Internetové podvody

Spam ponúkajúci liek na psoriázu Psorilax a podvodný Lindin blog

Spam ponúkajúci liek na psoriázu Psorilax a podvodný Lindin blog
4.4 (88%) 5 hlas[ov]

Na emailové schránky rôznych portálov, magazínov, ľudí, súkromných psob, aj firiem chodí spam, ktorý propaguje liek na psoriázu. Má ním byť látka s názvom Psorilax. Napriek tomu, že liečivá s “LAX” v závere sú určené na vyprázdňovanie čriev a ide teda o laxatíva, tento liek má mať účinok na psoriázu. Email príde nevyžiadane. Netušíte prečo. Neuvádza dôvody obsiahnutia vašej adresy v ich zozname a pôvod adresy. Netušíte nič. Stránky obsahujú množstvo vymyslených informácií o tom, že niektoré ženy to vyskúšali, no uvádza sa len krstné meno, nie priezvisko. Snažia sa o dojem skutočného prípravku a skutočných ľudí, no všetko je len text, ktorý smeruje na ešte odpornejší falošný blog.

Psorilax  na ochorenie psoriáza

inzercia:

Tento spam dokonca využíva priestor a uvádza, že 50% zľavu ponúkajú aj na prípravky s názvami Princess Hair, Goji Cream, Eco Slim, Varikosettte, Zero Smoke a Fresh Fingers. Je to neuveriteľné, ale jeden spam nám ukazuje cestu hneď na niekoľjo ďalších podvodných stránok, ktoré predávajú pochybné prípravky na zázraky.

Lindin blog neexistuje a zázračný Psorilax pochybuje

Stránky: http://aszxd.pro/aziuxvriyz/Psoridex_SK1/?ap=15190&esub=-6A25sMQItDgJoBwjz4GIqAQAAAAABAAEAAu4GAlY7Atg8AgYBAQ8ET0rCRQAAAA#init sú niečo celkom iné, ako keď na stránky vstúpite pod adresou http://aszxd.pro/aziuxvriyz/Psoridex_SK1/ – je neuveriteľné, že vôbec takto brutálne chybové stránky vznikli. Obsahujú viac jazykových verzií, každá sa hrá na blog, no v skutočnosti nejde o žiadne blog. Ide o fingované stránky, ktoré len využívajú dizajn akýchsi blogových systémov. V skutočnosti žiadna Linda neexistuje.

Linda Horáková má mať 36 rokov a má byť na fotografiách, ako veľmi trpela psoriázou. V skutočnosti ide o internetový podvod. Fotografie, ktoré majú dokazovať, že ide o jej príbeh, sú v skutočnosti nakradnuté rôzne snímky rôznych ľudí na internete. Najviac je to však okradnutá americká modelka CariDee English.

  • stránky obsahujú poddvodné informácie
  • výrobok obsahuje neisté informácie o zložení
  • predaj prebieha protizákonne, nepoznáte predajcu, stránka, ktorá prípravok predáva, neuvádza povinné údaje, IČO, sídlo, všeobecné podmienky v súlade so zákonmi SR:

Neodporúčame akokoľvek reagovať na prípravok, na tieto stránky, ani email.

Spamová správa obsahuje tento vnútorný kód:

Received: from p9.smixers.com (p9.smixers.com [195.22.125.45])
by server príjemcu
for ; Tue, 21 Nov 2017 15:33:08 +0100
To: ADRESA PRIJEMCU
Subject: [Spam] =?UTF-8?B?TmV1dmVyaXRlxL5uw6k6IG1vamEgcHNvcmnDoXphIGplIMO6cGxuZSBwcmXEjSE=?=
Message-ID: <796efe5bdcae0b0668c3a66952a1d73f@smixers.com>
Date: Mon, 20 Nov 2017 15:49:24 +0100
From: “=?UTF-8?B?TWljaGFlbGEgR2VjZWxvdnNrw6E=?=” <postmaster@smixers.com> Reply-To: postmaster@smixers.com

inzercia:

Aké máte z článku a témy pocity?

Rozčúlený
0
Šťastný
0
Milujem to
0
Nie som si istý
0
Hlúposť
0
Šéfredaktor portálu HOAX.SK a jeho súčasť od roku 2012. Nadšenec Hviezdnych vojen, cyklistiky, streľby, potápania, ale aj bezpečného pohybu v online priestore. Bývalý učiteľ informatiky, v súčasnosti vyhľadávač problémov a autor viacerých tém o internetovej bezpečnosti.

    Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

    Viac v rubrike:Internetové podvody

    Komentáre sú ukončené