Reťazová správa o víruse “WINDOWS AKTUALIZACE”, ktorý zničí disk

Ohodnoťte článok

Cez Facebook a email sa šíri HOAX, poplašná správa v češtine, ktorá varuje pred novým vírusom. Po pravde, ide o HOAX, aj keď má niečo do seba. Vírusy s podobným fungovaním naozaj existujú, no nešíria sa pomocou emailu. Žiadna aktualizácia systému Windows sa nikdy nešíri emailom a aj autor vírusu, ktorý by tým chcel urobiť slušné bubu by zrejme nešiel na niečo podobné cez email. Toto hlásenie k nám prišlo už dávnejšie, no pre chybu wordpressu nám doteraz neprišlo. Hoci ide o HOAX, určite je vhodné mať na pamäti, že nie všetko, čo príde emailom je to, čomu možno veriť. Neverte preto každému emailu a jeho obsahu a už vôbec nie takému, ktorý záhadne vie váš email, hoci ste mu ho nikdy nedávali.

Znenie poplašnej reťazovej správy:

V nadcházejících dnech buďte pozorní: NEOTVÍREJTE  ŽÁDNOU  ZPRÁVU S NÁZVEM “WINDOWS AKTUALIZACE”!!! Bez ohledu na to, kdo vám to posílá! Je to VIRUS, který ZNIČÍ celý PEVNÝ DISK.!!!
Tento VIRUS můžete dostat i od ZNÁMÉHO ČLOVĚKA, kterého máte ve vašem SEZNAMU ADRES…

Správa vás nenúti robiť nič zásadné, nežiada prejsť a ani preposlať. Môže pochádzať z nepochopenia, alebo z dobrého úmyslu.

poslal Peter

Tags: ,

Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:


-->

HOAX.SK prosí o podporu! Už nevládzeme!

Priatelia, prosíme o podporu. Odhaľujeme a upozorňujeme na neuveriteľné množstvo podvodov. S podvodníkmi a falošnými šmejdami sa však trhá vrece. Nestíhame a nevládzeme. V januári podvodníci spúšťajú mnoho noviniek, rozširujú domény, ktoré nestíhame filtrovať a sledovať.

Potrebujeme, aby ste v prípadoch podvodu a zavádzania sami kontaktovali Slovenskú obchodnú inšpekciu. Nebáli sa a naozaj podávali trestné oznámenia a nedali podvodníkom šancu. Slovenské úrady ignorujú internet ako rizikové prostredie. Je nevyhnutné vyvolávať nátlak, aby konečne zaujali stanovisko, varovali pred falošnými lekármi, stránkami a výrobkami, na ktoré celé roky upozorňujeme len my. Až v poslednom roku aj TV Markíza, no ani to stále nestačí

Čo nám pomáha najviac: pomáha, ak šírite ďalej naše odhalenia. Prosíme o zdieľanie článkov, prosíme o odporúčanie a pozvanie vašich priateľov na Facebook FB.com/Varovania. Ďakujeme za vašu podporu.