Promagnetin alebo pro Magnetin je rovnaký podvod ako Magneto500+

Promagnetin alebo pro Magnetin je rovnaký podvod ako Magneto500+
3.8 (76%) 5 hlas[ov]

Upozorňujeme pred rozsiahlym internetovým podvodom, ktorý sa snaží propagovať pomocou falošného neexistujúceho lekára Martina Kirsta a cez falošné stránky nazvané „Lekársky portál“ magnetickú vložku do topánky. Jej názov je Promagnetin, ale už ju poznáme aj ako Pro Magnetin. Magnetická vložka má zázračne vyliečiť celé nohy, kĺby, aj človeka. Používa pojem magnetoterapia, ktorý je vyhľadateľný a ľudia mu dôverujú. No žiaľ, to, čo stránky prevádzkujú, nie je ani terapia a ani magnetoterapia.

Pozor na všetko na týchto stránkach

Pri vyhľadávaní a overovaní Promagnetin narážame na množstvo fingovaných portálov a falošných recenzií. Niektoré sú tak automatizované, že si podvodník ani nevšimol, že pri množstve tabliet a prípravkov perorálnych ide tentoraz o vložky do topánok. Aj preto si tak nájdete ľahko recenziu o údajnom užívaní tabliet Promagnetin a o zázračných účinkoch an kĺby aj napriek tomu, že ide o magnetickú vložku do topánky. Tak to vyzerá, keď pod vodník vytvára stránky ako na bežiacom páse a ani po sebe nečíta.

Falošné informácie o účinkoch nie sú pravdivé, výskumy chýbajú, lekár prezentujúci účinky neexistuje. Celé stránky sú vytvorené na štýl ostatných stránok z celej obrovskej siete podvodných stránok s ktorými sa stretávame niekoľko rokov.

 • Zákazníci neexistujú, ide o fotografie ľudí, ktoré neustále podvodník zneužíva na rôzne iné prípravky
 • Komentáre nie sú možné, sú pridávané umelo.
 • Časová akcia posledných pár kusov a odpočítavania času sa spustí hneď ako zo stránky odídete a prídete znova. Alebo CTRL + F5 a sme opäť na začiatku.
 • Opäť stránky neuvádzajú žiaden kontakt, zodpovednú osobu, nikoho, čo reálne existuje.
 • Stránky nemajú históriu a ani renomé
 • Využívajú falošné informácie a klamú absolútne vo všetkom
 • Stránky predávajú, pritom ignorujú Obchodný zákonník a celkovo legislatívu ako takú.
 • Všetky zmienky vo vyhľadávaní k tomuto produktu sa viažu na fingované a podvodné stránky. Neexistuje ani jediný relevantný zdroj, kde by ste mohli prípravok kúpiť. Všetky miesta uvedené na prvých piatich stranách vyhľadávania, sú podvodné stránky, falošné generované recenzie a veľmi zlé automatizované preklady do slovenčiny.
 • Neuveriteľné, podľa piatich stránok táto podložka v topánkach odstraňuje hemeroidy. Je to takmer to isté, ako operovať oči cez análny otvor, tak ako sme mali možnosť počuť vo filme Žhavé výstrely 1.

Ide o presnú kopiu iného podvodu, rovnako ako aj používanie mena vymysleného lekára s menom Martin Kirst. O probléme sme už informovali tu:  https://hoax.sk/podvod-magneto500-plus-lekar-martin-kirst/

chandler scott podvodný lekár a Promagnetin

Pozor, lekár Prof. Chandler Scott neexistuje!

Promagnetin predávajú aj stránky pasované do oficiálneho predajcu na adrese LINK. Tam je uvedený odborník menom Prof. Chandler Scott z Ohio College. Meno, len obrátili meno s priezviskom, zneužili skutočnému profesorovi neurológie: https://health.usnews.com/doctors/scott-chandler-688677 avšak nejde o tú istú osobu. Nesedí ani len fotografia a pôsobisko.

Podvodníci v skutočnosti len ukradli fotopgrafiu skutočnému lekárovi z írskeho Corku. Lekár je v skutočnosti plastický chirurg a volá sa Dr Sean O’Sullivan. S týmito podvodníkmi nemá a nikdfy nemal nič spoločníé. Jeho fotografiu odcudzili zo stránok: https://www.whatclinic.com/physiotherapy/ireland/county-cork/wilton/plastos-surgical

LINK: https://shockingdiscover.com/421/promagnetin-br/gps/

Inzertná plocha

Zľavy na pobyty v zahraničí

Odporúčané pre Vás

O autorovi článku: Tomáš Šalmon

Šéfredaktor portálu HOAX.SK a jeho súčasť od roku 2012. Nadšenec Hviezdnych vojen, cyklistiky, streľby, potápania, ale aj bezpečného pohybu v online priestore. Bývalý učiteľ informatiky, v súčasnosti vyhľadávač problémov a autor viacerých tém o internetovej bezpečnosti.

6 Comments

 1. Váš výrobok považujem za podvod a zdieranie dôchodcov z peňazí. Zakúpila som si akupres. vložky za 19 eur. Inzerujete ich zadarmo a na tel. linke od Vás pýtajú 19 eur. a akýsi pán Kamil Truban štylizujúci sa do funkcie odborníka na zdravotnú kúru si neuvedie na google ani e-mail kontakt vyzýva ” zavolajte tak rýchlo ako je to len možné …a objednajte si za ďalšie peniaze nejaké tabletky, ktoré Vás zázračne vyličia…odradila som už 8 záujemcov, ktorí súhlasili, že chcete iba obyčajných ľudí zdierať od peňazí…
  Veľmi som sa sklamala, že som naletela, tak mi treba
  Jela Macková
  Žiadam peniaze naspäť !!!

  1. Dobrý deň pani Jela, pevne na HOAX.SK dúfame, že vo Vašom komentári oslovujete tých podvodníkov a nie nás, ktorý na problémy upozorňujeme. Stretávame sa totiž aj s tým, že za predajcov týchto prípravkov ľudia pokladajú nás a peniaze chcú od nás. Dúfame preto, že vo Vašom prípade, hoci správu smerujete k nám, myslíte skutočných páchateľov. Tí však naše stránky nesledujú. Je potrebné sa obrátiť na SOI.SK a Políciu SR.

 2. Ahoj, priatelia,

  Páčia sa mi vaše články aj aktivita, ktorou upozorňujete na svinstvo okolo nás. Bohužiaľ je vidieť z reakcií niektorých ľudí, ako nie dôsledne sa v živote správajú. Snáď si vás nemýlia s podvodníkmi, o ktorých píšete !?
  Vďaka za vašu záslužnú činnosť !
  p.s.
  Prikladám adresu webu s promagnetinom. —scientificnewsforyou.com/420/promagnetin-med-m/gps/

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *