Sociálne siete

Pozor pred nezmyselnými súťažami a fejk stránkou Vaše dovolená CZ

Pozor pred nezmyselnými súťažami a fejk stránkou Vaše dovolená CZ
5 (100%) 1 hlas[ov]

Facebook stránka nachádzajúca sa na adrese LINK1 pod názvom Vaše dovolená CZ, vznikla len 24. augusta a aj napriek tomu bez skutočného originálneho obsahu a pozadia dokázala získať takmer 2000 fanúšikov. Ako je to možné? Organizuje nezmyselné vymyslené súťaže o dovolenku a vytvára brutálny informačný chaos. Raz uvádza adresu vasedovolena.net, na grafikách VašeDovolená.cz s diakritikou, no ani jedna doména nefunguje. Všetok obsah je podivný a okrem toho, je tu niekoľko vážnych pochybení, ktoré sa žiaľ opakujú. Práve preto, že následky môžu byť ďaleko rozsiahlejšie, než len fakt, že stránky rastú pre dôverčivosť ľudí, upozorňujeme aj pred možnosťou, že ide o ďalší nebezpečný projekt podvodníkov, ktorí žrebujú výhercov a okrádajú ich cez platobné karty, alebo SMS platby.

Vase dovolena cz

inzercia:

Fejkové stránky Vaše dovolená CZ na Facebooku majú:

  • Organizované súťaže prikazujú viralitu manipulujúce prvky ako zdieľanie a klik
  • Obrázky obsahujú neoriginálne, ale stiahnuté z internetu
  • Podozrivé je aj zadanie názvu tejto podvodnej stránky, ktorá sa zámerne vyhýbala zápisu názvu tak, aby tvorila doménu.
  • Takzvaný organizátor súťaže nedispouje žiadnou cenou a zrejme ani nemá žiadneho dodávateľa. Zdroj obrázkov Google Images nie je zdroj ceny samotnej.
  • Všetky adresy sú nedostupné. Je pravdepodobné, že vlastník domén ani netuší, že ich niekto používa a hrá sa na ich majiteľa.
  • Páchateľ neuvádza podmienky, štatút a organizátora súťaže.
  • Chýba kontaktný údaj na organizátora – usporiadateľa. Nejasný je cieľ súťaže a podmienky využitia následne údajov o výhercovi, vymedzenie pojmov a vymedzenie priestoru a spôsobu použitia mena výhercu. Chýba čokoľvek, čo sa viaže k súpisu práv a povinností organizátora a výhercu. Chýba čokoľvek, čo by vôbec dokazovalo, že ide o skutočnú súťaž. Zatiaľ je to len prasprostý fejk. Žiaľ rovnaký popis dnes platí na niekoľko stránok súčasne. Všetko, čo stránky uvádzajú, mimo obrovské množstvo nekvalitného obsahu a podivných smerovaní so záujmom zarobiť, alebo návštevníka oklamať, je podozrivé.

Odkazy:

  • LINK1: https://www.facebook.com/Vaše-dovolená-CZ-112181350149974/
inzercia:

Aké máte z článku a témy pocity?

Rozčúlený
0
Šťastný
0
Milujem to
0
Nie som si istý
0
Hlúposť
0

Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

Viac v rubrike:Sociálne siete

Komentáre sú ukončené