Pochybné praktiky

Be2 zoznamka a platby: prečo platiť niečo, čo nemá žiadnu hodnotu?

Be2 zoznamka a platby: prečo platiť niečo, čo nemá žiadnu hodnotu?
4.83 (96.67%) 12 hlas[ov]

Opakovane sa na nás obraciate s prosbou o pomoc pri riešení platieb zoznamky Be2. Ako je už známe azda všetkým, čo po zoznamke siahli a majú schopnosti rozoznávania, či úctu k vlastným peniazom, koncept, na základe akého zoznamka funguje nie je správny. Zoznamka naláka na veľké sľuby, na funkciu prečítania správ, alebo otvorenia nejakých funkcií, ktoré akýmsi podivným spôsobom nalákajú a presvedčia, že ich chcete.

Zoznamka

inzercia:

Sľuby sa však týkajú aj výhodnej ceny, ktorá vám funkcie odomkne, no až neskôr, keď si uložia číslo vašej karty, zistíte, že ste sa zaviazali na pravidelné platby za niečo, čo ani nevyužijete a ani nemáte ako využiť.

Neplaťte niečo, čo vám nedá nič, ale zožerie peniaze aj nervy

Bezcenná služba dokonca má v podmienkach uvedené, že sa vzdávate nároku na súdne prieťahy, čo je nemysliteľné a až absurdné. Zoznamka, ktorá má profily ľudí falošné, s fotografiami z iných zoznamiek alebo z fotobanky, ale ťažko ponúkne zoznámenie. S holandskou modelkou? S tou, ktorej fotografia je na tisícke rôznych stránok? Lenže tá fotka je z roku 2009 a žena má od vtedy už dve deti a je šťastne vydatá. Naozaj sa chcete zoznámiť s touto krásnou slečnou aj napriek tomu, že je to len skopírovaná fotografia? Venujte sa radšej niečomu zmysluplnému. Nepochopiteľné je, že zoznamka ani len nezobrazí hľadaných partnerov kým si nezaplatíte. V konečnom dôsledku si ale poriadne zaplatíte a ani sa nezoznámite. Na čo je to dobré?

BACHA!

V našej emailovej schránke máme za posledných 12 mesiacov množstvo prípadov zúfalých ľudí. Zúfalých preto, že peniaze im z účtu odchádzajú aj napriek tomu, že sa do účtu neprihlasujú. Treba upozorniť, že na zrušenie platieb je nutné viac, ako len neprihlasovanie. Neprihlasovanie do vytvoreného účtu na zoznamke neznamená pre pravidelné platby absolútne nič. Postup musí byť nasledovný:

  1. Kontaktujte zákaznícku podporu be2, ak vôbec možno niečo také nazvať. Môžete tak spraviť na emailovej adrese zakaznicky-servis@be2 (bodka) (slovenská koncovka).
  2. Žiadajte okamžité zastavenie akejkoľvek platby a následne aj zrušenie vášho konta.
  3. Požadovať vrátenie platieb, alebo akékoľvek vysvetlenie je zbytočné. Vo viacerých prípadoch sme to skúšali mnohými spôsobmi, ale konštruktívna, slušná a vôbec logická komunikácia neexistuje. Toto je úplne bez šance. Bez účinnej právnej pomoci ani neodporúčame zdržiavať sa vyjednávaním, keďže na druhej strane komunikácie je len séria naučených frází, ktoré majú pocit nepriestrelnosti.
  4. Kontaktujte banku a ihneď zablokujte kartu, prípadne ak banka umožňuje stiahnuť uhradenú platbu späť, žiadajte to čo najrýchlejšie. Zrušenie karty je vecou poplatku pár EUR. To, čo si účtuje zoznamka za nekvalitu a doslova „nič“ pritom stojí oveľa viac.

Nie ste spokojní? Píšte, rušte, samo sa to nespraví. Následne veríme, že práve tento prípad, ktorý patrí medzi menej nebezpečné, bude jedným z nástrojov pre väčšiu opatrnosť.

Čítajte podmienky

Jeden z hlavných problémov celej zoznamky je, že sa len tvári, že vás chce zoznamovať a že je tu pre vás. Ide o službu, ktorá je postavená presne tak, ako funguje. Všetko neobvyklé a podivné tam je a tvári sa to legálne len preto, že je to umiestnené do podmienok. Čítajte preto podmienky. Všetko je tak ako má byť, vinníkmi sme totiž my sami. Nečítame podmienky. Ale priznajme si. Kto z nás číta to obrovské množstvo textu všade tam, kde od nás potrebujú prečítať podmienky?

Zaujímavé odkazy venované téme:

  • https://www.vasestiznosti.cz/spolecnost-1930/be2-s-a-r-l
  • http://www.ctidoma.cz/vztahy/2015-10-16-druha-seznamka-v-poradi-naseho-testu-je-be2-16797

POZOR: keď trafená hus zagága, radi by sme upozornili, že náš článok nespomína doménu a ani celý názov služby. Okrem toho je článok založený na viacerých skúsenostiach a podložený zdrojmi, ktoré uvádzajú všetky uvedené fakty. Nie sme tak sami, v tvrdeniach o podozrivých čachroch s ľuďmi a ich povedzme zúfalstvom.

inzercia:

Aké máte z článku a témy pocity?

Rozčúlený
10
Šťastný
0
Milujem to
0
Nie som si istý
1
Hlúposť
0

Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

Viac v rubrike:Pochybné praktiky

Komentáre sú ukončené