Nahé dievčatá s online fotografiami… a spam z vašej emailovej adresy

Ohodnoťte článok

V poslednom čase sa dajú v našich emailových schránkach nájsť zvláštne emaily lákajúce na “nahé dievčatá”. Rôzne pochybné a podvodné stránky, zoznamky rabujúce vašu platobnú kartu, systémy na hľadanie manželiek, či stránky sľubujúce nezáväzný sex, sú na dennom poriadku. Ale aby sa podvodné stránky s takou vervou snažili dostať cez filtre nastavené v emailovej schránke, to sme ešte nikdy nevideli. Ak už má aj mnoho služieb, prípadne len vaše skúsenosti, prednastavené niektoré kombinácie slov a vlastností emailu ako spam, nový spam sa ich snaží obchádzať.

Nahé dievčatá

Nenájdete v ňom spojenie „nahé dievčatá“, ale čokoľvek len podobné. Na príklade, ktorý sa nachádza priamo v našej schránke a aj v ďalších, tak nájdete napríklad: Naahe, n@he, nhae, Naahe dievcat@, a podobne. Z veľkého množstva spamov sme si ponechali aspoň tieto na ukážku. Vždy sa pokúšajú preniknúť do vašej schránky tým, že kombinujú rôzne tvary, len aby mohli prejsť nasadenými filtrami.

Email, ktorý ste si sami odoslali – spam z mojej schránky?

Ak ste si všimli ako odosielateľa váš vlastný email, žiaden strach. Email ste si vôbec nemuseli poslať sami. Namaskovať emailovú schránku nie je komplikované. Reálny odosielateľ sa ukrýva vo vnútornom kóde. Ak teda vidíte svoj vlastný email ako odosielateľa spamu, žiaden strach. Prihlásili ste sa do svojej schránky. Ak by reálne nejaký hacker, alebo len šikovný amatér prenikol do vašej schránky a narušil jej bezpečnosť, určite by sa neprezrádzal takýmto spôsobom. AK ste sa dostali do svojej schránky pod svojim heslom, je nepravdepodobné, že by vôbec niekto mohol poslať email priamo z vašej schránky na vašu schránku.

Prečo vlastne email uvádza váš email ako odosielateľa?

Odpoveď je jednoduchá. Klikli ste na taký email, nie? Prekonala vás zvedavosť, čo ste si vlastne poslali. Že je to tak? Nuž a to je dôvod, prečo to robia. Väčšina ľudí klikne. Obsah emailu je len jeden odkaz. Odkazov je množstvo, sú rôzne a všetky vedú na pochybné stránky plné podvodného svinstva, ktoré mimochodom dobrý antivirus, napríklad ESET, blokuje.

Dôvetok: nahé dievčatá prichádzajú aj na emailové adresy žien. Niektorí sme ženatí. Možno nás nahé dievčatá nezaujímajú, pretože máme dosť svojich. Nie vždy spam padne na úrodnú pôvodu a obeť sa chytí. Ale tak to už býva. Spam totiž odosielajú hromadne a kašlú na to, kam. Hlavne že prišiel.

Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:


-->

Jedna odozva

  1. Ja november 14, 2018

HOAX.SK prosí o podporu! Už nevládzeme!

Priatelia, prosíme o podporu. Odhaľujeme a upozorňujeme na neuveriteľné množstvo podvodov. S podvodníkmi a falošnými šmejdami sa však trhá vrece. Nestíhame a nevládzeme. V januári podvodníci spúšťajú mnoho noviniek, rozširujú domény, ktoré nestíhame filtrovať a sledovať.

Potrebujeme, aby ste v prípadoch podvodu a zavádzania sami kontaktovali Slovenskú obchodnú inšpekciu. Nebáli sa a naozaj podávali trestné oznámenia a nedali podvodníkom šancu. Slovenské úrady ignorujú internet ako rizikové prostredie. Je nevyhnutné vyvolávať nátlak, aby konečne zaujali stanovisko, varovali pred falošnými lekármi, stránkami a výrobkami, na ktoré celé roky upozorňujeme len my. Až v poslednom roku aj TV Markíza, no ani to stále nestačí

Čo nám pomáha najviac: pomáha, ak šírite ďalej naše odhalenia. Prosíme o zdieľanie článkov, prosíme o odporúčanie a pozvanie vašich priateľov na Facebook FB.com/Varovania. Ďakujeme za vašu podporu.