Spam

Odosielateľ Somnajlacnejsi opäť posiela nevyžiadané emaily

Ohodnoťte článok

V spojitosti s iným minulým článkom ste nám viacerí písali, že eshop, či zľavový portál Somnajlacnejsi.sk sa znova prejavuje formou nevyžiadaného newslettru, dokonca na adresách, kde už bol pred rokom odhlásený. Zaujímavé bolo, že o spustení ich posielania emailov sme sa sami dozvedeli z vlastných schránok – áno, ja tam bol newsletter už odhlásený. Z ničoho nič sa v ich cieleniach ocitli adresy rôznych firiem, ďalšie adresy, ktoré nemajú prečo získavať tieto ponuky. Našou dotknutou sledovanou adresou bol portál zameraný na cestovanie, avšak vôbec nešlo o komerčný portál. V prípade dotknutých iných adries šlo zväčša o služby, a aj súkromnú adresu. Podľa toho čo vieme a čakali sme na vyjadrenie, sa zodpovedný portál neunúva odhlásiť vás, alebo akokoľvek reagovať na vaše emaily. Podľa vašich slov ste niektorí odpísali späť, no bez akejkoľvek reakcie. Áno, je možné email rovno odhlásiť a je pokoj.

somnajlacnejsi

inzercia:

3x a dosť
Musím priznať, že hoci už nie som súčasťou tejto redakcie pre iné povinnosti, rád prispejem sledovaním a zisteniami. No aj v mojom prípade vyťaženosti pre iné povinnosti občas príde štádium, kedy sa babrať s bezcenným spamovaním je skrátka pod úroveň. Opakovane, stále to isté, nechcená nevyžiadaná pošta s obsahom, ktorý skrátka nepotrebujete, sa vnucuje priamo pod vašim nosom a hoci existuje tlačidlo UNSUBSCRIBE, ide predsa len o niečo iné. Mimo fakt, že odhlásením vám nemusí odosielateľ poskytnúť informáciu, kto vás registroval a kedy z akej IP adresy. Vieme kto, no po právnej stránke je to lepšie zanechať ako záznam vystopovateľný. Rád by som vás požiadal, uplatnite aj v tomto prípade zásadu 3x a dosť. Pri každom jednom emaily kontaktujte odosielateľa, že vyžadujete okamžité zmazanie z jeho strany, pretože vás email obťažuje. Každý štvrtý email v takomto, nie len v tomto konkrétnom prípade, už považujte za dôvod kontaktu Rady pre reklamu a Obchodnej inšpekcie. Nezabudnite pripojiť pri svojom hlásení komplet obsah všetkých emailov a vaše odpovede.

Boj proti veternými mlynmi
Nič iné totiž zrejme nezaberie. Pravidlo „3x a dosť“ je z toho dôvodu, aby bolo pre úrady preukázateľné, že ste opakovane nesúhlasili a neudiala sa žiadna zmena. Problém je, že 1 krát sa odhlásite, po roku vám príde spam znova. Zdá sa to neuveriteľné, ale Somnajlacnejsi.sk, ktoré nie je prevádzkované slovenskou firmou a neposkytuje jasný a funkčný emailový kontakt, ktorý by niekto čítal, je tu skrátka opäť v plnej sile.
Áno, ponúka výborné ceny, ale začína to protizákonnou praktikou rozposielania nevyžiadanej reklamy aj pri opakovanom nesúhlase podanom písomne, ktorý je ignorovaný. Nejasné niektoré podmienky a nejasný kontakt. Aj takto sa dá fungovať.

Článok vychádza z reálnych skúseností a z reality. Popisuje reálne jednanie odosielateľa a jeho praktiky. Absolútne odmietam obvinenia z poškodenia dobrého mena. Absolútne odmietam možné obvinenia z klamstva v tomto článku. Článok popisuje skutočné prijaté informácie z hlavičke rôzne kombinovaných adries ako
Return-Path: error@somnajlacnejsi.sk
From: “Somnajlacnejsi.sk” info@somnajlacnejsi.sk (sem je nutné smerovať nesúhlasné stanovisko)
Reply-To: Ponuka dna noreply@somnajlacnejsi.sk

 • spam dorazil bez akéhokoľvek súhlasu s jeho prijímaním
 • bez vedomia a registrácie
 • bez záujmu o túto službu, napriek odmietaniu podobných ponúk
 • bez spätného potvrdenia, že súhlasím, alebo potvrdzujem pravosť emailu
 • email prichádza pomaly každý druhý deň, v druhej vlne dorazili už štyri
 • písať je zrejme zbytočné, odosielateľ vás sám nezmaže a nepodá stanovisko s dôvodom, prečo ste email dostali. Odosielateľ nepodá stanovisko ani o tom, prečo ste sa objavili v zozname prijímateľov a nepodá vám ani stanovisko k tomu, prečo vás znova prihlásil a kde vlastne našiel váš email.
 • jeden z prijímateľov zatiaľ získal len tri. Prvý mu chýba
 • emaily odporúčame zálohovať
inzercia:

Aké máte z článku a témy pocity?

Rozčúlený
0
Šťastný
0
Milujem to
0
Nie som si istý
0
Hlúposť
0
Šéfredaktor portálu HOAX.SK a jeho súčasť od roku 2012. Nadšenec Hviezdnych vojen, cyklistiky, streľby, potápania, ale aj bezpečného pohybu v online priestore. Bývalý učiteľ informatiky, v súčasnosti vyhľadávač problémov a autor viacerých tém o internetovej bezpečnosti.

  Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

  Viac v rubrike:Spam

  Komentáre sú ukončené