HOAX

Koronavírus-HOAX: MUDr. Imrich Solovič a lekárska štúdia neexistujú

Koronavírus-HOAX: MUDr. Imrich Solovič a lekárska štúdia neexistujú
3.75 (75%) 4 hlas[ov]

Áno, toto je presne ten typ hoaxu, ktorý rozprúdi myšlienky a naštartuje nenávisť vakcinácie. Nehorázne tvrdenia, ktoré si nedovolí žiaden novinár (pozor! skutočný novinár ani len vypustiť z úst, vyslať z pod klávesnice, nieto ešte vymyslieť. ) Slovenským internetom sa rozletela správa o údajnom lekárovi MUDr. Imrichovi Solovičovi a lekárskej štúdie. Pozor, články uvádzajú “lekárska štúdia”, ale to podstatné zamlčujú. Aká, kde, pod akým znením, číslom, zodpovednou organizáciou. Skrátka len “lekárska štúdia”. Onen MUDr. Imrich Solovič má byť pediater v Bratislave. Avšak je zvláštne, že nikto o ňom nevie. Nikto z priateľov a kontaktov a kontaktujeme aj lekársku komoru, aby nám pomohla vyvrátiť existenciu takéhoto lekára, či kohokoľvek, kto mohol s titulom MUDr. doštudovať a jeho spojitosť s týmto vyjadrením. Je totiž plný neodborného textu, ktorý… Nedáva logiku.

Znenie hoaxu:

Podľa lekárskej štúdie do troch rokov vakcína proti Covidu odrovná všetkých ľudí s vysokým tlakom, diabetikov a všetkých s nadváhou. MUDr. Imrich Solovič, pediater, Bratislava, SR
Vďaka vakcinácii jednoznačne prežijem všetkých tupcov a blbcov naokolo.

Podľa lekárskej štúdie do 3 rokov vakcína proti Covidu odrovná všetkých ľudí s vysokým tlakom, diabetikov a všetkých s nadváhou. Nebude to ale hneď, netešte sa…ešte ich pár mesiacov pred smrťou dobre podoja o peniaze poisťovne a lekárne.

Onkologické lieky totiž zdraželi o 80%…preventívne, nech sa kšefy točia a diabetikom sa po novom lieky preplácajú iba minimálne. Ochranný mechanizmus sofistikovanej vakcíny uložený v bunke s pozmenenou DNA jedinca totiž všetko cudzie vyhodnocuje ako nemoc organizmu a automaticky proti nemu agresívne – útočí.

Výsledkom je veľmi rýchle a nepredvídateľné zlyhávanie vnútorných orgánov: ako je srdce, pečeň, ľadviny, slezina a pankreas (podžalúdková žľaza). Tak že najneskôr v roku 2030 sa toto smutné proroctvo vyplní. Bude to ako v 10. storočí po skončení križiackych výprav do Východnej Európy. Až na to že to nezloží iba 12 mil. Slovanov, ale bude ich 10-x viac.Podľa lekárskej štúdie do troch rokov vakcína proti Covidu odrovná všetkých ľudí s vysokým tlakom, diabetikov a všetkých s nadváhouMUDr. Imrich Solovič, pediater, Bratislava, SR.

Čo je problémom článku?

 • Vymyslená lekárska štúdia je citovaná v štýle “odrovná” ? To je čo za výraz? Zabije, oslabí, popraví?
 • Všimnite si vyjadrovanie hoaxu. Takto formulovaná správa má jednoznačne zaujať ľudí s oslabenou schopnosťou rozlišovať čítané informácie. Ktokoľvek s vlastnou doménou má následne vyzerať ako médium, ktoré nepatrí medzi masové a ktoré tvrdí zamlčovanú pravdu.
 • V momente, keď tento veľmi strohý článok uvádza výrazy ako “netešte sa” alebo “pred smrťou dobre podoja o peniaze” je jasné, že pisateľ sa snaží šokovať “zamlčovanými skutočnosťami” a jeho prejav len dokazuje, že nemá nič spoločné s profesionálnou žurnalistikou, ba dokonca ani tou amatérskou.
 • všimnite si, ako primitívny hoax operuje s emóciami a zlosťou. Všetkých, ktorí dôverujú vakcinácii údajný pisateľ článku prežije, pretože sú “tupci  a blbci naokolo“.
 • pisateľ narába s jednou z najúspešnejších tém v dezinformačnom svete – sprisahanie farmaceutických spoločností a ich činnosť za účelom zisku. Tvrdenie o ochrannom mechanizme je dopletené až nedáva logiku. Zlyhávanie vnútorných orgánov je uvádzané na základe teda akej štúdie? To hoax nikde neuvádza.
 • Aha, jasné. Veď je to celé postavené na vymyslenej štúdii a na vymyslenom lekárovi. Čo viac dodať?

Smutným faktom je, že až o tri roky bude možné tento blud dokázať všetkým čitateľom, ktorí čisto zo zásady viac dôverujú dezinformačným portálom ako šíriteľom “zamlčovanej nezapredanej pravdy”, než bežným mienkotvorným médiám, ktoré “mlčia”. Tak teda nastavme si stopky a tri roky začneme analyzovať…

Ďakujeme čitateľovi Jurajovi za zaujímavý podnet a blud, ktorý šíria stránky www.eurorespekt.sk a www.podtatransky-kurier.sk

inzercia:

Aké máte z článku a témy pocity?

Rozčúlený
3
Šťastný
0
Milujem to
0
Nie som si istý
3
Hlúposť
8
Príležitostný autor (prispievateľ článkov) na hoax.sk, cestovateľ a nadšenec pre prírodné vedy a cyklistiku.

  Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

  Viac v rubrike:HOAX

  Zanechajte komentár k článku

  Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *