Pochybné praktiky

Telefónne číslo +420241004555 otravuje s prieskumami

Telefónne číslo +420241004555 otravuje s prieskumami
3.4 (68%) 5 hlas[ov]

V súčasnosti dokáže už niekoľko týždňov na Slovensku prekvapiť číslo z Českej republiky, ktoré volá na čísla na Slovensku. Ak sa pýtate o koho môže ísť, nejde o nič vážne. Neznáma prieskumná agentúra rýchlo rozprávajúcich ľudí, ktorým je ledva rozumieť čo chcú, vyvolávajú a otravujú ľudí počas sviatkov, voľných dní, podvečerov, na pevné linky, no podľa niektorých ľudí aj na mobilné telefóny. Z čísla +420241004555 volá prieskumná agentúra, ktorá chce vedieť vaše názory na rôzne veci. Samozrejme, že to chce zadarmo a vás tým len zdrží. Čo ľudí hnevá pri nájdení tohto čísla na displeji je fakt, že volá aj opakovane v rámci jedného dňa až pokým nezdvihnete. Problém však je, že mnohí nezdvíhame práve preto, že ide o práve toto číslo. Podľa našich zdrojov na číslo pani z Pezinka volali 2x a vždy im povedala, že si neželá, aby jej vôbec volali a vulgárne ich poslala do hája. V súčasnosti čaká, že jej zavolajú aj do tretice, ako býva zvykom.

Telefónne číslo telemarketingu / prieskumov +420241004555, alebo v tvare 0241004555 síce mnohí odporúčajú nedvíhať, no v našom prípade urobíme výnimku. Pokojne ho zdvihnite, nechajte si vypočuť, čo chce a potom ho s pokojom na duši pošlite kadeľahšie. Zároveň nezabudnite požadovať zmazanie a zablokovanie vášho čísla pre tieto aktivity s ktorými nesúhlasite, inak podáte podnet na Českú obchodnú inšpekciu a slovenskú zároveň. Nezabudnite si vyžiadať meno konkrétneho operátora, pretože v tom prípade bude ochotnejší zaistiť zablokovanie zneužívania vášho čísla.

Postup skrátene:
1. zdvihnite a vypočujte si ponuku
2. vyjadrite nesúhlas
3. vyžiadajte si meno
4. informujte o úradnom riešení veci

UPOZORNENIE: fámy o tom, že zdvihnutím nejakého čísla platíte sú výmysel. pokiaľ sami nevoláte niekomu, nie je dôvod, aby vám niekto niečo účtoval. Preto sa nemusíte báť zdvihnúť akékoľvek číslo. Otázne je len to, čo sa v ňom ozve a čo vám cez telefón predajú, či ponúknu. Stále máte právo vždy povedať svoj úprimný názor na využitie vášho telefónneho čísla.

ODPORÚČANIE:  Postup odporúčame práve preto, že tieto agentúry si myslia, že im prejde všetko. Volanie na utajené čísla a čísla, ktoré nie sú veľmi používané a nikde zverejnené dokazuje, že čísla skúšajú postupne za sebou, alebo ich majú v rámci nejakých zoznamov.

inzercia:

Aké máte z článku a témy pocity?

Rozčúlený
0
Šťastný
0
Milujem to
0
Nie som si istý
0
Hlúposť
0

Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

Viac v rubrike:Pochybné praktiky

Komentáre sú ukončené