Internetové podvody

Guarchibao, ďalší zázrak na chudnutie a ďalší internetový podvod

Ohodnoťte článok

Dňa 10. januára sme narazili na niekoľko reklám na chudnutie s Guarchibao na portáloch ako Pluska.sk, či Centrum.sk, ktoré smerovali na stránky LINK1, avšak ak sme upravili adresu na LINK2, nastala zmena. Podvodníci stojaci za výrobou týchto falošných portálov dokážu vytvoriť osobitné URL s UTM kódom vedúcim na rozpoznávanie banneru a s UTM kódom vás presunie na iný web ako bez neho. Stále je to však falošná stránka – falošný magazín neexistujúcej blogerky, ktorý vedie na nákup zázraku na chudnutie menom Guarchibao.

Guarchibao je látka, ktorá mala priniesť veľké zázraky akejsi ruskej hereckej hviezde. Hoci na všetkých fotografiách je chudá od nepamäti, podvodníci stojaci za týmto výrobkom uvádzajú, že schudla len vďaka nim.

Obe stránky – LINK1 a LINK2

 • Článok je falošný, nejde o žiaden portál. Nejde o stránky s prvkami, menu, s ničím. Len nafingovaný jednostránkový web, z ktorého vedie jediný odkaz na nákup nejakej látky.
 • Informácie sú tu nepravdivé. Text je veľmi nevhodne upravený do slovenčiny, ide o ruský preklad. Všetky slovenské mená sú nepravdivé.
 • Komentáre pod článkom sú problém. Ani jeden totiž nie je komentárom. Všetko je to fingované, reálne nejde o systém komentárov, a váš komentár nie je možné pridať. Všetky fotografie, ktoré tu akože pridali iní, komu sa podarilo schudnúť vďaka Guarchibao, sú v skutočnosti posťahované z iných stránok. Vo veľkom sa objavujú na ruských portáloch, kde je to v súvislosti s celkom inými látkami na chudnutie, rovnakej podvodnej siete stránok o ktorej píšeme opakovane.
 • obe stránky smerujú na rovnakú doménu, ale inú skrytú stránku, kde účinky garantuje lekárka Júlia Fedorová – tá však neexistuje.

LINK1 a zneužitá herečka

Stránky LINK1 uvádzajú ruskú hviezdu Svetlana Khodchenkova Lichnaya, avšak mimo tieto stránky a iné podvodné stránky sa nedozviete absolútne ani slovko o tom, že by to bola pravda. Za niekoľko dní sa nám nepodarilo nájsť jediný dôkaz, že by vôbec táto hviezda chcela chudnúť, že by chudla a že by mala nejakú spojitosť s touto látkou. Reálne nachádzame na internete veľmi zlé hodnotenia na túto látku. Dobré hodnotenia sú výplodom podvodnej siete stránok a fingovaných recenzií.

podvodné chudnutie guarchibao

inzercia:

Svetlana Khodchenkova Lichnaya je známou ruskou herečkou, celebritou, ktorá samozrejme púta pozornosť a dobre sa na ňu pozerá aj na filmovom plátne. Chápeme preto, že je lákavou tvárou pre podvodníkov s predajom pochybných prípravkov na chudnutie.

LINK2 blog Maria Suchankova

Na Link2 sa objavuje Mária Suchánková a jej blog. V skutočnosti nikto taký neexistuje. Tvár na blogu je len skopírovaná fotografia z iných stránok. Stopercentný internetový podvod vytvorený na obabranie ľudí a okradnutie o peniaze pomocou falošných informácií o zázračných účinkoch.

podvodné chudnutie guarchibao

Rovnaká tvár sa nachádza aj na týchto podvodných stránkach:

 • http://vipdoctorblog(bodka)com/jak-ja-zchudlam-na-36-kg-za-6-miesiacy/
 • https://blog.advancets.org/kak-sozdat-prodayushhij-obraz-tovara – v samotnej ruskej domovine majú fotky na rôznych iných podvodných blogoch, dokonca identických ako je tento.

Predajný web Guarchibao LINK3

Na predajných stránkach, ktoré sa vám pokúsia natlačiť prípravok na chudnutie GAURCHIBAO, nájdete ešte viac drístov, ktoré sa hrajú na oficiálny predajný kanál. Psychologický nátlak v podobe odpočítavania si jednoducho resetujete len tým, že obnovíte stránku tlačidlom F5 na klávesnici a znova ide od začiatku. Máte totiž rýchlo objednať a nehľadať / neoverovať, či ide o pravdivé informácie. Neuvážený nákup vás ale ešte nezaväzuje k nákupu. Je to mýtus.

Predajný web je mimochodom na rovnakej doméne ako oba falošné blogy, tak rozdielne a stále rovnaká adresa. Debilita naivita, ako tomu hovoríme v poslednom čase. Znamená to že „oficiálny“ predajný web je vlastne súčasťou všetkých tých podvodných blogov a cielené klamstvo láka do pasce priamo od seba.

 • LINK1: http://www.myslimmingstory(bodka)com/1136737?banner_id=4&utm_source=etarget&utm_medium=cpc&utm_campaign=etarget
 • LINK2: http://www.myslimmingstory(bodka)com/1136737
 • LINK3: http://www.myslimmingstory(bodka)com/sk_guarchibao_mr1/index.php?placement_id=1400535328&flight_id=1000026157&banner_id=100152259&hcountry_id=SLOVAKIA&hcity_id=Bratislava&network=&keyword=&ad=&sitetarget=&apid=94885&cid=1136737
inzercia:

Aké máte z článku a témy pocity?

Rozčúlený
0
Šťastný
0
Milujem to
0
Nie som si istý
0
Hlúposť
0
Šéfredaktor portálu HOAX.SK a jeho súčasť od roku 2012. Nadšenec Hviezdnych vojen, cyklistiky, streľby, potápania, ale aj bezpečného pohybu v online priestore. Bývalý učiteľ informatiky, v súčasnosti vyhľadávač problémov a autor viacerých tém o internetovej bezpečnosti.

  Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

  Viac v rubrike:Internetové podvody

  Komentáre sú ukončené