Internetové podvody

Vyhraj Darcek – facebook stránka s podvodnou súťažou o spotrebiče

Vyhraj Darcek – facebook stránka s podvodnou súťažou o spotrebiče
4.33 (86.67%) 3 hlas[ov]

Každý mesiac nám hlásite nové a nové podvodné stránky a Facebook súťaže. Páchateľ trestnej činnosti – vytvárania falošných súťaží a pomocou finty s vyžrebovaním a oslovovaním naraz viacerých obetí o výhre, sa v poslednom čase nečinil. Objavuje sa až teraz s veľkou vianočnou súťažou, ako to nazýva na svojej hlavnej grafike. Stránka je klasickým príkladom podvodnej súťaže, vytvorenej doma na kolene, bez toho, aby reálne mala zázemie, sponzoring, nejakú cenu.

Vyhraj darcek

inzercia:

Na čo pozor?

Facebook stránka Vyhraj Darcek je len jedna z viacerých navlas podobných. Majú za úlohu nalákať čo najviac ľudí, vyvolať miernu masovú hystériu v rámci úžasných cien za jediný klik a následne oslovujú viacerých výhercov údajnej hlavnej ceny. Tu je finta v tom, že páchateľ si žiada údaje z platobnej karty, alebo si pod falošnou zámienkou nechá dobiť nejakú SMS službu cez váš telefón. So zámienkou overenia vášho čísla, či absurdného overenia čísla pre kuriéra. Vychádza mu to, pretože škody sú na stovky až tisíce eur a Slovenská polícia akoby nedokázala tent problém vyriešiť.

Platí:

 • Všetky fotografie cien sú posťahované z internetu.
 • žiadnu cenu nemá a zrejme ani len nevidel
 • Nemá sponzora, žiadne zázemie, pozadie, stránka vznikla na vode a celý marketing má postavený na lži
 • Vyjadrovanie, slovná skladba a šlytistika napovedá 15 rokov, prípadne infantilného dospelého, človeka s nižším vzdelaním. Možnosťou je, že páchateľ je aj vzdelaným, dospelým človekom so schopnosťou prispôsobiť svoj prejav práve pre zmätenie profilovania. V každom prípade má s veľkou pravdepodobnosťou páchateľ psychlogický problém v rámci jeho bezcitnosti. Výber oslovených obetí neraz cieli na ľudí dôverčivých, sociálne slabších, staršie osoby, dokonca chránené osoby ako také.
 • Stránke a súťažiam chýba štatút, presné podmienky, uvedenie cieľa súťaže, spôsobu narábania s údajmi. Nemôžete si byť ničím istí, pretože všetko na stránke je podvodné a v rukách jediného páchateľa trestnej činnosti podvodu.

Keďže polícia a vyšetrovanie k problémom pristupuje nerazantne, ostáva nám odporúčať len jediné. Kontaktovať dôverčivých známych zúčastnených na tejto stránke, upozorniť ostatných ako to len ide. Nezúčastňovať sa nikdy podobnej súťaže. Zatiaľ nikto nevyhral na Facebooku práčku a ani len dovolenku. Ak niečo také zorganizuje SATUR TRAVEL, NAY ELECTRODOM, OKAY ELEKTRO, potom tomu budeme veriť a vtedy budú existovať aj skutoční výhercovia. Za žiadnych okolností však nie stránka bez prevádzkovateľa, pozadia, slušnosti, férovosti a pravdivosti.

inzercia:

Aké máte z článku a témy pocity?

Rozčúlený
0
Šťastný
0
Milujem to
0
Nie som si istý
0
Hlúposť
0
Šéfredaktor portálu HOAX.SK a jeho súčasť od roku 2012. Nadšenec Hviezdnych vojen, cyklistiky, streľby, potápania, ale aj bezpečného pohybu v online priestore. Bývalý učiteľ informatiky, v súčasnosti vyhľadávač problémov a autor viacerých tém o internetovej bezpečnosti.

  Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

  Viac v rubrike:Internetové podvody

  Zanechajte komentár k článku

  Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *