HOAXSociálne sieteSpam

Email s fotografiou popáleného dieťaťa, ktorému má pomôcť preposlanie

Ohodnoťte článok

Od roku 2005 v rôznych vlnách na internete koluje email s textom s prosbou o pomoc pre malú Olu z Poľska, ktorá prišla o polovicu tváre pri požiari. Absurdný email žiada o preposielanie emailov ďalším ľuďom, pretože každé preposlanie pomôže sumou 3 centy tomuto dievčatku a poputuje nadácií, ktorá financuje jeho liečbu. Iný email má podobu správy, ktorá informuje o zámere Microsoftu dotovať záchranu dievčatka, ďalšia podoba emailu informuje o tom, a to je verzia slovenská, že email o popálenom dieťati musíte poslať, inak vás čaká 15 rokov nešťastia. Pokiaľ vám niečo také vás dobrý priateľ poslal, pošlite ho na oplátku vy do čerta. Šialený výmysel, ktorý od roku 2005 zneužíva jednu jedinú fotografiu popáleného dievčaťa menom Alexandra Kuczma z Poľska, má niekoľko obmien. Nedávno ju dokonca zneužila jedna Facebook stránka plná vulgárnych, oplzlých a trápnych príspevkov ťažiaca najmä z názvu podobného na názov populárnej skladby.

Podoba emailu v anglickej verzii:

Dear All,
Alexandra came out of a rigging fire alive, but now has to fight for her life and a normal future. She is 14 months old and she has burnt skin all over her body, damage facial bones (as a result of very high temperature). She does not have half of her face. She is in hospital in Cracow – Poland and one of the best specialist is looking after her. However she still has to go through many surgeries and then long rehab. Unfortunately her parents do not have any more money. Therefore we are asking for your help.

For each forwarded email her parents will get 3 cents. Please help them and forward that email to as many people as you can.
Popálené dieťa

Je vôbec možné dievčaťu naozaj nejako pomôcť?
Určite áno, ale určite nie emailom a nezmyselným preposielaním, alebo zdieľaním príspevku s jeho fotografiou. Sľubované boli na niektorých stránkach aj peniaze pre choré dievča každým zdieľaním príspevku. Fotografia popáleného dieťaťa na facebooku

inzercia:
Ľudia zdieľali o dušu, pričom šlo o podvod a rodina ani nevedela, že si niekto zvyšuje návštevnosť na fotografii ich dieťaťa. Mimochodom už niekoľko rokov po najhoršom období po najvážnejších operáciách. Odhalenie, kto je toto dievčatko prináša článok na zaujimavosti.net. Výmysel vyvolal zmiešané pocity na Facebooku, ale hlavne vyvolal súcit u ľudí, ktorým bola fotografia na Facebooku podstrčená ako fotografia, ku ktorej je možné sa modliť.

 

  

inzercia:

Aké máte z článku a témy pocity?

Rozčúlený
0
Šťastný
0
Milujem to
0
Nie som si istý
0
Hlúposť
0

Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

Viac v rubrike:HOAX

Komentáre sú ukončené