Podvod: liečivý zázrak MAGNETO500+ (plus) a lekár Martin Kirst

Podvod: liečivý zázrak MAGNETO500+ (plus) a lekár Martin Kirst
4.4 (88%) 5 hlas[ov]

Upozorňujeme na podvodné stránky LINK1 s logom SLOVENSKÝ LEKÁRSKY PORTÁL s už veľa krát predstavenými falošnými fotografiami údajných lekárov, ktorí nie sú lekármi. Ide o podporu akémusi zázraku proti bolesti nôh s názvom MAGNETO500+ alebo Magneto 500 plus. Najmä tieto stránky nie sú žiadnym lekárskym portálom a ani magazínom, keďže sú fingovaným jednostránkovým webom. Magneto plus Magneto500+ alebo Magneto 500 plus podvod

Nadpis článku znie „Bolesť mizne za 8 minút! Prelomový objav Slováka odstraňuje 41 bolestivých problémov – bez práškov, injekcií, bez státia v radoch do ordinácií a žiadania sa pomoc“ pričom nemá ani logiku. Ide o veľmi zlý preklad z ruštiny. Na obrázku si všimnite dátum. Na podvodné stránky sme narazili 12. januára. Ponechali sme ich na počítači zapnuté a zisťujeme, že aj tu sa posúva dátum podľa toho, kedy prídete na stránky. Dátum sa tak javí ako neustále aktuálny. V skutočnosti nejde o aktuálny článok, len automatické posúvanie dátumu. Dnes je totiž 20. Januára a dátum sa posúva vždy tak, aby bolo o 4 dni menej.

 • Uvádzajú sa falošné komentáre, ktoré nie sú komentármi. Sami nedokážete žiaden pridať.
 • Dátum sa upravuje, aby bol stále aktuálny, automaticky.
 • Falošné informácie
 • Veľmi zlý preklad do slovenčiny
 • Na stránke je všetko tak falošné, že ešte aj to počasie tam zobrazuje 18°C, pričom len teraz meriame v Trnave 4°C
 • Všetky prvky na webe sú fingované a smerujú na nákupné stránky LINK2

Stránky LINK2, ktoré vám chcú prípravok predať, uvádzajú viacero vážnych prešľapov:

Magneto plus Magneto500+ alebo Magneto 500 plus podvod

 1. Absolútne každý jeden komentár údajného zákazníka je falošný. Každá fotografia zachytáva tvár z iných stránok, prevažne ide o fotografie z fotobanky 123rf.com a Shutterstock.com.
 2. Lekár, ktorý sa prihovára slovami „Zdravím, volám sa prof. prof. Martin Kirst a som vedec, odborník z oblasti molekulárnej biológie a biomedicínskeho inžinierstva.“ Sa nevolá profesor Martin Kirst, ale aj toto je fotografia z fotobanky. Nikto taký neexistuje. Podvodníci si vymysleli autoritu, aby zvýšili dôveryhodnosť celého podvodného predaja.
 3. Porušenie zákona o predaji, nulové informácie o predajcovi, zárukách, skutočných informáciách o pozadí látky, pôvode, certifikácii
 4. Chýbajú skutoční lekári, skutočné štúdie, zákazníci, pravda o účinkoch
 5. Všeobecné podmienky, reklamačný poriadok a zásady ochrany osobných údajov…. výsmech.

Dotyčné stránky:

 • LINK1: https://hotinformation24(bodka)com/421/magnetoplus-med/gps/
 • LINK2: https://bestmarkethub(bodka)com/421/magnetoplus-med/gps/

Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:


-->

2 komentáre

 1. Julda62 február 18, 2019
 2. Věra Mazurová jún 3, 2019

Leave a Reply

HOAX.SK prosí o podporu! Už nevládzeme!

Priatelia, prosíme o podporu. Odhaľujeme a upozorňujeme na neuveriteľné množstvo podvodov. S podvodníkmi a falošnými šmejdami sa však trhá vrece. Nestíhame a nevládzeme. V januári podvodníci spúšťajú mnoho noviniek, rozširujú domény, ktoré nestíhame filtrovať a sledovať.

Potrebujeme, aby ste v prípadoch podvodu a zavádzania sami kontaktovali Slovenskú obchodnú inšpekciu. Nebáli sa a naozaj podávali trestné oznámenia a nedali podvodníkom šancu. Slovenské úrady ignorujú internet ako rizikové prostredie. Je nevyhnutné vyvolávať nátlak, aby konečne zaujali stanovisko, varovali pred falošnými lekármi, stránkami a výrobkami, na ktoré celé roky upozorňujeme len my. Až v poslednom roku aj TV Markíza, no ani to stále nestačí

Čo nám pomáha najviac: pomáha, ak šírite ďalej naše odhalenia. Prosíme o zdieľanie článkov, prosíme o odporúčanie a pozvanie vašich priateľov na Facebook FB.com/Varovania. Ďakujeme za vašu podporu.