Internetové podvodySociálne siete

Znova tisíce Slovákov naletelo. Podvodná stránka Zahradkarstvo a posteľ

Znova tisíce Slovákov naletelo. Podvodná stránka Zahradkarstvo a posteľ
3 (60%) 2 hlas[ov]

Nemysliteľné. Len nedávno sme upozornili na vážnu podvodnú súťaž a falošné stránky s názvom „Do Záhrady“, po nás na tento falošný a nebezpečný projekt upozornili ešte mnohé Facebook skupiny a tiež policajná HOAX stránka. Dosah desaťtisíce ľudí a máme to tu po pár dňoch znova v podobe rovnakého podvodu s názvom Zahradkarstvo . Stránka, ktorá zverejňuje falošné informácie, neexistujúce spojenie na doménu, ktorú nevlastní, vymyslený email na doméne @zahrada.sk, ku ktorej ani nemajú prístup a stránka vytvorená 25. marca.

Zahradkarstvo

inzercia:

Niekoľko tisíc dôverčivých Slovákov uverilo, že FB stránka „Zahradnictvo“ naozaj prináša krásne záhradné postele a oddychové darčeky na vašu terasu. Lenže nie. Tento podvodný šmejd nie len že nemá žiadnu posteľ a teda nechce nikomu nič dať, takmer vždy je to to isté – chce zobrať. A nebude toho málo.

Facebook stránka a súťaž na „Zahradnictvo“

Je falošná. Všetko, čo na stránke vidíte, je falošné. Tak ako tomu bolo doteraz pri 799 rôznych súťažiach na Facebooku, ktoré tak horlivo Slováci zdieľajú a zostávajú nepoučiteľní. Upozorňujeme preto na nasledovné:

 • Takto mladá súťaž bez skutočného pozadia reálne nemá nič spoločné s miestami, ktoré kombinuje ako „kontakt“. Ani k jedinému z nich nemá prístup.
 • Podvodník nemá žiadnu cenu. Čo chvíľa bude oslovovať výhercov, vraj vyhrali. No už to nie je posteľ, ale 500 EUR. Pošlú ich na kartu. Znova a znova upozorňujeme, že nič také ako poslanie peňazí na kartu neexistuje. Nepozornosť ľudí a neoverovanie informácií potom spôsobí, že dôverujú organizátorovi „súťaže“ (čiže podvodu) a vyrazia si prevziať výhru. Tým, že zadajú čísla z karty do platobnej brány, ktorá účet vyrabuje.
 • Vzhľadom na fakt, že sme na takéto súťaže upozornili už nespočetne veľa krát, výrazne by sme sa opakovali po obsahovej stránke.

Pozor na nebezpečnú stránku: https://www.facebook.com/Zahradkarstvo-101096092083293/  (skúste upozorniť priateľov, ktorí sa zapojili do podvodnej súťaže, aby sa nezúčastňovali na šírení podvodu a hrozbe vykradnutia kariet v ich okolí). Chorobným zdieľačom odporúčame ako darček zakúpiť knihu:   (Ne)bezpečný internet  – zachráni viac ako len pár eur v peňaženke. Nepochybujte.

inzercia:

Aké máte z článku a témy pocity?

Rozčúlený
2
Šťastný
0
Milujem to
1
Nie som si istý
0
Hlúposť
2
Šéfredaktor portálu HOAX.SK a jeho súčasť od roku 2012. Nadšenec Hviezdnych vojen, cyklistiky, streľby, potápania, ale aj bezpečného pohybu v online priestore. Bývalý učiteľ informatiky, v súčasnosti vyhľadávač problémov a autor viacerých tém o internetovej bezpečnosti.

  Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

  Viac v rubrike:Internetové podvody

  Zanechajte komentár k článku

  Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *