Pochybné praktiky

Podvodná reklama na Facebooku: opäť vraj McDonald´s a veľké peniaze

Ohodnoťte článok

Znova sa na Facebooku objavuje odporná podvodná reklama. Je na nej mladík, ktorý údajne dal zbohom práci v McDonald´s a zarobil obrovské peniaze. Na fotografii je reštaurácia McDonald´s a nejaký mladík, zároveň fotografia drahého auta.Vraj pobočka v Bratislave. Absurdné výmysly podvodníkov v pozadí si naozaj trúfajú.

Podvodník na Facebooku zneužíva McDonalds

inzercia:

Samozrejme, tak ako vždy, ide o snímky skopírované z internetu, fotografia Mekáču z amerického Kansasu, fotografia mladíka z rôznych amerických stránok a fotografia auta, ktorá nemá spoločné nič ani s jedným a ani s druhým. Napriek tomu drzý odvážlivec chcel nalákať ľudí do pasce opäť ďalšou takouto reklamou a klamstvom na stránky so zárobkovým systémom. Avšak dnes sa mu podarila podivná chyba.

Nezmyselné hlúposti

  • Na reklame je uvedené, že je to Slovák, že stratil prácu a podobne.
  • Psychológia má pracovať, máme si myslieť, že človek z podradných, alebo len miest chápaných ako slabé a podradné, hoci podradné nie je, sa dokáže vypracovať. Lenže ako vypracovať?
  • Ak si kliknete na tento podvod, výnimočne sa neocitnete na fingovanom webe plnom podvodných informácii. Vždy to tak je, ale teraz je tu výnimka. Cieľom je článok na portáli televízie KTVB http://www.ktvb.com/news/local/contests/lottery/nampa-man-claims-big-lottery-jackpot/446068471, ale pozor. Článok je o niečom celkom inom, o lotérii. Netýka sa Slovenska, internetu, Mekáču, netýka sa ničoho.

Odhadujeme:

Zmysel tohto podvodu, ktorý vyhlasuje niečo o Slovákovi, o jeho práci a peniazoch, nám unikol, ale pokojne môže byť. Niektoré agentúry môžu v záujme ubezpečiť nástroj na reklamu o pravdivosti reklám tým, že najskôr nasadia svoje reklamy s cieľom na vierohodné stránky. Je to však škoda peňazí. Reálne sa to deje. Agentúra, ktorá má záujem podporiť niečo ilegálne, alebo podozrivé, najskôr podporí niekoľko reálnych miest, aby získali dôveru. Prípadne nasmerujú reklamu na stránky, kde následne spravia zmenu odkazu, čiže smerovanie odkazu. Tento podvodný banner s drístami, ktoré nesedia s tým, čo je na fotografii, sa zrejme čoskoro zmení opäť na podvodné stránky o ktorých sme písali.

inzercia:

Aké máte z článku a témy pocity?

Rozčúlený
0
Šťastný
0
Milujem to
0
Nie som si istý
0
Hlúposť
0

Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

Viac v rubrike:Pochybné praktiky

Komentáre sú ukončené