Sociálne siete

Viliam Rozboril – Anjel bez kridel: falošné stránky Vila Rozborila

Viliam Rozboril – Anjel bez kridel: falošné stránky Vila Rozborila
5 (100%) 1 hlas[ov]

Na Facebooku sa niekoľko rokov darí udržiavať stránkam s názvom Viliam Rozboril – Anjel bez kridel povedomie, že patria známemu moderátorovi. Docielili to tým, že preberali obsah z oficiálnych stránok a vytvorili tak nebezpečenstvo zámeny s úspešným záverom. Tisíce ľudí uverilo, že tieto stránky reálne prevádzkuje on. Vďaka obsahu, ktorý prezentovali tieto stránky sa ani nemožno až tak čudovať. V posledných mesiacoch už pribúdajú len z iných stránok pokradnuté citáty a múdrosti.

Vilo Rozboril anjel bez krídel

inzercia:

Pasovaný za anjela bez krídel sa hrdo pozerá z profilovej fotografie známy moderátor a neznámy človek v pozadí sa musí neuviteľne tešiť z úspechu a priazne ľudí na týchto stránkach, ktorých hodnota priestoru úspešne narástla aj vďaka podvodným zbierkam pre choré deti.

Podvodné zbierky pre choré deti

Vycapiť skopírovanú fotografiu utrápeného dieťaťa z roku 2005 a vyvesiť ju v roku 2012 s textom, že zdieľaním fotografie prispejete dolármi na jeho záchranu, je ťažké pomenovať ako zdravý počin, či pokus o získanie fanúšikov. Zvrátené zneužívanie fotografií sa na týchto stránkach objavovalo opakovane a ešte aj dnes je v príspevkoch z pred rokov rozpoznateľných niekoľko falošných zbierok pre zranené a choré detičky. Podvodné zbierky sa darilo zriaďovať opakovane, čím sa úspešne útočilo na city.

Nebezpečenstvo zámeny naďalej

Stránky stále vytvárajú dojem, že patria známemu moderátorovi. Aj preto sa na stránku obracajú ľudia s osobnými problémami. Na stránky píšu ľudia chorí, zúfalí, aj tí, čo hľadajú pomoc pre druhých. Bez urážky, je možné často hovoriť o ľuďoch bez vzdelania, alebo o veľmi nepozorných ľuďoch, u ktorých nezasvieti varovné svetielko, keď vidia toľko neoriginálneho a neosobného obsahu. Stránkam sa zdverujú so svojimi problémami, ba čo je horšie, existuje veľmi vysoká šanca, že stránky oslovujú aj ľudia so snahou po poskytnutie pomoci či príspevkov. V takom prípade sa môže objaviť darca žijúci v predstave, že pomáha prostredníctvom Rozborila, v skutočnosti naplní vrecko neznámemu špekulantovi v pozadí, ktorý sa už v minulosti neštítil použiť zvrátené a nekalé praktiky na zisk návštevnosti a počtu fanúšikov.

Varovanie pred stránkami:

Stránky s názvom “Viliam Rozboril – Anjel bez kridel” sa dajú nájsť pod týmto odkazom: https://www.facebook.com/anjelbezkridelfanpage/

inzercia:

Aké máte z článku a témy pocity?

Rozčúlený
0
Šťastný
0
Milujem to
0
Nie som si istý
0
Hlúposť
0

Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

Viac v rubrike:Sociálne siete

Komentáre sú ukončené