Varovanie pred súťažami na podozrivej FB stránke HOUSE DESIGN CZ

Ohodnoťte článok

Nehorázne, čo si už podvodníci na tom Facebooku vymyslia a čím chcú oklamať verejnosť. Narazili sme na stránky so zaujímavým názvom HOUSE DESIGN CZ. Zámerne používajú takýto názov, hoci nejde o žiadnu www doménu. Za to tieto stránky uvádzajú stránky, respektíve odkaz na dizajnérske štúdio v Šanghaji. Toto štúdio však nemá nič spoločné s facebook stránkou a tým neporiadkom, čo sa tam odohráva. Obsah je priam totožný s informačným bordelom ako na stránke SWAA.cz, ktorá je podvodná od prvého písmenka po posledné. Krásne domy, štýlové bývanie, pokusy o navodenie virality, záujmu o ľudí, prinášanie zaujímavého obsahu, no nejde o nič, čo by autorsky patrilo nejakej agentúre, či štúdiu. Za stránkami nestojí absolútne žiadna spoločnosť a link na šanghajskú agentúru je tiež len úsmevný pokus zahladiť stopy pochybnosti.

House design CZ

Problémy a podvody na stránke HOUSE DESIGN CZ

  • Stránky vznikli len 22. augusta 2019 a už sa tam hrnú ľudia. Prečo? Namotali ich falošné súťaže o neexistujúce ceny.
  • Organizované súťaže prikazujú viralitu manipulujúce prvky ako zdieľanie a klik
  • Obrázky sú neoriginálne, ale stiahnuté z internetu
  • Podozrivé je aj zadanie názvu tejto podvodnej stránky, ktorá sa zámerne vyhýbala zápisu názvu tak, aby tvorila doménu.
  • Takzvaný organizátor súťaže nedispouje žiadnou cenou a zrejme ani nemá žiadneho dodávateľa. Zdroj obrázkov Google Images nie je zdroj ceny samotnej.
  • Všetky adresy sú nedostupné. Je pravdepodobné, že vlastník domén ani netuší, že ich niekto používa a hrá sa na ich majiteľa.
  • Páchateľ neuvádza podmienky, štatút a organizátora súťaže.
  • Chýba kontaktný údaj na organizátora – usporiadateľa. Nejasný je cieľ súťaže a podmienky využitia následne údajov o výhercovi, vymedzenie pojmov a vymedzenie priestoru a spôsobu použitia mena výhercu. Chýba čokoľvek, čo sa viaže k súpisu práv a povinností organizátora a výhercu. Chýba čokoľvek, čo by vôbec dokazovalo, že ide o skutočnú súťaž. Zatiaľ je to len prasprostý fejk. Žiaľ rovnaký popis dnes platí na niekoľko stránok súčasne. Všetko, čo stránky uvádzajú, mimo obrovské množstvo nekvalitného obsahu a podivných smerovaní so záujmom zarobiť, alebo návštevníka oklamať, je podozrivé.

Odkazy:

  • LINK1: https://www.facebook.com/House-design-CZ-106038034100392/

Inzertná plocha

Zľavy na pobyty v zahraničí

Odporúčané pre Vás

O autorovi článku: Permon