Súdny exekútor JUDr. Mgr. Róbert Bujko PhD. a podvodné exekúcie

Ohodnoťte článok

Keď vám dorazí list v ktorom vás exekútor z Bratislavy informuje o exekúcii voči vám, stŕpnete. Samozrejme. Exekúcie nie sú príjemná záležitosť, najmä ak ste v tom nevedome, alebo nevinne. Toto je prípad nevedomej aj nevinnej exekúcie, hoci je celá podvodná a vymyslená. V posledných dňoch ľuďom mimo Bratislavy do poštovej schránky dorazila zásielka s niekoľkými hárkami papiera s akousi exekúciou. Je v nich podpísaný súdny exekútor JUDr. Mgr. Róbert Bujko PhD., ktorý však nie je nikde evidovaný, neexistuje. Na konkrétne znenie nás upozornila naša čitateľka, ktorej sme vďační za upozornenie na naozaj podivný prípad podvodu.

POZOR, NEUNÁHLITE SA

Obsah listov je postavený tak, aby vyvolával nátlak. Nechápete o čom exekúcia je. Nerozumiete, prečo sa spomína akási údajne poškodená firma WEAP AGENCY (so sídlom v Líščom údolí v Bratislave, skončila činnosť 24. júna 2015), nerozumiete, ako sa dostali k vašim údajom – adrese a číslach spojených s vašou osobou, nerozumiete s akou odvahou podvodník rozposiela výzvy na zaplatenie. Hovadiny popísané v liste majú vystrašiť, šokovať, a dokonca vyvolať reakciu. Reakcia má byť rýchle zaplatenie prvej sumy, ktorá sa nachádza v treťom liste. Hoci nerozumiete všetkým sumám, ktoré vám hrozia, reflektujete na spojenia vyžadujúce sumu menšiu ako 100 EUR a v záujme zbaviť sa starostí a problémov, zaplatíte. Nerobte to. Neplaťte. Skôr ako zaplatíte podobné exekúcie, je dobré si preveriť, či naozaj existuje konkrétny exekútor, či existuje adresa, všetky údaje, či konkrétneho exekútora evidujú v komore exekútorov (nie, tohto neevidujú, neexistuje), alebo čo na neho hovorí Google.

Falošný exekútor

Falošný exekútor

Odporúčame

Tak ako už spravilo niekoľko obetí podvodníka, respektíve ľudí, ktorí sa mohli stať obeťami, odporúčame podať trestné oznámenie. Za pokus o podvod, vylákanie peňazí a všetko, čo sa v liste nachádza. Je nepopierateľné, že si dal niekto nie celkom dokonalú námahu na získanie peňazí podvodom, vytvoril bankové konto s ktorým mal záujem zarobiť. Ľudia, schopní vylákať takýmto spôsobom peniaze od ľudí, ktorí sami peniaze nemajú, by mali byť potrestaní. Verme teda, že aspoň v tomto prípade sa trestné oznámenie ukončí úspechom a potrestaním vinníka. Veľa krát sú v tom však beztrestne, pretože ľudia netušia, že podať trestné oznámenie na príslušnom policajnom oddelení je dôležitý krok a pre podávateľa nijako náročný.

Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:


-->