Pochybné praktiky

Predajca ovocných stromov Ovocnystrom.cz a mojovocnystrom.sk? Nieee!

Predajca ovocných stromov Ovocnystrom.cz a mojovocnystrom.sk? Nieee!
5 (100%) 3 hlas[ov]

Píšete nám s otázkami a prosbami o overenie pravosti a férovosti obchodu: mojovocnystrom.sk. Nie sme jeho zákazníkmi, stromy sme si neobjednali a tak neuvádzame informácie k rodivosti a vzhľadu tovaru. Pýtate sa na to, či obchod existuje a či sú obrázky pravé. Hoci pohľad na stĺpovitú hrušku s takouto úrodou na malom kmienku v malom črepníku v interiéri, nie na čistom vzduchu v prírode je úsmevný, predsa len nás zarazilo niečo, čo vás zrejme odrádza.

Ovocný strom

inzercia:

Nebudeme sa zaoberať stromami, záhradkárčením. Nemáme ani možnosť nájsť spokojného či nespokojného zákazníka. Upozornili ste nás na Facebook kampaň a pýtate sa, či je vôbec reálne predávať takto stromy. Áno, stromy sa bežne dajú kúpiť aj online.

V interiéri a s chválou od zákazníkov? To určite!

Šok. Predajca prezentuje dojem, že takýto strom vám urodí aj v interiéri.Na obrázkoch vidíte nehorázny amaterizmus. Tak odporné retuše a spájanie dvoch nesediacich obrázkoch, že na chvíľu uvažujeme, či nejde o akúsi paródiu. Napríklad pohľad sem:

Ovocné stromy

Dáva každému jasno, že to dievča asi pri žiadnom strome nesedí. Jasné. Autorkou fotografie dievčaťa je Eneida Nieves, ktorá ale snímku z pexels odstránila. Rovnakú dievčinu nájdete napríklad tu, no originál už nie je. Nečudujeme sa. Zneužilo tú fotografiu nespočetne veľa podvodníkov a retušérov. Dievča má veľa miesta po pravej strane z pohľadu čitateľa. Ten priestor mnohí doplnili rôznymi výrobkami, prístrojmi, šmejdami, aj ako vidíte – nafingovaným stromom.

Ak sa niekto pýši spokojnými zákazníkmi, tak používa skutočných zákazníkov.  Nie vymyslené mená, vymyslené príbehy a usmiatych ľudí posťahovaných z internetu, ako je tomu v tomto prípade. Povedané inými slovami – predajca nám tu predáva úžasné stromy s podivnými fotografiami, kde sú všetky hrušky rovnako zafarbené. Až neuveriteľná náhoda. Okrem toho jeho zákazníci neexistujú. Hoci sa nám tu miesi slušné množstvo tvárí a mien, ich názorov a tvrdenia o spokojnosti, každý zo zákazníkov je len fotografia z inej stránky a vymyslené meno tak, aby sa to hodilo. Predajca má ľudí za hlupákov, pretože nečaká, že si nájdete aj iné jazykové verzie a nepozriete si rovnaké tváre s inými meami.

Ovocný strom stlpikove hrušky jablone, falošný zakaznik

Multilanguage a stále ten istý konkrétny pán (+ostatní)

  • https://www.miarbolfrutal.es/miarbolfrutal-bienvenida/
  • https://www.arvoresdefruto.pt/arvoresdefruto-bem-vindo/
  • https://www.mioalberodafrutta.it/mioalberodafrutta-accoglie/
  • https://www.miarbolfrutal.es/miarbolfrutal-bienvenida/
  • https://www.meinkleinerbaum.de/meinkleinerbaum-Startseite/
  • https://www.monarbrefruitier.fr/monarbrefruitier-accueille/
  • https://www.mylittletree.co.uk/mylittletree-home/
  • https://www.ovocnystrom.cz/ovocnystrom-uvod/
  • Na facebooku si môžete pozrieť konkrétne snímky.

Odkiaľ je vlastne ten pán?

Tento konkrétny, rovnako ako slečna, mladík, či ďalší dôchodcovia, sú z fotobánk a z rôznych iných zdrojov. Opakujúci sa pán, ktorý žije v celej Európe s dvojníkmi s rôznymi menami. Originál je napríklad tu:  https://www.freepik.com/free-photo/positive-aged-man_6806301.htm a je tu aj druhý pán, ktorý je na inej stránke Margie Shoen a v týchto stránkach nesie rôzne mená, podľa toho, ako sa to hodí v danej jazykovej mutácii. – https://www.prodomi.si/

Upozornenie

Radi by sme podotkli, že po porade s významným a skúseným záhradkárom si dovoľujeme spochybniť rodenie takýchto plodov v obývačke. Strom rodiaci v prvý rok vám toto pri pestovaní v obývačke nespraví. Ani budúci, či tretí rok. Jediný prípad je ten, že rodivý strom až pred zberom presuniete do obývačky. Boh chráň pred voškami, hmyzom a pozor na padavky na koberci. Chce to extrémne šťastie vypestovať zo stromu neznámeho pôvodu takto rovnorodú úrodu. Nevidieť veľmi stopky, takže sa nedá určiť, či sú plody na stromček pripnuté, alebo reálne. Nebudeme sa preto viac vyjadrovať k originálu snímkov a podobne.

Chcete objednávať stromy? Objednávajte ich na slovenských stránkach s dovozom stromov v rámci Slovenska. Vyberajte také, ktoré majú predajcov naozaj na Slovensku a aj reklamáciu stromov vybavíte ľahko. To je odporúčanie. Ak túžite po strome, ktorý rodí v interiéri, doma, v obývačke a páčia sa vám obrázky, či spôsob komunikácie stránok vyššie, je to len na Vás. Náš podiel a očakávania, ktoré do nás vkladáte, sme si, veríme že, splnili.

Nejaký poctivý stĺpovitý ovocný strom si viete zadovážiť aj na zahradnici.sk,  čo je skutočný obchod, ktorý nepotrebuje podvádzať a klamať. Ale to, čo predvádzajú zahraniční špekulanti zo stránok uvádzaných v nadpise, to je na facku.

inzercia:

Aké máte z článku a témy pocity?

Rozčúlený
0
Šťastný
0
Milujem to
0
Nie som si istý
0
Hlúposť
0

Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

Viac v rubrike:Pochybné praktiky

Komentáre sú ukončené