Sociálne siete

Pôžičky od cudzincov cez Facebook neutíchajú, rovnako ako záujem o ne

Ohodnoťte článok

Je pravdou, že som opakovane avizoval ukončenie alebo oslabenie pôsobenia. Opakujúce sa prípady zneužitia a podvodov ale veľmi nedovoľujú len tak odísť. Opakujú sa aj prípady ľudí, ktorí uverili ponukám pôžičiek ako je táto na fotografii. Cudzinec uvádza nezmyselnou slovenčinou niečo o tom, že nie sú problém peniaze. Požičajú, kedykoľvek, komukoľvek. Zúfalí Slováci uveria. Napíšu a zistia, že podmienky sú prijateľné a s minimálnym rizikom pre nich. Lenže práve Slovák na začiatku je vyzvaný, aby vopred uhradil nejaké poplatky, poistenie úveru a iné.

Pôžičky, Facebook

inzercia:

Neznámemu človeku odovzdá množstvo osobných údajov a odrazu od neho chcú zaplatiť množstvo poplatkov. Perfektne vymyslené, pretože zúfalý človek veľa krát zaplatí. Po úhrade 250 či aj 370 EUR ale nakoniec nedostane ani úver, ani tieto poplatky, ale za to má jednu veľmi cennú skúsenosť. Neveriť viac zahraničným pôžičkám od ľudí, ktorí nevedia po slovensky a prenikli k nám len preto, že sú ťažko vystopovateľní.

Facebook pôžičky? Za žiadnych okolností a tvrdíme to stále

Upozorňujeme opakovane na problém, s ktorým si polícia neporadí. Nikto vás neochráni. Facebook nám opakovane dokázal, že nepomôže ani ten. Pre svoju nečinnosť a nezáujem hladko spolupracovať s orgánmi činnými v trestných konaniach. Vec komplikuje aj zahraničné pozadie Facebooku a zahraničné pozadie páchateľov z rôznych krajín. Mená a fotografie ľudí, ktorí vám pôžičku ponúkajú, sú falošné.

Ak si aj pozriete snímku v článku, ideálne miesto na spamovanie podvodnými ponukami sú skupiny a tematické stránky. Hlavne však inzertné skupiny. Keď si takýto šmejd vypne komentovanie pod príspevkom, menej pozorní si nevšimnú hejting a nadávky tých uvedomelých.

Radíme preto:

 • Potrebujete požičať peniaze? Nikdy nie od niekoho, o kom nič netušíte, hlavne že ste mu poslali naskenované doklady, pomaly aj rodný list a sobášny list.
 • Nereagujte na podobné výzvy a ponuky
 • Niekto, kto nevie po slovensky nemôže byť ani trochu považovaný za dôveryhodného. Komunikovať cez prekladač v takto vážnych veciach je nemysliteľné.
 • Už sa opakujeme. Pôžičky | pôžičky | pôžičky a toto je štvrtý článok o tom istom, pretože k nám prichádzate, až keď je zle.
inzercia:

Aké máte z článku a témy pocity?

Rozčúlený
0
Šťastný
1
Milujem to
0
Nie som si istý
0
Hlúposť
1
Šéfredaktor portálu HOAX.SK a jeho súčasť od roku 2012. Nadšenec Hviezdnych vojen, cyklistiky, streľby, potápania, ale aj bezpečného pohybu v online priestore. Bývalý učiteľ informatiky, v súčasnosti vyhľadávač problémov a autor viacerých tém o internetovej bezpečnosti.

  Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

  Viac v rubrike:Sociálne siete

  Zanechajte komentár k článku

  Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *