Internetové podvodySociálne siete

Nebezpečné pôžičky cez spam na Facebooku: ruky okamžite preč!

Nebezpečné pôžičky cez spam na Facebooku: ruky okamžite preč!
2.5 (50%) 2 hlas[ov]

Facebook zaplavujú podvodníci spamujúci rôzne diskusie. Ponúkajú pôžičky – peniaze cez primitívny vzdialene na slovenčinu podobný text a ešte dúfajú, že nájdu ľudí, ktorí povedia áno. Je celkom možné, že sa naozaj nájdu takí, ktorým stačí text v podivnom jazyku blízkom slovenčine, zahraničné číslo a naozaj zavolajú. O úplne zdravom stave takýchto ľudí by sme ale neradi hovorili a písali viac. Facebook je dnes naozaj plný v rôznych skupinách a stránkach príspevkami automatizovaných robotov, ktorí majú iné meno v profile ako to, s ktorým sa podpisujú. Tvrdia ničo o dedičstvách, ale častejšie o pôžičkách. Zo zahraničia vám požičajú peniaze. Uvádzajú emailovú adresu aj mobilný kontakt do Rakúska, do rôzneho zahraničia a podobne.

Finančný spam cez Facebook, pozor na podvodné pôžičky

inzercia:

Uvádzame aspoň jeden príklad za všetky:

Pán/Páni,
Máte ambície, budete mat sny, alebo máte projektov na rozvoj, ktoré sú blízko k svojmu srdcu, ale nemôžete vykonávat ich snov. Ako financník, robím pôžicky penazí na každého, kto potrebuje financné prostriedky na vykonávanie ich cinností. S osvedcenou financné skúsenosti, som vediet pomôct nájst spokojnost. Tak toto je ponuka musím urobit vy, a ak vás zaujíma, potom som sa bude ochotný poskytnút na vás, za predpokladu, že úver je splatený. Kontaktujte ma pre viac informácií na : officeherbutsabinaelwira@gmail.com
WhatsApp : +33 6 44 66 64 85
Dakujeme za pochopenie.

Konkrétny prípad officeherbutsabinaelwira@gmail.com:

 • presne tento konkrétny prípad je vážny v tom, že vopred čakajú na zaplatenie poplatku 100 EUR alebo viac.
 • celý systém majú postavený na tom, že chcú poplatok a ak ho zaplatíte, potom nič… môžete kričať, môžete robiť čokoľvek. Nikde nenachádzame nikoho, čo by mal reálnu skúsenosť s nimi.
 • o poplatku sa dozviete až keď im pošlete všetky svoje osobné údaje
 • upozorňujeme, aby ste neposielali osobné údaje, adresu, čísla dokladov, nič, prostredníctvom emailu neznámym osobám. Vystavujete sa extrémnemu riziku, že na vaše údaje budú vytvorené pôžičky a nesplácanie pôžičiek bude namierené voči Vám ako dlžníkovi.
 • pozor, požičiavate si peniaze zo zahraničia. Máte naštudované zákony danej krajiny? Viete veľmi dobre, ako sa brániť alebo kto bude brániť vás v prípade nesplácania, poistenia, čo sa stane ak náhodou pre technickú chybu neodíde platba? A naozaj vám požičajú peniaze?
 • spôsob, akým si robia reklamu na sociálnych sieťach odporuje pravidlám samotného Facebooku, obťažuje ľudí, poškodzuje obsah stránok a pod.

Podobné prípady majú vždy spoločné prvky:

 • ich spam sa netýka toho, o čom stránka je
 • zahraničné meno
 • príšerná úprava a preklad do slovenčiny (kto nevie po slovensky, nemôže vám urobiť zmluvu a podmienky)
 • vysoké riziko, že ide o scam. Naletíte na sľuby výhodnej pôžičky, vstupný poplatok bude len výhodných 19 EUR. Alebo iná malá suma, pričom sa viac už neozvú. Podobne funguje dnes veľké množstvo podvodníkov

Je nemysliteľné požičiavať si peniaze od kohokoľvek, čo len tvrdí, že ich má a že vám požičia. veľmi ľahko vás má v hrsti a môže si robiť s vašim životom takmer čo chce. Stačia mu vaše údaje a zúfalstvo, ak peniaze nutne potrebujete.Pokiaľ chcete prísť už i tak v zúfalej situácii o peniaze, radi pošleme naše číslo účtu. Strávili sme lovom a odhaľovaním podvodov už toľko rokov, že by to možno vôbec nebol zlý nápad, urobiť nejaký podvod len pre seba… alebo? Určite nie. Zásadou tohto portálu je boj proti špine. Nevytvárame novú a ani nebudeme.

inzercia:

Aké máte z článku a témy pocity?

Rozčúlený
2
Šťastný
0
Milujem to
1
Nie som si istý
1
Hlúposť
0
Šéfredaktor portálu HOAX.SK a jeho súčasť od roku 2012. Nadšenec Hviezdnych vojen, cyklistiky, streľby, potápania, ale aj bezpečného pohybu v online priestore. Bývalý učiteľ informatiky, v súčasnosti vyhľadávač problémov a autor viacerých tém o internetovej bezpečnosti.

  Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

  Viac v rubrike:Internetové podvody

  Komentáre sú ukončené