HOAX na Facebooku: za zdieľanie fotografie chorého dieťaťa 3 centy? Zabudnite!

HOAX na Facebooku: za zdieľanie fotografie chorého dieťaťa 3 centy? Zabudnite!
5 (100%) 1 hlas[ov]

Len nedávno sme písali o podvode na Facebooku, ktorý žiadal od ľudí zdieľať fotografiu popáleného dievčatka, pretože za každé zdieľanie dostane od Facebooku pár centov. Tento nechutný výmysel funguje aj pri iných fotografiách. Systém merania zdieľaní rôznych fotografií neexistuje a nikdy pri takýchto prípadoch existovať nebude. Spôsob, akým funguje táto zbierka je viac než podozrivý a pritom stačí len zdieľať. Áno, je pravdou, že samotného človeka to nič nestojí, no v konečnom dôsledku na tom môže získať najmä tá stránka, ktorá takéto praktiky využíva. Dnes sa nám podarilo nájsť, respektíve boli sme upozornení na zaujímavú praktiku, o ktorej sa už píše v tomto článku v jeho prvých vetách. Dnes to však nie je fotografia dopáleného dievčatka, ale malý chlapček s veľkým nádorom na hlave. Fotografiu sme si požičali z magazínu Zaujimavosti.net

Spam dieťa hoax na facebooku

Pravda či klam?
Jednoznačne klam. Takýmto spôsobom nikdy nemôže žiadna zbierka fungovať. Akékoľvek takéto praktiky sú cielené jedine pre získanie zdieľania obsahu. To v onečnom dôsledku znamená prísun záujmu ľudí cez sociálne siete, ďalšie akcie ľudí a nezostávajú len pri jednej fotografií, ale pri viacerých. V tomto uvedenom prípade išlo o súkromnú osobu, ktorá zrejme ani nemusela vedieť, že ide o podvod. Avšak aj tu sa pozastavujeme na tom, či verila v zachovanie nejakej zbierky, ak sama túto fotografiu vydá pod sebou. Je tu niekoľko otáznikov, ktoré viac nechceme riešiť. Chceme však dať jasnú odpoveď na otázku, či ide o HOAX alebo reálnu vec. V žiadnom prípade nejde o reálnu vec. Na podobný podvod upozorňujú aj iné zahraničné stránky.

Zdroj: zaujimavosti.net

Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:


-->

HOAX.SK prosí o podporu! Už nevládzeme!

Priatelia, prosíme o podporu. Odhaľujeme a upozorňujeme na neuveriteľné množstvo podvodov. S podvodníkmi a falošnými šmejdami sa však trhá vrece. Nestíhame a nevládzeme. V januári podvodníci spúšťajú mnoho noviniek, rozširujú domény, ktoré nestíhame filtrovať a sledovať.

Potrebujeme, aby ste v prípadoch podvodu a zavádzania sami kontaktovali Slovenskú obchodnú inšpekciu. Nebáli sa a naozaj podávali trestné oznámenia a nedali podvodníkom šancu. Slovenské úrady ignorujú internet ako rizikové prostredie. Je nevyhnutné vyvolávať nátlak, aby konečne zaujali stanovisko, varovali pred falošnými lekármi, stránkami a výrobkami, na ktoré celé roky upozorňujeme len my. Až v poslednom roku aj TV Markíza, no ani to stále nestačí

Čo nám pomáha najviac: pomáha, ak šírite ďalej naše odhalenia. Prosíme o zdieľanie článkov, prosíme o odporúčanie a pozvanie vašich priateľov na Facebook FB.com/Varovania. Ďakujeme za vašu podporu.