HOAX

Kamenný mobil z praveku je HOAX, žiadne ufo či cestovanie v čase

Ohodnoťte článok

Na internete sa od roku 2015 objavuje záhadná fotografia kamenného mobilu z dávnej minulosti. Kamenný mobil, na ktorom sú jasne rozpoznateľné tlačidlá v rozpoložení, v akom ich poznáme na klasickom tlačidlovom telefóne, mal byť podľa množstva zdrojov dielom neznámeho kamenára z pred niekoľkých tisíc rokov. Údajne má ísť o dielo a nález nájdený v Rakúsku pri vykopávkach. Údaje o veku sa rôznia, ale držia sa na období 1300 rokov pred našim letopočtom, alebo až 13 000 rokov pred našim letopočtom.

Kamenný mobil

inzercia:

Kamenný mobil je HOAX, či skôr len dielo

Kde je pravda? Autorom kamenného mobilu je Karl Weingärtner z Art Replik studio, ktorého fotografie špekulanti stiahli z výstavy, či prezentačných materiálov. Išlo len o umelecké dielo, ktoré bolo staré len pár mesiacov a nie tisícročí. Špekulanti ale vytvorili HOAX, vymysleli príbeh a odrazu sa ako senzácia táto fotografia zdieľala po celom internete. Konšpiračné weby, ktoré kašlú na overoanie faktov, nakoniec fotografii prisúdili úžasný príbeh o tom, ako mimozemšťania museli človeku odovzdať svoje vedomosti a technológie, či niekto z dávnych dôb mal možnosť cestovať v čase a z kameňa vytvoril to, čo sa ponáša na súčasný mobil. Mnoho vymyslených správ a hoaxov sa snaží priniesť šokujúce informácie a nebojí sa k tomu použiť aj obľúbené vetné spojenie “toto nám masové médiá zamlčujú”, alebo “Utajované skutočnosti, o tomto sa v médiách nič nedozviete”. Pochopiteľne, neoverené vymyslené hlúposti do médií nepatria.

Meno autora uvádza stránka: http://www.express.co.uk/news/weird/753869/Truth-800-year-old-mobile-phone-time-travel-cuneiform-Austria

inzercia:

Aké máte z článku a témy pocity?

Rozčúlený
0
Šťastný
0
Milujem to
0
Nie som si istý
0
Hlúposť
0

Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

Viac v rubrike:HOAX

Komentáre sú ukončené