Ostražitosť pred stránkou Dovolénkovadlo.cz odporúčame do budúcna

Ohodnoťte článok

V súvislosti s inou Facebook stránkou, ktorá vykazuje viacero prvkov podvodnej stránky a ani sa nesnaží, aby vyvrátila pochybnosti svojim konaním, neoriginálnym obsahom a organizovaním podvodnej súťaže, sa dostávame na stránky Dovolénkovadlo.cz. Takto znie názov na Facebooku. Nepochopiteľné dlhé é v takomto českom slovnom zvrate je naozaj podivné, no použité v doméne. Pre HTTP adresné vpisovanie je dlhé E nepoužiteľné. Reálne však nefunguje ani doména http://dovolenkovadlo.cz/.

Dovolenkovadlo

Celá táto facebook stránka vznikla len 24. augusta, v čase, kedy vznikli iné podvodné stránky súčasne. Autor tohto nápadu nemal ani len chuť si doménu kúpiť, keďže za celý čas jeho nezmyselnej podpory a úsilia budovať fejkovú stránku, si ani len nechytil doménu http://dovolenkovadlo.cz/. Tá je stále voľná pre akúkoľvek registráciu. Ak by sme boli dostatočne blázniví a bohatí, už len z tej srandy si ju kúpime sami.

  • Podvodník operuje s názvom, ktorý je nezmyselný, aj keď úsmevný, keďže si doménu ani nechytil. Len ju používa. Stránky smerujú na akýsi iný nesúvisiaci web, len aby vyzerali, že niekam smerujú.
  • Žiaden priznaný prevádzkovateľ
  • Spojitosť s podvodnou súťažou.
  • Neuveriteľné, že v jediný deň niekto narobil toľko podvodných stránok a sedí aj chaotické hádzanie obsahu s textom, ktorý neraz píše slabogramotný autor.
  • Stránky nemajú jedinú origiálnu snímku. Posledných 20 použitých fotografií nachádzame na iných zdrojoch. Takmer výlučne ide o súkromné rezorty na súkromných atoloch v Maldivách, niečo málo je z Thajska a Grécka. všetky snímky pochádzajú z iných portálov a z fotobanky.
  • Stránka nesmeruje na žiadneho prevádzkovateľa, nepriznáva sa k pozadiu
  • Preto odporúčame odstražitosť pred prípadnými súťažami, či iným obsahom.
  • Môže ísť o TRAVEL stránky, ktoré budú mať záujem predať úspešné a sledované stránky s veľkým počtom fanúšikov. Stránky však nepochybne nepriznajú, že ich lákajú cez povinnosť lajkovať z podvodnej súťaže, ktorú spomíname vyššie. O akej popularite stránky môžeme hovoriť, keď pre lajk z inej súťaže nesúvisiacej s touto stránkou sú dôverčivci nútení klikať a zvyšovať číslo tvoriace hodnotu stránky?

Odkazy:

  • LINK1: https://www.facebook.com/Dovolénkovadlocz-100507931328194/

 

Inzertná plocha

Zľavy na pobyty v zahraničí

Odporúčané pre Vás

O autorovi článku: Permon

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *