Rytmus zomrel / Rytmus havaroval – Pozor pred kliknutím na podvodný web

Ohodnoťte článok

Známy rapper Patrik Rytmus Vrbovský je obeťou podvodu. Teraz však internetového. Takmer čistého HOAXU, nebyť iných problémov a prvkov podobnosti stránok so sociálnou sieťou. Akosi veľa ľudí začalo zdieľať na Facebooku príspevok s údajným videom autonehody spomínaného hudobníka. Po kliknutí na odkaz sa však dostanete na podivné stránky, ktoré kopírujú Facebook, obsahujú tlačidlá, ktoré vyvolajú zdieľanie tohto podvodného príspevku na vašej nástenke a zároveň stránka obsahuje niekoľko prvkov, ktoré nemôžeme nazvať ako obsah legálnych a technicky správnych stránok. Nebudeme zachádzať hlbšie z dôvodu vlastnej bezpečnosti. Informácia o smrti Rytmusa je nepravdivá, neinformujú o nej žiadne médiá. Masívny nárast návštevnosti cieľového webu je spôsobený vyššie spomenutým šírením a záujmom ľudí o jeho osobu, ako aj o udalosti tohto typu. Každý má záujem vedieť viac a preto v nepozornosti ľudia klikajú na dôverne známe tlačidlá. Pozor, ide o dôverne známe tlačidlá z Facebooku, no stiahnuté a zneužité na inej stránke prevádzkovanej na bezplatnom voľne dostupnom serveri.

Rytmus havaroval

Odporúčanie
Stránky tieto, ako aj podobné ignorujte, príspevky nahláste, pokiaľ to dovolia funkcie Facebooku, prípadne informujte administrátorov hostingu, že došlo k zneužitiu služieb podvodníkmi. V žiadnom prípade neklikajte a nevypĺňajte žiadne políčka pre heslo, ani nepotvrdzujte žiadne údaje. Vzhľad Facebooku je klam, došlo k zneužitiu a vytvára sa tak nebezpečenstvo zámeny.

Referencie: Zaujimavosti.net

Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:


-->

HOAX.SK prosí o podporu! Už nevládzeme!

Priatelia, prosíme o podporu. Odhaľujeme a upozorňujeme na neuveriteľné množstvo podvodov. S podvodníkmi a falošnými šmejdami sa však trhá vrece. Nestíhame a nevládzeme. V januári podvodníci spúšťajú mnoho noviniek, rozširujú domény, ktoré nestíhame filtrovať a sledovať.

Potrebujeme, aby ste v prípadoch podvodu a zavádzania sami kontaktovali Slovenskú obchodnú inšpekciu. Nebáli sa a naozaj podávali trestné oznámenia a nedali podvodníkom šancu. Slovenské úrady ignorujú internet ako rizikové prostredie. Je nevyhnutné vyvolávať nátlak, aby konečne zaujali stanovisko, varovali pred falošnými lekármi, stránkami a výrobkami, na ktoré celé roky upozorňujeme len my. Až v poslednom roku aj TV Markíza, no ani to stále nestačí

Čo nám pomáha najviac: pomáha, ak šírite ďalej naše odhalenia. Prosíme o zdieľanie článkov, prosíme o odporúčanie a pozvanie vašich priateľov na Facebook FB.com/Varovania. Ďakujeme za vašu podporu.