Varovanie pred nákupom na Buch2.ch a platbu cez Fristpay.com

Ohodnoťte článok

Náš čitateľ objavil podvodné praktiky, alebo aspoň dosť závažne podozrivé konanie, ktoré ľudí okráda o peniaze, no prekvapivo sa o ňom nedozviete nikde. Obchod na adrese buch2.ch nemá žiadne výrazné zmienky a pod týmto názvom je dosť komplikované vôbec nájsť jeho činnosť. Jeho varovanie náš upozornilo na obchod, ktorý je v konečnom dôsledku jedným z desiatok rôznych obchodov, ktoré v súčasnosti fungujú a ľudí lákajú na nákup topánok za skvelé ceny.

Tenisky

Obchod nemá jasný kontakt, sídlo firmy a prevádzkovateľa. To nie je ani tak zarážajúce, ako zarážajúcim je spôsob platby. Služba fristpay.com kopíruje službu firstpay.com. Pozor, sledujte rozdiel – frist nie je first. Skutočná platobná metóda existuje pod firstpay.com (po anglicky “prvý” = “first”), ale slovo “first” neexistuje. Podľa internetu a skúsenosti mnohých ľudí, ide o čínskych podvodníkov, ktorí držia doménu neprístupnú z vonka a tvári sa ako fungujúca platobná brána len ak prechádzate z niektorého ich narafičeného obchodu. Následne vám peniaze odídu do Číny, no neuvidíte ani peniaze a ani tovar.

Ste obeťou platby cez Fristpay?
Kontaktujte svoju banku aby zablokovala kartu. Požiadajte banku o novú kartu. Nenechávajte však zbytočne čas podvodníkom, aby sa pomocou poskytnutých údajov dostali k ešte väčšej sume. Veľmi rýchlou pomocou môže byť aj presun peňazí na sporiaci podúčet (Raiffeisen alebo mBank), či niekomu blízkemu s rovnakou bankou, kam peniaze odídu ihneď. Blokovanie karty je však najlepšou možnosťou ochrany ak už ste sa stali obeťou. Informujte sa vo svojej banke nad možnosťou stiahnuť peniaze späť.

Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:


-->

HOAX.SK prosí o podporu! Už nevládzeme!

Priatelia, prosíme o podporu. Odhaľujeme a upozorňujeme na neuveriteľné množstvo podvodov. S podvodníkmi a falošnými šmejdami sa však trhá vrece. Nestíhame a nevládzeme. V januári podvodníci spúšťajú mnoho noviniek, rozširujú domény, ktoré nestíhame filtrovať a sledovať.

Potrebujeme, aby ste v prípadoch podvodu a zavádzania sami kontaktovali Slovenskú obchodnú inšpekciu. Nebáli sa a naozaj podávali trestné oznámenia a nedali podvodníkom šancu. Slovenské úrady ignorujú internet ako rizikové prostredie. Je nevyhnutné vyvolávať nátlak, aby konečne zaujali stanovisko, varovali pred falošnými lekármi, stránkami a výrobkami, na ktoré celé roky upozorňujeme len my. Až v poslednom roku aj TV Markíza, no ani to stále nestačí

Čo nám pomáha najviac: pomáha, ak šírite ďalej naše odhalenia. Prosíme o zdieľanie článkov, prosíme o odporúčanie a pozvanie vašich priateľov na Facebook FB.com/Varovania. Ďakujeme za vašu podporu.