Pochybné praktiky

AfricanMango900: zázrak na chudnutie, fingovaní zákazníci a lekárka

Ohodnoťte článok

Narazili sme na ďalší podozrivý prípravok na chudnutie. Prezentuje sa pod názvami African Mango 900, alebo AfricanMango900. Ide o absolútne totožné tvrdenia o výsledkoch, ak pri viacerých iných podozrivých prípravkoch na chudnutie. Na niektorých miestach a vo falošných recenziách ho uvádzajú ako „dnes so zľavou 50%“ napriek tomu, že nevedia, kedy sme na recenziu natrafili. Recenzie, ktoré sa vás pokúšajú dostať na nákup vo viac ako len jedinom odkaze, nie sú recenzie. Recenzia žiaľ hodnotí a reálne pripravuje, nemá stále tie isté texty ako to je v tomto prípade. V reklamách sa prezentuje link1, ale reálne prídete len na stránky LINK2.

Falošný neexistujúci lekár a falošní zákazníci

Ak chcete dôverovať niečomu neznámemu na chudnutie, spoliehate sa na výskumy, informácie o účinkoch a na lekárov, či iných ľudí, čo to vyskúšali. Poviete si, že ak sa tu objaví tvár lekárky, ktorá tvrdí, že je to pravda, tak to musí byť pravda. Poviete si, že ak je tu viacero zákazníkov, ktorí vyskúšali tento zázrak a pomohol, tak potom že to asi tak bude. Lenže je to fejk. V tomto prípade tu nachádzame prvky podvodu a zavádzania, čo už v tejto podobe je dôvodom na podanie podnetu pre kontrolné orgány a úrady schopné konať vo veci zavádzania zákazníka:

 • Uvedená lekárka neuvádza meno. Neoveríte si tak, či existuje. Avšak, nemusíme overovať meno, aby sme zistili, že ide o fotografiu z fotobanky a lekárka podporujúca predaj tohto prípravku v skutočnosti neexistuje.
 • Zákazníci neexistujú. Nikto z tých, čo celým slovenským menom má zmienku medzi zákazníkmi, čo tak okázalo ospevuje zázračné účinky, neexistuje. Všetci zákazníci, čo ich tu nachádzate s tvrdeniami o účinku, sú fingované mená, fingované fotografie a vymyslený príbeh. Zarážajúce je, že rovnaké podvodné drísty s nakradnutými fotografiami nájdete aj na stránke v poľskej verzii LINK3, alebo zaujímavá bomba je aj nemecká verzia LINK4. Ľudia nie sú až tak sprostí, hoci nie každý vie hľadať na internete súvislosti v rámci fingovaných webov. LINK5 je maďarský odkaz s totožnými výmyslami, len pozmenenou krajinou a menami. LINK6 je španielskym odkazom. LINK7 je francúzskym odkazom. LINK10 je britským odkazom. LINK11 je českým odkazom.
 • Predajca je v tomto prípade aspoň na toľko férový, že uvádza sídlo, kontakty, obchodné podmienky a reklamačné možnosti. Zákazníci a lekárka sú však fingované tváre a opakovane zneužívané fotografie. Skutočné mená a pôvod sú zatajované.

DIET STARS prípravok používa to isté

Rovnaké dáta a fotografie pred a po používa na slovinskom webe aj prípravok DIET STARS. LINK8. Prípadne LINK9 je maďarská verzia DIET STARS

Recenzia v Poľsku

Pri pátraní po skutočných recenziách sa nám podarilo nájsť portál na adrese LINK12. Poľské stránky zobrazujú odborníčku a informácie, ktoré údajne píše sama. Poviete si teda, že ak už skutočná dietologička píše recenzie, tak asi vie o čom má písať. Zarážajúce ale je, že ak už idete uveriť, nakoniec vás prekvapí, že ani toto nie je skutočná dietologička. Aj toto je žiaľ podvodný portál, pretože originál je skopírovaný zo stránok bezplatných fotografií a na základe tejto tváre a postavy modelky si podvodník vytvoril falošný portál s recenziami a tiež vymyslel meno dietologičky Anna Szygieł. Originál nájdete tu: https://www.pexels.com/photo/dentist-doctor-263183/

ODKAZY:

 • LINK1: www.AfricanMango900(bodka)sk
 • LINK2: https://africanmango900(bodka)eu/sk/
 • LINK3: https://africanmango900(bodka).pl/
 • LINK4: https://africanmango900(bodka)eu/de/
 • LINK5: https://africanmango900(bodka)eu/hu/
 • LINK6: https://africanmango900(bodka)eu/es/
 • LINK7: https://africanmango900(bodka)eu/fr/
 • LINK8: http://si.2dietstars(bodka)info/
 • LINK9: http://hu.2dietstars(bodka)info/
 • LINK10: https://africanmango900(bodka)eu/uk/
 • LINK11: https://africanmango900(bodka)eu/cz/
 • LINK12: http://rankingtabletki(bodka)eu/african-mango-900/

Verdikt: nehodnotíme látku a prípravok ako taký. Hodnotíme spôsob propagácie, uvádzanie na trh a zavádzanie tvrdeniami, ktoré nie sú tvrdeniami. Zavádzanie lekárom, ktorý nie je ani menovaný a nesedí jeho vyjadrenie. Upozorňujeme na nejasný pôvod a na viacero podvodných recenzií – čiže recenzie, ktoré nie sú recenziami.

inzercia:

Aké máte z článku a témy pocity?

Rozčúlený
0
Šťastný
0
Milujem to
0
Nie som si istý
0
Hlúposť
0

Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

Viac v rubrike:Pochybné praktiky

Komentáre sú ukončené