Žiadosť o priateľstvo od neznámej a podivné videá v profile

Žiadosť o priateľstvo od neznámej a podivné videá v profile
4.5 (90%) 2 hlas[ov]

Už sme sa s tým niekoľko krát stretli. Príde žiadosť od cudzinky s celkom neznámeho dôvodu. Chce byť priateľkou cez FB, no reálne vám jej meno nič nehovorí. Ak si chcete niečo o nej pozrieť, narazíte na profil a prekvapivo v slovenčine napísaný príspevok. Ak si chcete pozrieť jej sexi videá, stačí kliknúť. Čo je však divné, je fakt, že tlačidlo spustenia prehrávania takzvané “PLAY” je na obrázku jeho súčasťou a nejde o interaktívny prvok. Prečo? Je to jednoduché. Tento prípad a mnoho podobných je totiž podvod.

fake profil a podivné žiadosti s vírusom

V tomtokonkrétnom prípade ide o používateľa s menom Ananda Slankers Demak Timur.

  1. Snaží sa oklamať ťa, že chce byť priateľom. To je jedna vec.
  2. Celkom iná vec je, že aj keby si neklikol na potvrdenie priateľstva, pozrieš si jej profil zo zvedavosti.
  3. Presne s tým počíta. Nechce byť priateľom. Chce, aby si klikol na príspevok. Ten je nasmerovaný na podozrivé stránky, kde nie je žiadne sexi video. Po vydaní na FB sa tu deje presmerovanie a to vedie na ďalšie podvodné stránky, ktoré môžu vyžadovať pripojenie, natiahnu dáta z tvojho Facebooku, alebo sa začnú diať iné nepríjemné veci. V našej praxi sme sa stretli so všetkými troma prípadmi.

Neodporúčame reagovať na žiadne žiadosti o priateľstvo od neznámych ľudí. Dnes je takáto žiadosť azda v 70 percentách prípadov len podvod. Pokus ako vás zneužiť, odcudziť údaje, získať priateľov pre ďalší predaj konta, alebo len získať cestu k odkrytiu vášho súkromia. Neodporúčame odkrývať súkromie pred neznámymi ľuďmi a v žiadnom prípade klikať na príspevky v takýchto profiloch. Presne so zvedavosťou podvodníci pracujú.

Inzertná plocha

Zľavy na pobyty v zahraničí

Odporúčané pre Vás

O autorovi článku: Tomáš Šalmon

Šéfredaktor portálu HOAX.SK a jeho súčasť od roku 2012. Nadšenec Hviezdnych vojen, cyklistiky, streľby, potápania, ale aj bezpečného pohybu v online priestore. Bývalý učiteľ informatiky, v súčasnosti vyhľadávač problémov a autor viacerých tém o internetovej bezpečnosti.