Sociálne siete

Podvodná stránka na Facebooku Vyhrajem to, stále žije, aj so súťažami

Podvodná stránka na Facebooku Vyhrajem to, stále žije, aj so súťažami
5 (100%) 1 hlas[ov]

Facebook stránka VYHRAJEM TO nevie po slovensky (takto napísaný názov chce buď odvahu, alebo pomýlené znalosti zo slovenčiny), organizuje podvodné Facebook súťaže a ešte k tomu má na sebe toľko nezmyslov a hlúpostí, že je až prekvapením to málo podozrievavých komentárov. 2 a pol tisíca obetí oklamaných, ktorí lajkujú stránky a niekoľko tisíc zdieľaní na každú ich súťaž stále a stále, aj napriek tomu, že súťaže vykazujú toľko chýb a nedokonalostí. Už sme písali o tejto čudesnej podvodnej stránke, no ľudia sú nepoučiteľní. Vo veľkom zdieľajú a lajkujú aj najnovšiu súťaž kde svieti zvláštna nezrovnalosť.

Samsung práčka a súťaž Vyhrajem to

inzercia:

Dnes organizuje súťaž o čiernu Samsung práčku, ktorú môžete vyhrať… ale pozor, hneď prvý komentár od falošného organizátora upozorňuje, že nie práčku, ale 300 EUR môžete vyhrať. Napísané je to krokolomne, nejasne a nevýrazne. No ľudia ako ovečky počúvajú a píšu, čo podvodník zavelil.

Upozorňujeme, že:

Peňažné výhry sa totiž lepšie používajú ako výhovorka preto, aby mohol podvodník vyžiadať údaje z platobnej karty od osloveného výhercu. V prípade ak Vás ktokoľvek žiada o údaje na vašej platobnej karte, nič neposielajte. Ak sa tak stalo, kontaktujte banku so žiadosťou o zneplatnenie karty, aby nedošlo k úniku finančných prostriedkov. Môžete tiež jeho správy a profil nahlásiť Facebooku. Viacero nahlásení by mohlo mať efekt na dôveryhodnosť pisateľa a zvýšenie pozornosti Facebooku na jeho činnosť.

inzercia:

Aké máte z článku a témy pocity?

Rozčúlený
0
Šťastný
0
Milujem to
0
Nie som si istý
0
Hlúposť
0

Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

Viac v rubrike:Sociálne siete

Komentáre sú ukončené