Internetové podvody

Varovanie: Metóda astronomického zárobku a Adam Peterson neexistujú

Varovanie: Metóda astronomického zárobku a Adam Peterson neexistujú
4.25 (85%) 4 hlas[ov]

Na prevažne českom internete sa šíri mimoriadne rozsiahla kampaň lákajúca do neuveriteľnej pasce. Závratné zárobky vám sľubujú podvodné stránky a údajný profesor Adam Peterson. Ten vám prezradí, ako zarábať závratné peniaze. Vraj až 72 tisíc Čechov to už využíva. Tento počet však bol na podvodné stránky nasadený a nemení sa. Reálne o celej veci nenájdete nikde žiadne pozitívne slovo a zarážajúce na tom je aj to, že pán Peterson neexistuje. Reálne tu ide o nákup Bitcoinu.

peterson, obrovské zárobky a peniaze, bitcoin

inzercia:

Zabudnite, nejde o reálny Bitcoin, vy si máte len myslieť, že Bitcoin nakupujete. Reálne však netušíme, čo kúpite, ak vôbec niečo kúpite. Stránka ako jediná na svete zaručuje závratný rast financií a to aj napriek tomu, že posledné mesiace Bitcoin totálne stratil svoju hodnotu a mnoho ľudí prišlo o celé majetky, ktoré do bitcoinu investovali. Celá stránka je neuveriteľná hlúposť postavená na možno ošiali z decembra 2017, ktorý však neznamenal žiadne záruky a žiadne reálne výhody pre súčasnosť.

Upozorňujeme a varujeme pred nasledovným:

1. stránky: https://money-web(bodka)eu/420/bntxbv1/?utm_source=86186

Nesú logo WALL STREET MAGAZINE, ale reálne nemajú absolútne nič spoločné ani s magazínom a ani s WALL STREET. Ide o podvod. Logo si stiahli niekde na internete, alebo len za pár sekúnd vytvorili v nejakom programe. Celé stránky sú výsmech, nejde totiž o reálny magazín. Celý článok je podvodný, zavádzajúci, nepravdivý a popisuje hlúposti. Pri znalostiach a orientácií vo financiách je evidentné, že pisateľ prekladal už i tak dosť podivný text do češtiny. Za 500 Kč vám sľubujú 50 000 s použitím nejakého tajného triku, ktorý vám prezradí len pán Peterson.

2. titulná fotografia

Muž s hromadou bankoviek? Nepoznáte tú fotografiu? Je pomerne slávna. Originálna fotografia je totiž Donald Trump, napríklad na TIME.com je na nej vo svojej originálnej podobe. Hlava, ktorú používajú podvodné stránky, je podvodná retuš.

Originál:  http://time.com/4404431/harry-benson-donald-trump/  alebo https://extranewsfeed.com/i-grew-up-with-donald-trump-c128222a9f2b

3. na stránke sú falošné prvky

Falošné komentáre s vymyslenými reakciami vymyslených ľudí sú len čerešničkou na torte pri všetkom podvodnom a protizákonnom, čo tieto stránky prezentujú. Je priam až nehorázne a absurdné, čo si dovoľujú podvodníci, ktorí za nimi stoja. Retuš a zavádzanie, vylákanie peňazí a sľubovanie zisku z niečoho, čo už dávno upadlo do smrteľných kŕčov.

4. kto je ten ksicht?

Tvár muža, ktorého podvodníci pasovali do úlohy autora portálu, článku aj metódy zárobku a predajcu finty na zárobok, je na viacerých miestach. Už je tak rozšírená, že ho niektoré stránky využívajú ako svojho akože zákazníka, či dokonca zamestnanca. Hoci reálne nikto taký od nich nič nekúpil a u nich ani nepracuje. Ale to je internet. Dnes si dá hocičo hocikam.

– nájdete ho ako Jina Glovera: https://mikealsopdevelopment.com/references-and-partners/jim-glover/

Ale aj ako ďalšie mená napríklad dole medzi klientami: http://germetikmag.ru/component/content/article?id=36:aktsent-136&Itemid=105, alebo ako David Wallace medzi klientami dole: https://www.littlecrab.co.uk/ alebo ako Miken medzi klientami dole: http://sr.panetarsilkpalace.com/about-us/ . AJ takto sa na internete klame vo veľkom.

5. cieľové stránky invest-future(bodka)eu/420/bntxbv2/index2.php#angebot

Na stránke uvedenej adresy má prebiehať predaj akéhosi BitCoin balíčka. Podvodné stránky majú nalákať tých, čo sa nevyznajú. Ak by ste sa vyznali, vedeli by ste, že sa BitCoin neoznačuje tak, ako ho označujú oni. Nemáte jasno, čo dostanete. A ešte k tomu je tu nátlaková psychologická akcia s odpočítavaním vášho rozhodnutia a musíte sa rozhodnúť hneď. V dolnom rohu vybieha informácia o tom, že práve prebiehajú nákupy z mesta XY a pod. Všetko je to generovaný kód, ktorý má vyvolať dojem, že je na stránke množstvo ľudí a vy sa musíte rozhodnúť rýchlo, inak vám to vykúpia.

… a ozaj. žiaden Adam Peterson neexistuje. To ste asi pochopili už na začiatku. 🙂

Ďakujeme kolegom HOAX.cz za podnet.

inzercia:

Aké máte z článku a témy pocity?

Rozčúlený
0
Šťastný
0
Milujem to
0
Nie som si istý
1
Hlúposť
0
Šéfredaktor portálu HOAX.SK a jeho súčasť od roku 2012. Nadšenec Hviezdnych vojen, cyklistiky, streľby, potápania, ale aj bezpečného pohybu v online priestore. Bývalý učiteľ informatiky, v súčasnosti vyhľadávač problémov a autor viacerých tém o internetovej bezpečnosti.

    Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

    Viac v rubrike:Internetové podvody

    Komentáre sú ukončené