Pochybné praktiky

Zaplatenie faktúry od Syner-Gent a zápis do katalógu Fuze-Plus

Zaplatenie faktúry od Syner-Gent a zápis do katalógu Fuze-Plus
5 (100%) 1 hlas[ov]

Kontaktovali ste nás vo veci podozrivých faktúr. Bez toho, aby ste k faktúre mali objednávku služby vo svojom účtovníctve, bez toho, aby ste vôbec niekedy počuli o takejto firme, službe a vôbec mali o ňu záujem, prichádza drobným podnikateľom faktúra na nemalú čiastku 190 EUR. Žiadate nás o pomoc, avšak nedokážeme v tejto veci sami pomôcť. V prvom rade zhodnoťte, koľko zákazníkov vám katalóg priniesol a viete o nich. Taktiež skontrolujte v účtovníctve všetky zmluvy a objednávky, ktoré sa faktúry môžu týkať.

Problém automatickej úhrady bez kontroly objednávky

Slovenské firmy totiž môžu v prípade nepozornosti faktúru uhradiť, prípadne v rámci mnohých automatizovaných činností jednoducho faktúru uhradia a až po čase môžu zisťovať, čo zaplatili. Úhradou niečoho takto z nepozornosti sa môžete zaviazať k posielaniu každoročnej podobnej faktúry. Najmä však upozorňujeme na rôzne katalógy firiem, pričom žiadne firemné katalógy s platenými zápismi nemajú reálnu hodnotu pre podnikanie a prílev návštevníkov do takej miery, aby v drobnom podnikaní bolo možné hovoriť o návratnosti. Tvrdenia o tom, že nebudete vidieť v Googli, ktoré sa v oblasti platených záznamov objavujú, nie sú pravdivé. Odporúčame zhodnotiť, či chcete zmienku Vašej firmy v ponúkanom katalógu.

Na slovenskom a českom trhu neexistuje firemný katalóg, ktorý by reálne prinášal zisky rôznym firmám rôzneho zamerania súčasne / všeobecne naprieč obormi. Existujú stránky zamerané na ubytovanie, či chirurgické zákroky, ktoré môžu inzerovať na špecializovaných stránkach. Za 15 rokov praxe v online marketingu sme mali možnosť spoznať tieto jediné oblasti, kde v strednej Európe existuje systém s úspešnými konverziami. Odmietame pripustiť, že bežný všeobecný katalóg má takúto hodnotu pre firmu a taktiež ponúka návratnosť. Pokiaľ vás sprievodný list požaduje predĺžiť zápis, ktorý ste mali, odporúčame kontaktovať Vášho IT špecialistu, alebo nahliadnuť priamo do Google Analytics pre kontrolu skutočných návštev, ktoré vám za uplynulý rok z katalógu prišli. Zhodnoťte konverzie spôsobené návštevami z tejto domény a následne v prípade spokojnosti zaplaťte faktúru, ktorá Vám bola vystavená.

  • Upozorňujeme, že hromadné zasielanie faktúr za registrácie v rôznych firemných katalógoch do oslovených firiem naslepo ako na nikdy neobjednanú službu, sa stáva bežné a poškodzuje tým podnikateľské prostredie v Čechách a aj na Slovensku. Google zobrazuje v takýchto prípadoch pomerne veľa prípadov rôznych firiem so zápismi do katalógov, diskusie aj falošné opakujúce sa komentáre obraňujúce tieto postupy a praktiky. Upozorňujeme, že tvrdenie hrubým písmom je pravdivé a tak je nemysliteľný akýkoľvek útok voči nám a článku, ktorý nezavádza a neklame.
  • Upozorňujeme, že neuvádzame a.s., v.o.s., či iné spresnenie firmy, jej územnú pôsobnosť a sídlo, rovnako ako neuvádzame domény a konkrétne obchodné názvy. Firma je tak neidentifikovateľná správne, čoho sme si vedomí. Cieľom nie je zmieniť sa o konkrétnej firme, ako skôr upozorniť na možnú podobnosť a vôbec faktúry prijaté bez objednávky.
  • Upozorňujeme, že si vyprosujeme útoky a obvinenia z poškodzovania dobrého mena. Jednak preto, že článok nepoškodzuje dobré meno a uvádza fakty a realitu. Nepodsúva špekulácie, ale fakty. Firmy, ktoré nás upozorňujú na tieto faktúry, prehlasujú, že majú účtovníctvo absolútne v poriadku. Zápis firmy v ich katalógu nemajú na svedomí, pretože nechcú a nepotrebujú tento druh zápisu. HOAX.sk upozorňuje na skutočnosť – prijaté faktúry bez vystavenej objednávky a požiadavku platby veľmi vysokej sumy za nejasné služby.

Odporúčané stránky:

Podobný názov, či konkrétny… nasledovné odkazy sú pre ilustráciu:

Ako z toho von? Odporúčame postupovať podľa nasledovných štyroch krokov a veľký pozor na formulovanie. Formulovanie použitých pojmov a slov článok vysvetľuje aj tak, aby bol braný ohľad na použité slová = žiadať odstúpiť od zmluvy môžete len v prípade, ak ste si vedomí, že ste nejakú zmluvu uzavreli. Pri žiadosti o odstúpenie totiž potvrdzujete, že chcete zmluvu zrušiť aj bez toho, že nejaká existuje. Vašou zlou formuláciu ale nechcene potvrdíte, že nejaká zrejme je a práve tú chcete zrušiť.

Viac na: https://muj-pravnik.cz/smlouva-uzavrena-telefonu-4-zpusoby-se-branit/


Cítite sa oklamaní, alebo že vás postavili do úlohy obete ktorejkoľvek látky, či praktiky spomínanej v článkoch? Je ešte jedna cesta. Oslovenie TV Markíza, TV JOJ a relácie Reportéri v RTVS, oslovenie politických strán pri moci a konkrétnych predkladateľov zákonov.

inzercia:

Aké máte z článku a témy pocity?

Rozčúlený
0
Šťastný
0
Milujem to
0
Nie som si istý
0
Hlúposť
0

Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

Viac v rubrike:Pochybné praktiky

Komentáre sú ukončené