Spam

obchodnaspolupraca.* a zaujimaveinformacie.* nenesú zaujímavé informácie, ale spam

Ohodnoťte článok

Preposielate nám mnohí spam z domény info@zaujimaveinformacie.* alebo obchodnaspolupraca.*, no my sami sme výrazne obeťou spamu z tejto adresy. To prvé je krásna doména. Podľa toho, čo tvrdí, by mala prinášať zaujímavé informácie. V skutočnosti však prináša spam na staré známe študentské činnosti v lesoch z Oravy, ešte v lete spamovali s čučoriedkami a tentoraz spamujú cez druhú doménu obchodnaspolupraca.* a propagujú sušené hríby. Dokonca to nazývajú ako obchodná spolupráca, no uniká nám ako. Po novom chodí z prvej menovanej adresy už aj spam „CNC frézovanie“. Vlastne pozor, akákoľvek doména, ktorú budete chcieť spustiť, dokonca aj tá z letných čučoriedok lesne-plody.*, po novom smeruje na frézovanie.

Záhadou je aj spojitosť, ako je možné, že pri zadaní domény sa dostáva človek práve na stránky klienta CNC frézovania. Deje sa tak aj pri zaujimaveinformacie.*. Email neobsahuje informáciu, prečo ste ho dostali. Ako dlho ho budete dostávať, skrátka klasika, aká sa viaže so všetkým spamovaním zo strany študentských činností z Oravy.

Lesné plody

inzercia:

Ba prekvapením najväčším je fakt, že používajú adresár starý z roku 2012 alebo ešte 2010. Neznámy pôvod emailových adries spôsobuje, že ani nepozerajú, koho spamujú, keďže emaily smerujú na súkromné adresy a sú tak plnohodnotnou nevyžiadanou poštou.

Upozornenie

Tento článok nehodnotí žiaden podnikateľský subjekt, nehodnotí žiadnu spoločnosť zapísanú v OR SR, nepoškodzuje dobré meno ničoho. Uvádza presne a pravdivé fakty týkajúce sa preukázateľnej činnosti – spamovania slovenských emailových schránok nevyžiadanou poštou, plnením schránok nepotrebným obsahom. Tento článok nezavádza, neklame, neupravuje žiadnu mienku a odmietame, že by bol súčasťou protikonkurenčného boja, či snahy o diskreditáciu. Nejde o žiadnu konkurenciu. My sami nefungujeme ako hromadný roznášač nevyžiadanej, otravnej a zbytočnej pošty. Uvádzame jasnú spojitosť medzi doménami, obsah, ako aj nápadnosť s akou náhle prichádzajú spamy na adresy, ktoré sme sami prestali používať pred nejakým časom a obe domény sa tak odhalili samé – upútali pozornosť práve tým, že zneužili staršie pasce po určitom čase takmer súčasne.

Ako sa brániť?

Na email odpovedzte. Je možné, že príde chybové hlásenie, avšak to nie je Váš problém, ale problém odosielateľa spamu. Aj preto ste si v tomto bode splnili dôležitý bod. Ponechajte si odložený email v ktorom žiadate odhlásenie. V zmysle platných pravidiel SOI je možné kontaktovať odosielateľa 3x a ak sa naďalej prejavuje spamovaním, je možné konať aj iným spôsobom. SOI poskytnite aj tieto emaily, kde žiadate zastavenie. Posielanie bude prebiehať aj naďalej, pretože arogancia odosielateľa zámerne využíva adresu, ktorú si na serveri ani nevytvorili. Opakujeme, že toto nie je problém vás ako obete nekalosúťažnej praktiky, akou spam je, ale problém odosielateľa.

Podstúpte podnet na SOI.SK, vzhľadom na sídlo spoločnosti v Bratislavskom kraji zvoľte práve bratislavské pracoviská, uložte email vo formáte EML, respektíve ako prílohu a popíšte svoju skúsenosť. My sme už v minulosti odoslali na adresu info@zaujimaveinformacie.* výzvu, ktorá nebola akceptovaná a zopakovali sme ju. Práve s tým je možné následne operovať a žiadať úrad pre vyvodenie dôsledkov. Zneužívanie virtuálneho priestoru na nekalosúťažné praktiky typu SPAM sú v posledných rokoch doménou výlučne ovocia z oravských lesov a emailov „varia-spam“. Nikto iný nerobí na Slovensku väčší bordel a všímate si to aj vy, keď k nám posielate toľko spamov len od nich.

Upozorňujeme, že v tomto prípade chýba aj oprávnený záujem, keďže neexistuje spojitosť medzi emailovými adresami  a CNC frézovaním, či lesnými plodmi, alebo sušenými hríbami.

inzercia:

Aké máte z článku a témy pocity?

Rozčúlený
0
Šťastný
0
Milujem to
0
Nie som si istý
0
Hlúposť
0
Príležitostný autor (prispievateľ článkov) na hoax.sk, cestovateľ a nadšenec pre prírodné vedy a cyklistiku.

    Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

    Viac v rubrike:Spam

    Komentáre sú ukončené