Spamovacie praktiky: Cestovní kancelář Hoška-Tour na seba upozorňuje spamom

Ohodnoťte článok

Internetová slušnosť je pojem, ktorý nehovorí nič zodpovedným za facebook stránky cestovnej kancelárií Hoška-Tour. Pre nás absolútne neznáma cestovná kancelária, ktorá občas nemá nič spoločné s množstvom stránok kam spamuje, posiela stále ten istý spam – odkaz na svoje stránky a informáciu o stretnutí priaznivcov tejto cestovnej kancelárie. Zatiaľ ich je desať, naozaj pekné číslo. Niekoľkých administrátorov rôznych stránok tým nahnevala. Snažia sa svoje stránky spravovať pokojne, bez šialenstiev, len tak netolerujú priživovanie sa na úspechu stránok niekým iným nevyžiadaným odkazom. Zrejme by sme prípad prehliadli, ak by ste nám ho nahlásili na jednej či dvoch stránkach. Upozornení prišlo viac. V každom prípade odporúčame odkaz zmazať, označiť za spam a stránky zablokovať. Jediné čo zostáva.

Tento druh nevyžiadanej bezplatnej reklamy je častý prípad:
Uvedený prípad je pomerne častý na Facebooku a zároveň nejde o príliš košér reklamu. Ide o jasný spam, inak povedané. Problém s podobnými praktikami majú najmä veľké stránky, stránky firiem s podobným zameraním. Tento uvedený prípad je jeden za všetkých, keďže sme sa zatiaľ príliš individuálnemu spamu nevenovali. Možno pre fakt, že doteraz šlo o ojedinelé prípady, ku ktorým sme sa dostali.

– Upozornili stránky využívajúce vo svojom názve ako základ slová Cestovanie, Cestování, Zaujimavosti, Dovolená a nie len tematika cestovania.

Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:


-->

HOAX.SK prosí o podporu! Už nevládzeme!

Priatelia, prosíme o podporu. Odhaľujeme a upozorňujeme na neuveriteľné množstvo podvodov. S podvodníkmi a falošnými šmejdami sa však trhá vrece. Nestíhame a nevládzeme. V januári podvodníci spúšťajú mnoho noviniek, rozširujú domény, ktoré nestíhame filtrovať a sledovať.

Potrebujeme, aby ste v prípadoch podvodu a zavádzania sami kontaktovali Slovenskú obchodnú inšpekciu. Nebáli sa a naozaj podávali trestné oznámenia a nedali podvodníkom šancu. Slovenské úrady ignorujú internet ako rizikové prostredie. Je nevyhnutné vyvolávať nátlak, aby konečne zaujali stanovisko, varovali pred falošnými lekármi, stránkami a výrobkami, na ktoré celé roky upozorňujeme len my. Až v poslednom roku aj TV Markíza, no ani to stále nestačí

Čo nám pomáha najviac: pomáha, ak šírite ďalej naše odhalenia. Prosíme o zdieľanie článkov, prosíme o odporúčanie a pozvanie vašich priateľov na Facebook FB.com/Varovania. Ďakujeme za vašu podporu.