Internetové podvodySpam

Obecné úrady na Slovensku sú ohrozené falošným emailom Prima banky

Obecné úrady na Slovensku sú ohrozené falošným emailom Prima banky
5 (100%) 1 hlas[ov]

Obecné úrady sú momentálne terčom podvodných emailov, ktoré sú podpísané ako Prima banka. Samozrejme, že reálne s nimi nemá Primabanka nič spoločné. Tieto emaily majú ľudí upozorniť na chyby v internetovom bankingu a nutné overenie. Skrátka typický príklad podvodných emailov. Doteraz však neboli terčom obce. Po prvý krát sa tak niektorí zamestnanci účtovných odeelení a obcí sretnú s emailom, ktorý hási problém s bankou a keďže na úradoch sedia svedomití zamestnanci, ktorí však nemajú mnoho skúseností s IT technológiami a aj zavádzanie internet bankingu znamenalo pre mnohých ťažkosti, je vyššia pravdepodobnosť, že v záujme vyriešiť problém, sa promptne vydajú takýto zamestnanci riešiť problém a poslúchnuť príkaz emailovej správy.

Primabanka falošná

inzercia:

V emailovej adrese je logo banky a uvedenbý odkaz na primabanka.sk – pozor. Ide len o text, pod ktorým je nastavený celkom iný odkaz. Reálne tak nekliknete na primabanka.sk ale do africkej domény na nafingovanú stránku chirurgie prstov… http(dvojbodka)//fingerssurgeon.co.za/off/Primabanka.html – upozorňujeme pred návštevou podvodného webu a jeho nebezpečnosťou.

Obecné úrady ako výborná obeť

Primabanka je bankou, ktorú podľa našich informácií používa väčšina samospráv, obcí, základných a stredných škôl. Financie na takýchto obecných úradoch môžu byť vyššie, než na bežnom účte. Financuje sa totiž chod obce, mzdy zamestnancov, pohľadávky, objednávky tovaru, na účet obcí prichádzajú aj dotácie a poplatky za kanalizáciu a podobne. Podvodníci, pokiaľ by mali prístup k bankovým financiám, by mohli prísť ku krásnym peniazom. Nepoznáme spôsoby overenia a prístupnosť prevodov cez jednoduché prihlásenie. V každom prípade páchateľ posielajúci podvodné emaily chce získať prihlasovacie údaje viacerých obcí. Ba dokonca má celkom prijateľnú slovenčinu, na rozdiel od mnohých iných emailov.

Odporúčame neodpovedať, nereagovať, na odkaz v emailovej správe neklikať a ani žiadne údaje nevypĺňať. Email môžete preposlať ako prílohu samotnej banke, aby bola sama informovaná o tom, v akom rozsahu sa jedná o podvod, či len lokálnu záležitosť.

inzercia:

Aké máte z článku a témy pocity?

Rozčúlený
0
Šťastný
0
Milujem to
0
Nie som si istý
0
Hlúposť
0
Šéfredaktor portálu HOAX.SK a jeho súčasť od roku 2012. Nadšenec Hviezdnych vojen, cyklistiky, streľby, potápania, ale aj bezpečného pohybu v online priestore. Bývalý učiteľ informatiky, v súčasnosti vyhľadávač problémov a autor viacerých tém o internetovej bezpečnosti.

    Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

    Viac v rubrike:Internetové podvody

    Komentáre sú ukončené