Detosil, liek na všetky choroby, hlavne proti parazitom a podvodný web

Ohodnoťte článok

Zdravotnicky portál na adrese Zdravotnickyportal.sk s konkrétnou URL adresou zobrazí stránku s logom Slovenský medicínsky blog. Samotní autori ani nevidia, čo majú v doméne a tak šľahnú niečo iné do loga. To ale nie je hlavný problém. Podvodná stránka na adrese LINK1 predáva DETOSIL s falošnými lekármi, falošnými komentármi a vlastne koniec koncov s falošným absolútne všetkým, čo na stránke nájdete.

Absurdnosťou číslo jedna je fakt, že vôbec podvodníci vytvorili falošné zdravotnícke stránky, aby vytvorili dojem, že za vecou stoja lekári a odborníci na zdravie. Reálne neexistuje ani jediný lekár, ale len pochybní majstri primitívneho umenia online podvodu, ktorí sa zrejme úspešne pokúšajú okrádať ľudí na internete predajom  látky menom DETOSIL. Má ísť o prípravok, ktorý podľa jednej reklamy na Centrum.sk emailovom rozhraní (mimochodom v tom rozhraní, ktoré vyhlasuje že chráni používateľov pred podvodníkmi a ochráni aj vašich rodičov, preto im urobte email na centrum.sk) určený na zbavenie parazitov, kým iný je určený na liečbu jedného problému, druhého a podobne. Toto je liek na všetko.

Medicinsky blog a falošný lekár

DETOSIL

 • Nejasná výroba
 • Nejasné štúdie, respektíve neexistujúce štúdie na internete.
 • Žiadni skutoční odborníci, ktorí by podporovali pravdivosť čohokoľvek v súvislosti s týmto výrobkom
 • Neexistujú žiadne certifikáty, výskumy, inštitúcie
 • Neexistujú žiadne reálne recenzie na internete, ktoré by potvrdzovali skutočné účinky látky. Jediné recenzie sú na nafingovaných portáloch a v platených falošných článkoch.

Podvodné stránky LINK1

 • Falošný lekár
 • Falošné komentáre – fotografie ľudí sú nakradnuté, hoci identické s inými podvodnými stránkami. Komentáre nie sú skutočné, pretože nejde o komentovací systém. Sami komentár nijako nepridáte.
 • Falošný nepravdivý obsah a hlúposti v strašnom preklade do slovenčiny
 • Údajný “Radoslav Karpina, špecialista na parazitické infekcie” je tiež žiaľ podvod a fotografia z fotobanky Shutterstock
 • Falošné fotografie, ktoré podvodníci skopírovali azda už 1000x na rôzne iné prípravky proti parazitom. Parazity sú uvádzané ako hlavná príčina všetkých ochorení, dokonca aj v absurdných tvrdeniach.

Predajné stránky LINK2

 • Neuveriteľné klamstvá
 • Podivný certifikát, ktorý nie je certifikátom
 • Vymyslení zákazníci
 • Ilegálny predaj bez identifikovania predajcu, porušenie zákona v zmysle predaja bez všeobecných podmienok, informácií o reklamácií, GDPR, ochrane osobných údajoch, chýba IČO, DiČ, sídlo predajcu, reálny kontakt
 • Psychologický nátlak na rýchly neuvážený nákup riešený cez odpočítavadlo po ktorom sa údajne stratí možnosť objednávať za „výhodnú cenu“. V skutočnosti ale počítadlo nefunguje. Po obnovení stránky je počítadlo znova od začiatku.

LINK1: https://zdravotnickyportal(bodka)sk/article/detosil_sk/paraziticke-infekcie

LINK2: https://sk.podporacentrum(bodka)com/promotion/detosil_sk/proti-toxinom-a-parazitom/

Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:


-->

Leave a Reply

HOAX.SK prosí o podporu! Už nevládzeme!

Priatelia, prosíme o podporu. Odhaľujeme a upozorňujeme na neuveriteľné množstvo podvodov. S podvodníkmi a falošnými šmejdami sa však trhá vrece. Nestíhame a nevládzeme. V januári podvodníci spúšťajú mnoho noviniek, rozširujú domény, ktoré nestíhame filtrovať a sledovať.

Potrebujeme, aby ste v prípadoch podvodu a zavádzania sami kontaktovali Slovenskú obchodnú inšpekciu. Nebáli sa a naozaj podávali trestné oznámenia a nedali podvodníkom šancu. Slovenské úrady ignorujú internet ako rizikové prostredie. Je nevyhnutné vyvolávať nátlak, aby konečne zaujali stanovisko, varovali pred falošnými lekármi, stránkami a výrobkami, na ktoré celé roky upozorňujeme len my. Až v poslednom roku aj TV Markíza, no ani to stále nestačí

Čo nám pomáha najviac: pomáha, ak šírite ďalej naše odhalenia. Prosíme o zdieľanie článkov, prosíme o odporúčanie a pozvanie vašich priateľov na Facebook FB.com/Varovania. Ďakujeme za vašu podporu.