Nová podvodná FB stránka Zimna Moda a falošná súťaž o práčku

Nová podvodná FB stránka Zimna Moda a falošná súťaž o práčku
5 (100%) 1 hlas[ov]

Sme pri zrode stránok Zimna Moda, ktoré sa čo chvíľa vydávajú na klasickú cestu podvodných nebezpečných stránok. Neuveriteľný pocit. Nie sme síce autormi tohto podvodu, ale akýmsi zázrakom sa nám podarilo náhodou naraziť na jediný príspevok umiestnený používateľom s krstným menom Laura v stránke venovanej predaju a prenájmu ubytovania v Bratislave. Napriek tomu, že profil uvádza mesto Prešov. Propagovať pritom súťaž na takejto stránke nie je ani logické a chýba tomu spojitosť. Vidíme tak v priamom prenose spôsob, akým sa takéto stránky vôbec dostávajú na verejnosť. Chytením prvých obetí do pasce? Alebo ide len o vlastnú hlúposť a aroganciu voči téme stránok, zameraniu a obsahu samotného príspevku, ktorý daný človek zdieľa? To musí vedieť on sám.

zimna-moda-falosna-fb-stranka

Očividne sa však podvodník stojaci za ďalšou falošnou súťažnou stránkou ide baviť na dôverčivosti ľudí. Stránka s hipsterom vo svojom logu nemá ešte ani len 50 fanúšikov, ale oveľa viac zdieľajúcich podvodnú súťaž o práčku. Aj toto číslo je prekvapením, keďže organizátor tejto podvodnej súťaže uvádza v podmienkach práve lajk na stránku. Počty nesedia, súťažiaci nečítajú pravidlá a my dúfame, že ich veľmi pribúdať už nebude.

Stránky sú totiž presne typickým prípadom podvodných stránok, ktoré:

  • Vyhlasujú súťaž bez štatútu súťaže, podmienok a organizátora
  • Neexistuje žiaden kontakt a ani zmienka o sponzorovi
  • Stránky majú identický názov, ako veľké množstvo iných podvodných stránok – kapitálkové, nezmyselne bez diakritiky a podobá sa taktiež celý marketing, vzostup, spôsob šírenia cez šírenie v rôznych skupinách a pod.
  • Cena nie je fotografiou ceny, ale snímka stiahnutá z Google obrázky (čiže kdekoľvek na miliarde stránok, kde majú obrázky a tento konkrétny)
  • Chýba história stránok, veď vznikli nedávno
  • Chýba logika tematiky a žánru stránok
  • Stránka píše s príšernou gramatikou, prejav na úrovni iných podvodných súťaží, ako doteraz
  • Žiadne informácie o zdanení, povinnostiach výhercov, organizátora, odvolávky, kontakty, linky, spojitosti

Absolútne nič nie je na týchto stránkach pravdivé. Neexistuje osoba a prepojenie na čokoľvek skutočné a overiteľné. Samotná súťaž o práčku je absurdná a my preto odporúčame, aby sa verejnosť zdržala akéhokoľvek zdieľania a ďalšieho šírenia odkazu na stránky medzi svojimi priateľmi. Stránky považujeme totiž za nebezpečné. Súčasný trend je vytvárať falošné súťaže len za účelom neskoršieho fingovaného vyhodnotenia, kedy je oslovených viacero ľudí naraz. Oni to samozrejme medzi sebou nemôžu vedieť, pretože vyhodnotenie prebieha v súkromných konverzáciách veľkého množstva obetí naraz. Dochádza k odcudzeniu čísiel z platobných kariet, alebo podvodov na mobilnom kredite – kedy údajný organizátor vymýšľa triky a výhovorky o overení čísla, potvrdeniach,  či nevyhnutnosti zadania nejakých údajov pre získanie výhry.

Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:


-->

Leave a Reply

HOAX.SK prosí o podporu! Už nevládzeme!

Priatelia, prosíme o podporu. Odhaľujeme a upozorňujeme na neuveriteľné množstvo podvodov. S podvodníkmi a falošnými šmejdami sa však trhá vrece. Nestíhame a nevládzeme. V januári podvodníci spúšťajú mnoho noviniek, rozširujú domény, ktoré nestíhame filtrovať a sledovať.

Potrebujeme, aby ste v prípadoch podvodu a zavádzania sami kontaktovali Slovenskú obchodnú inšpekciu. Nebáli sa a naozaj podávali trestné oznámenia a nedali podvodníkom šancu. Slovenské úrady ignorujú internet ako rizikové prostredie. Je nevyhnutné vyvolávať nátlak, aby konečne zaujali stanovisko, varovali pred falošnými lekármi, stránkami a výrobkami, na ktoré celé roky upozorňujeme len my. Až v poslednom roku aj TV Markíza, no ani to stále nestačí

Čo nám pomáha najviac: pomáha, ak šírite ďalej naše odhalenia. Prosíme o zdieľanie článkov, prosíme o odporúčanie a pozvanie vašich priateľov na Facebook FB.com/Varovania. Ďakujeme za vašu podporu.