Internetové podvody

Pro Magnetin = falošný lekársky portál, podvodný blog a falošný profesor

Pro Magnetin = falošný lekársky portál, podvodný blog a falošný profesor
5 (100%) 1 hlas[ov]

Na internete sa momentálne šíri rozsiahla šialene drahá kampaň ďalšieho podvodného prípravku. Kampaň smeruje na koncept stránok nám už veľmi dobre známy. Falošné stránky s konkrétnou fotografiou, ktoré uvádzajú logo SLOVENSKÝ LEKÁRSKY PORTÁL samozrejme neuvádzajú pravdivú azda ani informáciu o dátume. Vlastne, dnes,  v pondelok 30. Septembra tam uvádzajú dátum 26. septembra, čo je naozaj zanedbateľné. Hrozbou je, že stránky prezentujú šialené množstvo klamstiev a vymyslených hlúpostí tak, že im ľahko uverí človek, ktorý doteraz nemal žiadnu skúsenosť s niečím podobným. Vždy sa nájde niekto, kto práve teraz „prišiel“ a objavuje internet.

pro magnetin podvod na choré kĺby

inzercia:

Pozor na ďalší internetový podvod „Promagnetin“

PRO MAGNETIN je akýsi nový zázrak na bolesti nôh, kĺbov, chrbtice… a nakoniec ide o prašivú gélovú vložku do topánok. To, ako je výrobok prezentovaný, je až neuveriteľné. Stránky vám vysvetľujú, že tento zázrak vymyslel slovenský profesor a je to prevratný vynález. Vďaka nemu prežijeme, bez neho okamžite zomrieme. Stránky klamú vo všetkom. Ešte aj to počasie je výmysel. Fingovaný odpad z LINK1 smeruje na LINK2 a stále ide o podvodné stránky.

Neexistujúci profesor Martin Kirst

Podvodníci sa dokonca maskujú tak sofistikovane, že ak kliknete na reklamu, dostanete sa na iný vzhľad stránok, než ak prídete vpísaním adresy. Na druhej stránke vás víta neexistujúci falošný lekár falošný neexistujúci profesor profesor Martin Kirst. Samozrejme, ide o fotografiu z fotobanky.

Upozornenie

Upozorňujeme pred falošnými informáciami a zavádzaním. Stránky sa pokúšajú vytvoriť odborníkov, aby vďaka nim vyzeral podvod dôveryhodnejší. Odborná garancia však padá, keďže neexistuje. Rovnako neexistuje žiaden zákazník prezentovaný na stránke. Podivné je, že priamy predaj uskutočňuje samotný falošný magazín. Ten nemá ani prevádzkovateľa, či reálnu existujúcu osobu. Skutočné nie je nič. Ani len komentáre pod článkami. Obchodné podmienky sú výsmech platnej legislatíve nie len SR ale celej EÚ. Odporúčame problém nahlásiť SOI, Rade pre reklamu a pre označenie „Slovenský lekársky portál“ žiadame všetky obete, aby sa obrátili so sťažnosťou na Slovenskú lekársku komoru. Tá pritom môže vydať stanovisko a sama bojovať proti tomu, aby sa neznámy podvodný portál prezentoval ako lekárska autorita. Nemysliteľné.

Odkazy:

  • LINK1: https://track.adform.net/C/?bn=31971312;crtbwp=XZHTWgALFD0Kd5qDAAIhBLj2iIBNRtBm5svNlw;crtbdata=CE1C6sxMz_y3kim5LjsCWgoJ9voe66g_g3GiVgPjpxGLz0IdNxorZw6lzVbaIVSC4EaqaT9dkfdQcf7u_UtHo32B0RYop-wk6xeNGysDgsZgM-Ovw1OtdH1GYgky_XwkDWpZuyXFgBlg5whlk33BcafVx4LZABUj3RNzuq4YUxO9NIafOc7Y_BV2slP38mhkKC8rGClK6O9-qTwc8IgV9JOlSRhVakFHN0emMd0A923KVBkat78vq8Dt7hz4PgZXG21DFDckdOnZt8qTfVW1H8rYwGwaPVQd-i_Dy8QwZEjK35VcIiyCUCvBvrwRSrZjor8g8xjG6XBolY1DvR3PyHogzW-FlRZ0p2i9wxCJiUEP-LdFTa6D-_SVq2sSBH4d10e59jRRZMvpfzsDp3jajJMnW3M9B6XA0;adfibeg=0;cdata=YMc_Q1zZaAD6X2oXXw1dZmbMyKIT8pxMopHy22_PL_TW2y-Bfne3ozJnsdf_OLFqgoQ_6CyVik5AKwVVbEeREcTj-xBkZCCo0;;CREFURL=https%3a%2f%2fmarkiza.sk
  • LINK2: https://golec-shopping24.com/order/sk/
inzercia:

Aké máte z článku a témy pocity?

Rozčúlený
3
Šťastný
0
Milujem to
0
Nie som si istý
0
Hlúposť
0
Príležitostný autor (prispievateľ článkov) na hoax.sk, cestovateľ a nadšenec pre prírodné vedy a cyklistiku.

    Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

    Viac v rubrike:Internetové podvody

    Komentáre sú ukončené