Žiadosť o priateľstvo od neznámej a podivné videá v profile

Ohodnoťte článok

Už sme sa s tým niekoľko krát stretli. Príde žiadosť od cudzinky s celkom neznámeho dôvodu. Chce byť priateľkou cez FB, no reálne vám jej meno nič nehovorí. Ak si chcete niečo o nej pozrieť, narazíte na profil a prekvapivo v slovenčine napísaný príspevok. Ak si chcete pozrieť jej sexi videá, stačí kliknúť. Čo je však divné, je fakt, že tlačidlo spustenia prehrávania takzvané “PLAY” je na obrázku jeho súčasťou a nejde o interaktívny prvok. Prečo? Je to jednoduché. Tento prípad a mnoho podobných je totiž podvod.

fake profil a podivné žiadosti s vírusom

V tomtokonkrétnom prípade ide o používateľa s menom Ananda Slankers Demak Timur.

  1. Snaží sa oklamať ťa, že chce byť priateľom. To je jedna vec.
  2. Celkom iná vec je, že aj keby si neklikol na potvrdenie priateľstva, pozrieš si jej profil zo zvedavosti.
  3. Presne s tým počíta. Nechce byť priateľom. Chce, aby si klikol na príspevok. Ten je nasmerovaný na podozrivé stránky, kde nie je žiadne sexi video. Po vydaní na FB sa tu deje presmerovanie a to vedie na ďalšie podvodné stránky, ktoré môžu vyžadovať pripojenie, natiahnu dáta z tvojho Facebooku, alebo sa začnú diať iné nepríjemné veci. V našej praxi sme sa stretli so všetkými troma prípadmi.

Neodporúčame reagovať na žiadne žiadosti o priateľstvo od neznámych ľudí. Dnes je takáto žiadosť azda v 70 percentách prípadov len podvod. Pokus ako vás zneužiť, odcudziť údaje, získať priateľov pre ďalší predaj konta, alebo len získať cestu k odkrytiu vášho súkromia. Neodporúčame odkrývať súkromie pred neznámymi ľuďmi a v žiadnom prípade klikať na príspevky v takýchto profiloch. Presne so zvedavosťou podvodníci pracujú.

Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:


-->

Leave a Reply

HOAX.SK prosí o podporu! Už nevládzeme!

Priatelia, prosíme o podporu. Odhaľujeme a upozorňujeme na neuveriteľné množstvo podvodov. S podvodníkmi a falošnými šmejdami sa však trhá vrece. Nestíhame a nevládzeme. V januári podvodníci spúšťajú mnoho noviniek, rozširujú domény, ktoré nestíhame filtrovať a sledovať.

Potrebujeme, aby ste v prípadoch podvodu a zavádzania sami kontaktovali Slovenskú obchodnú inšpekciu. Nebáli sa a naozaj podávali trestné oznámenia a nedali podvodníkom šancu. Slovenské úrady ignorujú internet ako rizikové prostredie. Je nevyhnutné vyvolávať nátlak, aby konečne zaujali stanovisko, varovali pred falošnými lekármi, stránkami a výrobkami, na ktoré celé roky upozorňujeme len my. Až v poslednom roku aj TV Markíza, no ani to stále nestačí

Čo nám pomáha najviac: pomáha, ak šírite ďalej naše odhalenia. Prosíme o zdieľanie článkov, prosíme o odporúčanie a pozvanie vašich priateľov na Facebook FB.com/Varovania. Ďakujeme za vašu podporu.