Internetové podvody

Pozor na podvodné stránky s Psorilax Cream a ggtrf.info

Pozor na podvodné stránky s Psorilax Cream a ggtrf.info
3 (60%) 1 hlas[ov]

Ďalší podvodný web, tentoraz nazvaný jednoducho ako LEKÁRSKY PORTÁL, ktorý samozrejme nie je lekárskym portálom (táto zavádzajúca praktika je čoraz viac obľúbená) a nemá nič spoločné s lekármi. Nebezpečné stránky, ktoré sa pokúšajú ťažiť len z toho, že sa nazvali lekárskym portálom nie sú spravované žiadnou autoritou a ani lekárom.

Psorilax Cream na psoriázu podvod

inzercia:

Pozor na pochybné stránky a falošný lekársky portál

Stránky na adrese ggtrf.info a mnoho iného za lomítkom, čo presne uvádzame v závere článku, obsahujú množstvo podvodných prvkov. Všetko to propaguje prípravok proti psoriáze a kožným ochoreniam s názvom PROSILAX CREAM (už sme o ňom písali). Naozaj ale zaberá tento PSORILAX CREAM? Netušíme. Nám však stačí spôsob propagácie, podvodné klamstvá, zavádzanie a aj varovanie pred „oficiálnym“ webom tohto krému, ktorý detekujú bezpečnostné aplikácie ako nebezpečný. Je dôležité spomenúť, že ide o látku a stránku, ktorú propaguje portál extra.cz v reklamnom priestore reklamnej siete AdNow.

Napríklad:

 • Fingovaný nepravdivý, falošný a zle gramaticky napísaný obsah
 • Kradnuté fotografie z iných stránok, ktoré nijako nesúvisia s týmito stránkami
 • Falošné sú už tým MENU a odklikmi, ktoré vždy vedú na jedno a to isté miesto – na nákup zázraku.
 • Odkliky na iné články sú len falošné, aby vytvárali dojem skutočného magazínu. Pritom nič z toho sa nehodí na lekársky portál, hoci falošný.
 • Tvrdenie, že diskutovali s Andrejom Chinským, výkonným predsedom Kliniky zdravej pokožky, komorou certifikovaný v dermatológii, je len pokus o zavádzanie. Žiadna atká klinika neexistuje a ani odborník, ktorého meno si vymysleli. Andrej Chinský teda nie je autorita.
 • Rozhovor vraj viedla Denisa Múdra. Nebola ale dosť múdra. Fotografie do rozhovoru uviedla skopírované z iných stránok a z celkom iných prípadov vážnych kožných ochorení, voči ktorým je tento prípravok bezbranný. Asi ako mucha proti rozbehnutému vlaku. Už len táto predstava je jasná nad Slnko…

Aj toto je čistý prípad fingovaného webu, kde sú falošné všetky prvky, od loga, po záver stránok. Absolútne nič pravdivé. Komentáre nie sú komentármi, ale falošnými textami nasadenými tvrdo do kódu, bez systému komentovania. Všetko je fingované a nepravdivé. Komentáre sú písané divne pod divnými menami, kde je jednoznačné, že autor celého podvodu sa ani neobťažoval dať tomu ducha reality.

PSORILAX.ME stránky ako nebezpečné

Zaujímavé je že aplikácie na varovanie pred nebezpečnými stránkami reagujú pri odkliku na týchto stránkach na stránky PSORILAX.ME a varujú pred nebezpečnými stránkami. Očividne tak nie sme prví, ktorí považujú stránky za nebezpečné. Zaujímavejšie nie sú podvodné drísty na falošných stránkach ale fakt, že boli zablokované z dôvodu MALWARE.

Dotknuté stránky:

Adresa je trochu komplikovaná a je nutné ju zadať celú, len nahraďte bodku v zátvorke skutočnou bodkou bez zátvoriek, pokiaľ sa chcete presvedčiť na vlastné oči:

ggtrf(bodka)info/azwpnujcuo/2Sv7pvbBFr6NBJ2/?utm_term=17&subacc=TE_24842_15576_SK&esub=-7EA5QCQIfXJPQdQFzrgGqFwEDaAcz7gYKYTPYPAYBAQ8AAhEJChEBIgdubDEAAA&utm_content=cs&subid2=U0NCLTEwNy1zc3AtYjFhNGJkMDEtNTMxZi1mMDlmLTVkOWEtMTUyMjA3OTAwNS1qZjhlamgxMy05dzk6MDoyOTA3MDg6MDoyNQ%2A%2A&utm_source=290708&subacc2=TE_Tango&s_trk=CgidkDlSjYYozhDKqrvGBhidquTVBQ%2A%2A&rid=-6AAAAAAAEqhcBAAAAAAAAAATjSe7BAAAA#init

inzercia:

Aké máte z článku a témy pocity?

Rozčúlený
0
Šťastný
0
Milujem to
0
Nie som si istý
0
Hlúposť
0
Príležitostný autor (prispievateľ článkov) na hoax.sk, cestovateľ a nadšenec pre prírodné vedy a cyklistiku.

  Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

  Viac v rubrike:Internetové podvody

  Komentáre sú ukončené