Spam

Newsletter o zarábaní cez MasMail.cz prichádza ako nevyžiadaná pošta

Ohodnoťte článok

Na poli newsletterovských agentúr sa objavil nový hráč MASMAIL.cz. Kompletne zaplnil schránku jednej firme, ktorej koncovku si akýmsi nedopatrením splietli s niekým iným. V súčasnosti tak bombardujú niekoho, kto ešte ani nefunguje a už má plné ruky práce s riešením neporiadku v schránkach. Absolútna novinka sľubuje veľké peniaze za príjem obchodných emailov, prevádzkuje ju firma založená na Seychellských ostrovoch a samozrejme, ako inak, ľudí, ktorých oslovujú, získavajú spamom. Sami pritom v hneď svojej správe píšu:

„Otravují mě reklamní emaily…”?

Zdá sa vám takáto nádielka spamu vôbec normálna?

mášMail

inzercia:

Na otázku samotného odosielateľa spamu môžeme odpovedať len toľko, že áno. Otravujú. Aj tento konkrétny, ktorý bol odoslaný:

 • bez súhlasu a vedomia
 • bez potvrdenia pravosti emailu
 • bez informácie na základe čoho bol poslaný
 • bez podrobnejšej informácie o zodpovednosti
 • rovnaký email prišiel na veľké množstvo ďalších adries, ich pôvod môže byť pokojne ilegálna databáza. Tvar emailov, kam totiž táto služba spam posiela je rôzny, čo napovedá, že ide o pomýlený zostavený zoznam získaný niekde na webe.

MasMail.cz ponúka veľa peňazí za málo práce. Za registráciu, získanie priateľov do programu a prijímanie reklamných emailov si môžete podľa upútavky výrazne zarobiť. Pri čestnosti, s akou sa služba propaguje a vnucuje prostredníctvom nevyžiadaného a spätne nepotvrdeného spamu môžeme stále hovoriť o službe, ktorá bude čestne pristupovať aj k vyplácaniu? Spam dorazil aj do schránky, kde nie je možné ani predpokladať možnú registráciu. Zbieranie adries vlastným systémom je nepravdepodobné, keďže sa táto služba prezentuje ako nová. Ostatne, ak by sme boli jej klientmi ako služby staršej, nemala by dôvod posielať takto formulovaný email. Nie sme však klientom a nie je ním ani firma, ktorá je najvýraznejšie poškodená, hoci ešte neprebehol jej predaj.

Zaujímavá je hlavička tohto spamu, ktorá všade spomína len tomail.cz:

Message-ID: <cb2c9….e13547@im.tomail.cz>
Date: Sun, 09 Nov 2014 21:02:47 +0100
From: “=?UTF-8?B?T….YWlsLmN6IA==?=” <info@tomail.cz>
Reply-To: info@tomail.cz

inzercia:

Aké máte z článku a témy pocity?

Rozčúlený
0
Šťastný
0
Milujem to
0
Nie som si istý
0
Hlúposť
0
Príležitostný autor (prispievateľ článkov) na hoax.sk, cestovateľ a nadšenec pre prírodné vedy a cyklistiku.

  Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

  Viac v rubrike:Spam

  Komentáre sú ukončené