Modelka CariDee English zneužitá podvodníkmi kvôli psoriáze

Ohodnoťte článok

Podvodníci, ktorí sa snažia predávať pochybné prípravky a podvodné zázraky cez internet na psoriázu, zneužili fotografie americkej modelky CariDee English, ktorá psoriázou aj trpí. Psoriáza, kožné ochorenie, ktoré pôsobí nevzhľadne, obmedzuje aj známe osobnosti ako Camerin Diaz a Kim Kardashian. CariDee English má chorobou postihnuté ruky. Jej fotografie podvodníci stiahli a vytvorili falošné stránky s rôznymi menami, ktoré tvrdia, že sa ochorenia zbavila pomocou ich prípravku.

CariDee English a podvodný Lindin blog

Stránky, ktoré propagujú prípravok Psorilax, sú pritom tak zamaskované, že sa k nim dostanete len cez konkrétne podvodné bannery alebo emaily. Nie každý ale dokáže rozoznať, že ide o podvodné stránky. Využívajú množstvo klamstiev a ľudí zavádzajú jednoducho tým, že sú online prístupné a hrajú na vážny skutočný web s vážnymi informáciami a skutočnými ľuďmi. Ani jedna osoba na stránkach nie je pravá.

“Linda Horáková, ktorá sa vyliečila s Psorilaxom neexistuje!”

Doména sa mení, obsah a Psorilax a CariDee English zostávajú

Stránka nemá jasnú doménu. Neustále je iná, mení sa a je tak ťažko dostupná. Dokonca sa nachádza na takých pochybných portáloch, že ak vstúpite na priamu doménu, objavíte španielsku verziu iného podvodného webu. Je toho príliš a radi by sme varovali aj pred španielskymi podvodmi, no v tejto chvíli musíme upozorniť najmä na to, že prípravok Psorilax a herečka CariDee English sú stále rovnaké fakty, ktoré s ana stránke zobrazujú. Pozor, meno CariDee English ale stránky nepoužívajú. Len jej fotografie s množstvom falošných podvodných informácií o tom, že táto Slovenka píše svoj blog a uvádza, ako jej pomohla konkrétna látka menom Psorilax. V obsahu sa dočítate vždy o nejakom inom vymyslenom mene. Podľa jedných podvodných stránok je to Slovenka so slovenským menom a podľa druhých stránok je to Češka s českým menom. Ide len o jej zneužitie. Keďže však nie je možné uviesť presnú doménu, upozorňujeme aspoň na to, že stránky môžu vyzerať takto:

psorilax-podvod

  • stránky obsahujú falošné komentáre, vy sami teda svoj pridať nedokážete
  • stránky nie sú blogom, žiadnym Ivetinym blogom
  • stránky sa nedajú prekliknúť inam, všetko vedie na nákup prípravku

Pozrite si skutočnú modelku menom CariDee English
na IMDB.COM: http://www.imdb.com/name/nm2458152/
Na Inistagrame: https://www.instagram.com/carideeenglish/

Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:


-->

HOAX.SK prosí o podporu! Už nevládzeme!

Priatelia, prosíme o podporu. Odhaľujeme a upozorňujeme na neuveriteľné množstvo podvodov. S podvodníkmi a falošnými šmejdami sa však trhá vrece. Nestíhame a nevládzeme. V januári podvodníci spúšťajú mnoho noviniek, rozširujú domény, ktoré nestíhame filtrovať a sledovať.

Potrebujeme, aby ste v prípadoch podvodu a zavádzania sami kontaktovali Slovenskú obchodnú inšpekciu. Nebáli sa a naozaj podávali trestné oznámenia a nedali podvodníkom šancu. Slovenské úrady ignorujú internet ako rizikové prostredie. Je nevyhnutné vyvolávať nátlak, aby konečne zaujali stanovisko, varovali pred falošnými lekármi, stránkami a výrobkami, na ktoré celé roky upozorňujeme len my. Až v poslednom roku aj TV Markíza, no ani to stále nestačí

Čo nám pomáha najviac: pomáha, ak šírite ďalej naše odhalenia. Prosíme o zdieľanie článkov, prosíme o odporúčanie a pozvanie vašich priateľov na Facebook FB.com/Varovania. Ďakujeme za vašu podporu.