Pochybné praktiky

Kde nájsť skutočné recenzie, resp. hodnotenia ľudí na Imosteon a ďalšie?

Ohodnoťte článok

Aj v Googli je nutné vedieť rozlišovať výsledky. Podvodníci vedia, že si názov prípravku pôjdete na internet overiť. Veľmi dobre vedia, že polovica úspechu nalákať vás do pasce je urobiť podvodný web s falošnými lekármi, výskumami, certifikátmi a zákazníkmi.Veľmi dobre vedia, že druhou polovicou úspechu, ak vás už zlomili je mať podložené tvrdenia a chválu nezávislými zdrojmi. Oni si tie nezávislé zdroje vytvoria, vynaložia úsilie, aby pripravili obsah, ktorý sa bude podobať na recenzný portál. Čo na tom, že je taký web plný “recenzií” na prípravky, na ktoré neraz podali už Slováci trestné oznámenie za podvod, alebo prípravky, ktorým sme sa venovali povedzme už v roku 2016. Nič normálne tam nenájdete.

Imosteon nie je výnimkou

Inak tomu nie je ani teraz pri prípravku Imosteon, ktorý podporuje nie len falošný lekár, ale aj slušne veľká reklamná kampaň.  Podvodník vynaloží veľké úsilie, aby vyzeral ako skutočný portál s recenziami. Každú pochvalnú recenziu v Googli na tento prípravok niečo spája. To oni sami si ich vychvaľujú. Affiliate prisluhovači tiež trochu prispejú olejom do ohňa, no recenzie, ktoré sú skôr popisom toho, čo to má byť a na čo to slúži, nie toho, ako to naozaj funguje, obsahujú aj linky na zakúpenie na niektorom z podvodných webov s falošným lekárom, či nejakými falošnými zákazníkmi. Ani len portály s recenziami však nemajú vlastnú redakciu, prevádzkovateľa, ani skutočný obsah. Len ten podvodný, fingovaný.

Prečo nájdete len takéto recenzie

Problém je, že miest, ktoré by sa venovali priamo recenziám a hodnoteniu prípravkov je pomenej. Avšak ani tie sa určite nebudú zaoberať podvodnými prípravkami z podvodných stránok. Na to by si tie šmejdy museli kúpiť, podporiť tak predajcu, ba čo horšie – museli by ich vyskúšať na sebe,  čo je mimoriadne riskantné. Tých pár skutočných portálov s hodnoteniami výrobkov, ktoré na Slovensku existuje, sa z pochopiteľných dôvodov nebude zaoberať šmejdami ako sú títo. Takže skutočné recenzie nenájdete. Nenájdete ich aj preto, žer prípravky oslovujú cieľovú skupinu, ktorá obchádza produktívnu generáciu ľudí, ktorí by mohli pôsobiť v médiách… Iba ich reklamné kampane a praktiky priamo narážajú do nás na HOAX.SK a tak ich vidíme a hodnotíme. Viac recenzií nenájdete. Ak si nevšimneme konkrétny výrobok, a ani sa mu nevenujeme, potom je jasné, že ani naša recenzia, alebo hodnotenie výrobku a jeho propagačných praktík nenájdete. Je naozaj ťažké venovať sa všetkému.

Účelom tohto článku je odpovedať na časté otázky obetí. “Ako je možné, že som pred kúpením tých tabliet bol v Googli a videl som veľa dobrých recenzií? Vy tvrdíte, že je to falošný lekár a podvodná stránka?” Na takúto otázku možno odpovedať práve týmto článkom. Prípravok, ako je príkladom Imosteon, skrátka nemá dobré recenzie. Ale podvodníci sa postarali, aby na fingovanom webe recenzie boli. Boli použité dôležité slová ako “recenzia” alebo “cena” alebo “hodnotenie”, prípadne slovo “skúsenosti”. Ak už si prípravok objednáte a máte ho doma, často sa podarí nájsť takéto recenzie aj cez spojenie “indikácia” alebo “dávkovanie”.

Odpoveďou na otázku v nadpise žiaľ je – nikde. Do chvíle, než sa reálne niekto nebude zaoberať touto hrozbou, voči ktorej bojuje na Slovensku jedno a pol miesta.

inzercia:

Aké máte z článku a témy pocity?

Rozčúlený
0
Šťastný
1
Milujem to
0
Nie som si istý
0
Hlúposť
0
Šéfredaktor portálu HOAX.SK a jeho súčasť od roku 2012. Nadšenec Hviezdnych vojen, cyklistiky, streľby, potápania, ale aj bezpečného pohybu v online priestore. Bývalý učiteľ informatiky, v súčasnosti vyhľadávač problémov a autor viacerých tém o internetovej bezpečnosti.

    Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

    Viac v rubrike:Pochybné praktiky

    Zanechajte komentár k článku

    Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *