Pochybné praktikySociálne siete

Pozor na facebook súťaž o dovolenku za zdieľanie

Pozor na facebook súťaž o dovolenku za zdieľanie
1 (20%) 1 hlas[ov]

11 tisíc podvedených Slovákov projektom, ktorý ani neexistuje a sľubuje úžasné zájazdy do Karibiku a do hotela pri Eiffelovke!

Upozornili ste nás na podozrivé správanie súťaže na Facebooku, ktorá sa síce snaží brániť akými si tvrdeniami o zodpovednosti, no nakoniec je problémová až až. Naletelo jej pritom viac ako 11 500 ľudí, príspevok získal 9000 komentárov a všetci chcú vyhrať zájazdy. Celý príspevok je podivný, úbohý a zaváňa nechutným podvodom opakovane v takmer každej vete. Vzhľadom na krásne grafiky však ľudia podliehajú jeden za druhým. Už len samotný fakt, že za zdieľanie a lajkovanie iných fotiek niekto sľubuje až takto nákladné výhry, je zarážajúci.

Súťaž o dovolenku, podvod na facebooku

inzercia:

Niekto tu poriadne zarába

Vinníci, ktorí stoja za týmto plánom, potrebujú získať čo najviac fanúšikov na stránky, aby tie neskôr mohli tvoriť zisk. Na získanie fanúšikov však môžu použiť oficiálne cesty, alebo takéto podvody. Ľudia sa nechajú nalákať, následne je výhercom niekto, kto ani neexistuje. Náklad = 0 €, prípadne pár minút času. Zisk = nevyčísliteľný, využívateľný opakovane, stránky sú pri počte 15 000 fanúšikov predajné pre cestovné kancleárie a agentúry aj v trojciferných sumách €. A presne takto sa tvorí dnes biznis. Pokiaľ vám stále nedošlo, že to celé je podvod, čítajte ďalej.

Problémy:

 • Portál, pod čím sa stránka prezentuje, nefunguje. Nie je tam prevádzkovateľ a doména je naozaj od apríla registrovaná, no neprevádzkovaná a utajená. Údaje platiteľa sú skryté. (úprava: 25. august 2016: doména bola pravdepodobne pre tento prípad zneužitá)
 • žiaden portál milujemedovolenou neexistuje, je tam nasadený redirekt, ktorý musí slušne zarábať svojmu majiteľovi.
 • Facebook nepovoľuje podobné súťaže ani s ohradzujúcimi sa drístami, ktorých formulácia nie je nikde jasne definovaná v slovenskom jazyku.
 • Kde je sponzor? Aký sponzor? Kto to financuje?
 • Kde je štatút súťaže? Ako si vôbec môže (hoci falošný) organizátor dovoliť uvádzať súťaž v takej hodnote, že podlieha zdaneniu a platbe poistných odvodov, bez štatútu a ohradenia podmienok? Nemysliteľné!
 • Chýba jasná platnosť, podmienky a odvolávka na podrobnosti. Veď v opačnom prípade trikmi docielime prevahu našich zdieľaní cez generované profily a výhra je naša.
 • Chýba prevádzkovateľ a organizátor. Chýba sponzor. Žiadna vystupujúca osoba nie je definovaná.
 • Ako si vôbec môžu dovoliť popísať jednotlivé výhry takýmto spôsobom? „hotel neďaleko Eiffelovky“ – to je čo za brutálny amaterizmus?
 • Po hodine pokusov o nájdenie kontaktu telefonického, adresného, či emailového si neporadíte ani vy. Cesty k vinníkovi sú cez AFF a Hosting.
 • Autor podvodu zrejme nikdy nevidel reálnu súťaž o zájazd, či ubytovanie. Tu ide o zájazdy. Prepošleme teda tento prípad do asociácií venujúcich sa práve cestovnému ruchu, a organizácii zájazdov a dopravy. Zároveň ako formu obchodnej praktiky prepošleme „súťaž“ na orgán činný v obore kontroly obchodných činností, Slovenskej obchodnej inšpekcii. Pre zatajovanie pôvodu (affiliate konto cez prevádzkovateľa azda úradom povie viac) zrejme len v rámci ústredia. Ak vás akokoľvek tento projekt oklamal, alebo spôsobil škodu, kontaktujte rovnako tak SOI ústredie s podrobným popisom.
 • Čokoľvek napíšeme, nepoškodzuje žiadnu podnikateľskú činnosť ani dobré meno nikoho. Všetko, čo tu napíšeme, sa týka neznámej osoby, dieťaťa, študenta, 15 ročného špekulanta, 60 ročného dôchodcu, alebo celého tímu neznámej národnosti. Vzhľadom na gramatiku možno českej.
 • Príšerný pravopis a chyby. V slovenčine nemysliteľné použiť „vzpomínať“ a ďalšie brutálne hlody. Možno nakoniec český autor nemá ani poňatia, ako znie a vyzerá slovenčina. Ani sprostý translator nevie použiť.
 • Aby bolo naozaj jasné, že ide o podvod, stačí si kliknúť na tlačidlo stránok. Opäť smeruje na krásne možnosti zárobku. Tiež uvádzané nižšie.
 • Stránky začali fungovať až 14. marca pridaním hlavnej grafiky. Hneď s gramatickou chybou. Odvtedy pribúdajú komentáre s intenzitou až po vystúpaní poštu fanúšikov, práve vďaka zdieľaniu podvodnej súťaže. Celé stránky sú plné nakoniec reklamy na Zlavoking, až prehnane nápadnej, už bez meracieho kódu, čo je zvláštne. Také niečo sa deje len v dvoch v troch možných prípadoch. Bez meracieho kódu nie je provízia, čiže buď ide o propagovanie Zlavokingu a na odlákanie pozornosti aj inej služby, alebo celkovo ide o odlákanie pozornosti od faktu zbierania lajkov podvodom v spomínanej súťaži, alebo je špekulant v pozadí poriadne nepozorný a pozabudol sa.

Špekulant na nepozornosti Slovákov zarába cez Affiliate

Za nehoráznu drzosť od „organizátorov“ je používať doménu Milujemedovolenou ako údajnú doménu, kde je nutné dať link. V skutočnosti je každý presmerovaný na zľavový český portál Slevoking v ktorom niekto hnusne zarába na affiliate systéme – províznom systéme, ktorý zarobí konkrétnej osobe s ID kontom ehubcz, keďže práve pod takým ID číslom na stránky vstupujete. Nie, na žiadne Milujeme dovolenou sa nedostanete. Nuž a spomínané tlačidlo na nákup priamo z Facebook stránky pre zmenu vedie priamo na affiliate provízny systém pr ezmenu do slovenského ZlavaDna.sk s UTM kódom „/?utm_source=CJ&utm_medium=affiliate&utm_campaign=4571532&utm_content=7856617“ kde je opäť vidieť, že niekto konkrétny, ukrývajúci sa pod číslom, nechutne zarába na neznalosti iných.

Keďže máme množstvo čitateľov, ktorí si prečítajú takéto články a nakoniec nám aj tak vynadajú, že im berieme šancu, alebo že dokonca možno sa mýlime a cenu predsa len niekto vyhrá, alebo že ich to aj tak nič nestojí, v skutočnosti stojí. Neklikajte na virálne podvodné súťaže, nebuďte súčasťou stáda, ktoré zarába na počtoch klikov, získava úspech, rešpekt a vy šírite ďalej tento podvod medzi svojich priateľov. Máme k tomu len:

 1. nikto nevyhrá nič.
 2. zbytočne pomáhate špekulantom zarobiť.
 3. Nie! nemýlime sa. bod 1. je čistá pravda.
 4. Pomohlo by nahlásenie stránok ako spam, no to by sa muselo nájsť aspoň 100 ochotných Slovákov riešiť špinavý internet.

Prehlásenie:

Zodpovedným za tento podvod prináleží uviesť veci na pravú mieru. Tento článok je možné stiahnuť za predpokladu a až po splnení nasledovných podmienok. Buď bude doména jedna druhá prepadnutá a nový majiteľ bude reálne prevádzkovať službu pod skutočnou identifikáciou a v záujme nepoškodzovania týchto domén pochopiteľne radi článok odstránime, alebo si ich ponechá aktuálny špekulant na presmerovanie ľudí na Affiliate, avšak súťaž samotná bude upravená – doplnená o všetky zákonom stanovené body, jasne stanoví predpokladanú hodnotu výhry, ujasní si štatút a dá do poriadku každý z vytknutých bodov. V opačnom prípade je tento článok zachovaný a zostáva v plnej miere pravdivý. Zároveň nepoškodzuje dobré meno žiadneho subjektu a ani portálu, keďže žiaden portál v čase prípravy nefunguje. Stránky a aj Facebook stránky sú spojené s projektmi provízneho zarábania, čím sú poprepletené. ľudia sú uvádzaní do omylu. Sú klamaní a zavádzaní. Ide o obchodnú praktiku, ktorá má za účelom rozšíriť evidentne obchodne využívaný priestor – stránky s ponukami zájazdov a pobytov cez zľavový portál. Priestor ani v jedinom bode nebol využívaný na niečo iné, ako na obchodnú praktiku. Neexistuje v čase uvedenia možnosť, že stránky vznikli za účelom komunitného spájania ľudí, zábavy a podobne. Od počiatku je jasné, že stránky majú slúžiť na predaj. Tým pádom nastáva uvedením klamlivej alebo neúplnej súťaže klamanie zákazníka / spotrebiteľa / používateľa.

Ohradzujeme sa pred poškodením akéhosi ID čísla a podobne. Pokiaľ je akýmsi zázrakom ID číslo v celej veci nevinne a zarába mu nemalé peniaze niekto akousi náhodou či v „záujme poškodiť ho“, mal by si s tým urobiť poriadok. Takýto prípad má však nulovú pravdepodobnosť a uvádzame ho len pre špekulatívny prípad.

Záloha:

Zálohovali sme celé znenie správ, dátumy, čísla aj zdrojový kód príspevku. Jeho neformátovaná textová kópia je nižšie:

Vážení priatelia, dnes štartujeme súťaž o dovolenku v Karibiku 2016. Zapojiť sa môže každý, bez ohľadu veku alebo miesta bydliska, je to jednoduché! Maloletí výhercovia si prevezmú ceny v sprievode zákonných zástupcov.

Hlavná výhra je pobyt v Karibiku pre dve osoby all inclusive v hodnote cez 40tis, korún. Ďalej potom dostanete „vreckové“ 20tis. korún.
Druhá výhra je pobyt v Paríži pre dve osoby blízko Eiffelovky
Tretia výhra je pobyt v Budapešti v termálnych kúpeľoch

Pravidlá súťaže:
1. Dajte LIKE stránke Milujemedovolenou.cz
https://www.facebook.com/Milujeme-dovolenkusk-123666736302…/
2. Dajte LIKE tejto fotografii
3. Zdieľať tento obrázok*
4: Do komentáre napíšte meno človeka, s kým chcete na dovolenku ísť (možno viac mien, toto pravidlo nie je podmienkou účasti v súťaži)

Prajeme Vám veľa šťastia !!!

Výherca budeme 1.10.2016 losovať online prenosom cez Twich, takže súťaž je transparentný (budete včas upozornení cez naše fb stránky). Týmto vyhlasujeme, že spoločnosť Facebook je kompletne oslobodená od záväzkov každého účastníka. Ďalej prehlasujeme, že propagačné akcie nie je žiadnym spôsobom sponzorovaná, podporovaná ani spravovaná spoločnosťou Facebook a nijako s ňou nesúvisia.
* môžete, ak sa Vám súťaž páči (toto pravidlo nie je podmienkou účasti v súťaži a jedná čisto o dobrovoľnú vec)

/// priatelia, radi by ste vedeli, prečo toto robíme? My vám to povieme. Pretože to nerobí nikto iný. Nekoná ani polícia, nekonajú ľudia samotní. Nekoná sa nič. Prečítajte si HOAX.sk a získajte prehľad o tom, čo sa na internete deje a nikto s tým nič nerobí. Absolútne nič, neexistujú hranice drzosti, svinstva a podvodov. Každý si robí čo chce, pretože je to beztrestné. A my predsa len otravujeme právnikov, priateľov, trávime pri tom čas, radíme sa s odborníkmi, platíme im všemožne, aby sme mali fundované závery a odpovede. Ale sme tu. Svinstvo totiž pokračuje. Neprestáva a silnie.

inzercia:

Aké máte z článku a témy pocity?

Rozčúlený
0
Šťastný
0
Milujem to
0
Nie som si istý
0
Hlúposť
0
Príležitostný autor (prispievateľ článkov) na hoax.sk, cestovateľ a nadšenec pre prírodné vedy a cyklistiku.

  Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

  Viac v rubrike:Pochybné praktiky

  Komentáre sú ukončené