Internetové podvodySpam

Podvodný zázrak menom Artrovex spamuje, aj klame na weboch

Podvodný zázrak menom Artrovex spamuje, aj klame na weboch
4.5 (90%) 6 hlas[ov]

Do emailových schránok stoviek slovenských firiem a obcí prichádza mimoriadne drzý podvodný spam na pofidérny zázrak s názvom Artrovex. Kým niektoré stránky ho považujú za úžasný liek na kožu, iné na kĺby, iné na chrbticu, má ísť o liek na riešenie artróznych stavov. V skutočnosti ide o krém, ktorý nemá jasného výrobcu, predajcu, nestojí za ním žiaden vývoj, skutočný lekár, odborník, výskum, žiaden objav, žiaden inštitút a žiadna zmienka čo i len v jedinej lekárni.

Artrovex spam

inzercia:

Nachádzame množstvo stránok, ktoré tvrdia niečo o jeho 100 percentnom účinku. Alebo tvrdia niečo o mimoriadnom úspechu až takom, že sa celkom krém vypredal vo všetkých lekárňach a kúpite len posledných pár kusov na oficiálnej stránke. Hlúposť a klamstvo. Toľko podvodného klamstva svet nevidel. Dokonca aj antivírové softwarové riešenie ich stránky na adrese:  LINK1  blokuje ako nebezpečné. To svedčí samo o sebe o niečom.

Ide o spam, pretože:

 • Prichádza bez súhlasu a akejkoľvek registrácie
 • Prichádza aj na hromadné adresy, ktoré zrejme len akýsi bot prečítal na webe
 • Obsahuje klamstvá, dokonca sľubuje konzultácie a bezplatný hovor, čo nedáva logiku, pretože nič také na stránkach nie je.
 • Na drzovku uvádzajú celkom na spodku emailu informáciu, že email ste dostali, pretože ste zákazníkom ich spoločnosti. Vzhľadom na adresy, kam píšu, svedčia krásne sami o tom, že klamú až sa tak práši.
 • autorovi tohto falošného zázraku zrejme nikto nepovedal, že spam v takejto podobe je trestný, predaj v jeho ponúkanej podobe tiež, a aj množstvo podvodných informácií a problémov, ktoré si spomenieme, sú tiež na basu. Na druhej strane, to by museli naše úrady konať, aby vôbec bol z toho problém.

Vážne pochybenia prípravku Artrovex:

Skôr ako sa dostaneme ku konkrétnym ukážkam toho, aké svinstvo látka predstavuje a koľko klamstva sa s ním spája, uvedieme si základné fakty, pre ktoré neodporúčame nakupovať a dôverovať ničomu, čo sa s látkou spája.

 • Opäť ide o predaj látky, ktorá nemá jasný pôvod a spája sa s ňou množstvo klamstva, nechutne hnusných lží, falošných neexistujúcich odborníkov, blogerov, mien a podobne.
 • Predajca je skrytý, zamlčuje sa, čím vážne porušuje obchodný zákonník. Je nemysliteľné, aby sa predajca akéhokoľvek tovaru, tobôž ešte medikamentov, zatajoval, neuvádzal povinnú identifikáciu, sídlo a miesta, kde je možné látku reklamovať.
 • Vyvolávanie falošných psychologických nátlakových akcií o špeciálnej akcie, ktorá práve končí, svedčí o „férovosti“ tohto predajcu
 • Absolútne všetko je falošné. Každá jedna recenzia, na ktorú narazíte a prípravok chváli, pričom je nemysliteľné aby redaktori týchto podvodných stránok testovali všetky látky konkrétneho jediného predajcu, na sebe. Recenzie neobsahujú informácie o tom, či naozaj zaberajú. Ide o popis nehodný pomenovania „recenzia“ so záverečným hodnotením, ktoré dokáže dôverčivých ľudí presvedčiť, že recenzia na inej doméne môže byť pravdivá. Nie, nie je.
 • V pätičke na stránke predaja samotného je uvedené len “BERNADATTE LTD, Av Ricardo J. Alfaro, Panama International” a to má zrejme ako uvedenie prevádzkovateľa stačiť. V skutočnosti vám je tento údaj na nič. Doslova. Nie je ľahko dohľadateľný a akoby ani neexistoval. Ak sa uvádza na Slovensku, mohol by byť aspoň zrozumiteľný, úplný, či skutočný. Najmä nesedí fakt, že všetky indície podvodných webov vedú do Ruska a tu sú zástupcovia firmy španielske mená. Niečo tu nesedí, no sme príliš ďaleko Panamy, aby sme sa mohli vecou zaoberať podrobnejšie.  Rovnakú firmu uvádza aj zázrak proti vráskam s názvom COLLAMASK, samozrejme opäť plný klamstiev a podvodov, ale aj prípravok na chudnutie DIETONUS. O ňom sme si už písali.

LINK1:  vinstouk.site/vinstouka30/  

Pár odkazov:

 • coberniesyearning.com/artrovex/  – falošná recenzia, množstvo hlúpostí a klamstiev.
 • recenzieproduktu.com/artrovex/ – to, že sa doména webu volá „recenzieproduktu“ neznamená, že portálu môžete veriť čo i len jediné slovo. Propaguje všetko to, na čo je podaných niekoľko trestných oznámení a voči čomu sami upozorňujeme celé roky. Celé je to jeden veľký hnusný podvod. Pozor, ich systém komentárov je vtipný. pravdivú recenziu vám nikdy nezverejnia. Majú dokonca uvedené, že váš email zostane anonymný. No ani len nedávajú políčko pre email, takže je otázne, či majú vôbec v technickom poriadku web.
 • tovpotok.com/d5aV?sub1=art-rovex.eu – ďalšie z miest, ktoré ESET rovno blokuje ako podvodné a nebezpečné.
 • medium.com/@Artrovex2019/artrovex-%C3%BA%C4%8Dinne-lie%C4%8Di-artrit%C3%ADdu-u%C5%BE%C3%ADvate%C4%BEsk%C3%A9-recenzie-a-%C3%BA%C4%8Dinn%C3%A9-n%C3%A1vody-na-pou%C5%BEitie-3657582c9386 – nepredstaviteľné hlúposti a výmysly s údajnými návodmi na použitie.
 • informovanypacient.sk/artrovex/ – úžasné. Doména informovaný pacient má asi vyvolať pocit, že ak ste pacient, tu dostanete informácie. Portál je však plný hlúpostí. Lacno spravený web, bezcenný obsah, falošné informácie a podvodná recenzia. Potrebujete niečo viac?
 • reviewlyze.com/sk/artrovex-review – táto falošná recenzia má jednu zásadnú chybičku krásy. Ide o mega výplod plný sprostostí a výmyslov, akýchsi podivných slovných spojení a nakoniec vyplynie, že je to britský text preložený translatorom. Veľa viet ani nedáva zmysel. Množstvo slov ani nemá úpravu, aby vôbec dávali po preklade zmysel. Celá úžasná recenzia s jej vychvaľovaním látky ARTROVEX alebo ARTOVEX je absurdná.
 • Kópia predošlého podvodu je na adrese: hffa.info/sk/artrovex-review
 • Radšej nebudeme zachádzať príliš hlboko. Samotné predajné stránky na adrese sk.artrovexnd.com uvádzajú meno Ján Križanský ako nezávislého experta, hoci ide o fotografiu, ktorú s inými menami používa viacero rovnako podvodných stránok. čo stránka, to iné meno daného muža. Zväčša ide o ruské stránky plné podvodných textov a sľubov.

Tu aj skončíme, pretože podobne je na tom ešte 20 ďalších stránok. Opakujeme, že nenachádzame ani jedinú pozitívnu zmienku – skutočnú pozitívnu zmienku a pravdivé potvrdenie účinkov tejto látky, výrobku, ba dokonca ako uvádzajú niektoré zdroje, údajne aj spoločnosti s názvom . Upozorňujeme, že analýza domén a zmienka o nich tu je uvedená vzhľadom na stav a obsah dňa 30.10.2019. Ak neskôr po prepadnutí nadobudnú domény iní majitelia, zmienka o nich nie je namierená voči nim, ale len voči doménam a obsahu, ktorý by mal byť spojený s látkou Artrovex.

Upozornenie: vzhľadom na množstvo podvodov, falošných recenzií, klamstiev a podobne sme si dovolili spojiť prídavné meno “podvodný” spolu s uvádzanou značkou práve pre celé pozadie a nepravdy spojené s vychvaľovaním krému. Z adekvátnych dôvodov tak uvádzame prípravok ako podvodný, keďže sa k nemu viaže výhradne len a len podvodný marketing a falošné informácie bez skutočných odborníkov.

inzercia:

Aké máte z článku a témy pocity?

Rozčúlený
0
Šťastný
0
Milujem to
0
Nie som si istý
0
Hlúposť
0
Šéfredaktor portálu HOAX.SK a jeho súčasť od roku 2012. Nadšenec Hviezdnych vojen, cyklistiky, streľby, potápania, ale aj bezpečného pohybu v online priestore. Bývalý učiteľ informatiky, v súčasnosti vyhľadávač problémov a autor viacerých tém o internetovej bezpečnosti.

  Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

  Viac v rubrike:Internetové podvody

  1 Comment

  1. A podpis pána Križanského začína veľkým písmenom B.

  Komentáre sú ukončené