkami a výrobkami, na ktoré celé roky upozorňujeme len my. Až v poslednom roku aj TV Markíza, no ani to stále nestačí

Čo nám pomáha najviac: pomáha, ak šírite ďalej naše odhalenia. Prosíme o zdieľanie článkov, prosíme o odporúčanie a pozvanie vašich priateľov na Facebook FB.com/Varovania. Ďakujeme za vašu podporu.