Pochybné praktiky

Topky.sk riadne prestrelili, vydali článok falošným jazykovým kurzom

Ohodnoťte článok

Jazykové kurzy, pred ktorými sa verejnosť snažíme varovať už dlhšiu dobu aj s pomocou magazínu ZN.sk, sa dnes objavili v krásnom propagovanom článku na Topky.sk priamo medzi platenými správami na neprehliadnuteľnom mieste. Pekne napísaný text a usmiata žena na fotografii kúpenej vo fotobanke, mali dosať dôveru.

Topky

inzercia:

Ešte že o podvodnom charaktere celej mašinérie v pozadí vedia nie len skúsenejší ľudia a každý jeden pozorný návštevník internetu, ale aj ESET, ktorý ak máte ESET nainštalovaný, blokuje prístup na tieto stránky z dôvodu ich podozrivej činnosti. Článok propagujúci zázračné kurzy, ktoré údajne dokážu každého naučiť cudzí jazyk a používajú na to falošné texty a fotografie s vymyslenými príbehmi, obsahuje na Topky.sk odkaz a ten vedie na stránky SwissLanguages.com/sk/… ktoré pritom prehliadač zablokuje pre problém s nastaveným certifikátom.

Zákerné podvody voči ľuďom dosahujú poriadne méty
Zázračné metódy chudnutia, rastu svalov, úlovkov pre rybárov, či opakujúce sa objavené metódy závratných zárobkov bez práce dostávajú poriadne veľký priestor v článkoch a reklame na veľkých portáloch na Slovensku, hoci prevádzkovatelia boli viac krát upozornení od bežných ľudí, že prezentujú podvodníkov. Nám píšu samotní ľudia, ktorí píšu aj im, že ich upozornili a nemajú odpoveď. Veľmi dobre si to zrejme uvedomujú, pretože reklamy sa zobrazujú aj naďalej. V článkoch sme si tieto „obchody“ už všimli. Dokonca Topky v minulosti vydali aj slávny HOAX o ovocí graviola a údajných účinkoch liečby rakoviny, ktorú tak s nadšením propaguje portál Badatel.net známy mnohými konšpirátorskými a verejnosťou horlivo zdieľanými objavmi. Vydať však v článku informácie o tomto kurze pod svojou hlavičkou a ľudí navádzať na kliknutie, to už chce odvahu, aj poriadne mastnú sumu. Ak oslovíme Topky so záujmom vydať článok s varovaním pred internetovými podvodníkmi, ako asi uspejeme? Obrovské promo v podobe viditeľného článku na internetovom denníku – to je závidenia hodné. Záver článku je tiež smiešny. Informuje, že identita vyspovedanej osoby, ktorá celý produkt predstavila, bola z dôvodu ochrany súkromia zmenená a fotografia je len ilustračná. Tým padá akákoľvek hodnota článku aj u toho posledného potenciálneho zákazníka. Teda ak sa aspoň trochu zatiaľ v probléme orientuje a nestratil sa.

Môžeme sa zblázniť
HOAX.sk môže kričať do zbláznenia, počúva nás denne približne 500 prevažne poškodených ľudí a obetí týchto podvodníkov. Aj keby sme sa zbláznili, nepomôže nám to. Snaha o viditeľnosť niektorých upozornení tiež nie je pre HOAX.sk prínosná, skôr sa nás snažia zničiť a znepríjemniť život rôzne útoky a vyhrážky. To je na tom smutné až v druhom rade. V tom prvom je smutné, že vôbec niekto chce klamať ľudí, okrádať ich o peniaze a nakoniec im poslať niečo absolútne bezcenné, protiprávne, bez návodu a hlavne bez účinku a možnosti vrátenia či kontaktu.

Upozornenie:

  • článok nepoškodzuje žiaden subjekt. Zhodnocuje reálny stav. Vydanie článku bez overenia legálnosti a správnosti toho, čo propaguje. Zároveň poskytovanie priestoru podobným živlom aj v minulosti.
  • UTM odkaz reklamnej kampane vedie cez kľúčový identifikátor – celé meno Ingrida Petrová. Je to zvláštne. Len na Facebooku je ich 10 a tým sa počet nekončí. že by naozaj fungovali niektorí špecialisti cez Affiliate a ryžovali v pyramídovej hre na nepozorných obetiach – zákazníkoch so záujmom sa zlepšiť v cudzom jazyku?
inzercia:

Aké máte z článku a témy pocity?

Rozčúlený
0
Šťastný
0
Milujem to
0
Nie som si istý
0
Hlúposť
0
Šéfredaktor portálu HOAX.SK a jeho súčasť od roku 2012. Nadšenec Hviezdnych vojen, cyklistiky, streľby, potápania, ale aj bezpečného pohybu v online priestore. Bývalý učiteľ informatiky, v súčasnosti vyhľadávač problémov a autor viacerých tém o internetovej bezpečnosti.

    Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

    Viac v rubrike:Pochybné praktiky

    Komentáre sú ukončené