Spam

Komerčný spam mesiaca: adresy timkova @… ospravedlnenie

Ohodnoťte článok

Vážení priatelia, na týchto stránkach a v tomto článku sme mali podrobný rozbor spamu, ktorý prichádza hromadne veľkému množstvu ľudí na Slovensku. Spam bol odosielaný z emailovej adresy používajúcej meno “Timková”. Tieto emailové správy ste nám zasielali v priebehu niekoľkých mesiacov roka 2013. Email obsahoval odkaz na stránky “copygraf.sk”. Momentálne sa na nás obrátila samotná spoločnosť Copygraf, s.r.o., prostredníctvom právneho zástupcu a po predložených informáciách by sme sa radi ospravedlnili za zlú interpretáciu faktov uvedených v tomto hromadne rozposielanom spame. Spam rozposielaný doménou Copygraf.org nemá nič spoločné so spoločnosťou, ktorá reálne na Copygraf.sk existuje. Žiadna pani Timková v spoločnosti Copygraf, s.r.o. nepracuje a emaily nie sú odosielané zo Slovenska.

Ospravedlnenie
Ospravedlňujeme sa týmto spoločnosti Copygraf, s.r.o za jej uvedenie v tomto článku. Našim záujmom nebolo spoločnosť poškodiť, ale upozorniť na prebiehajúci opakujúci spam, ktorý doménu spoločnosti propagoval vo svojich správach a ide tak o prvý prípad, kedy iná firma v záujem poškodiť niekoho ďalšieho zneužila jeho doménu. Sme vďační za spresňujúce informácie a mrzí nás nedorozumenie, ako aj zneužitie domény spoločnosti na spam cez doménu s koncovkou ORG, ktorá vytvorila dojem cieleného spamu.

Žiadosť
Radi by sme požiadali verejnosť, aby vo veci podobných emailov vec preposielali priamo reálnej spoločnosti na cieľovej doméne a vec nepreposielali nám. Takéto konanie je totiž voči poškodenej spoločnosti a pokiaľ ju niekto zneužíva, je potrebné ju o tom informovať. Ak ste takýto email niekedy obdržali, vec riešte kontaktovaním cieľovej spoločnosti, a ďalej prostredníctvom Úradu pre ochranu osobných údajov. Emaily vyzerajú takto:

timkova copygraf spam

inzercia:

inzercia:

Aké máte z článku a témy pocity?

Rozčúlený
0
Šťastný
0
Milujem to
0
Nie som si istý
0
Hlúposť
0

Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

Viac v rubrike:Spam

Komentáre sú ukončené